Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szóltok ehhez a hirdetéshe...

Mit szóltok ehhez a hirdetéshez? Engem felháborít!

Figyelt kérdés

[link]


1, A kutyának nem sok köze van a dalmatához, pedig a "kedves" gazdi szerint fajtatiszta dalmata. Nem látott még fajtatiszta dalamtát??? Lehet hogy van benne, de úgy keverék ahogy van. 2, a láncon való tartást nem kommentelem, a legundorítóbb dolog. Viszont egy jó pont a tisztelt emberkének, hogy rájött hogy k*rva szar élete lehet annak a szegény párának, és inkább elajándékozza. Remélem valaki elviszi. Én elhoznám, de már van 3 mentett kutyusom, és többet nem tudok már magamhoz venni:(


2009. aug. 7. 15:45
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Mellesleg a hangsúly azon volt, hogy fajtatisztaként hirdeti a kutyát, mikor nem az! Nem azon, hogy érdekli-e a kutyát hogy keverék vagy sem.
2009. aug. 7. 16:13
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem teljesen jó hogy nem pénzért adja, meg hogy egyáltalán felrakja hirdetésbe, és nem a menhelyre viszi, vagy megöli... én is "szaporító"-tól vettem anno a kutyusom, bár ő túlszárnyal sok kennelt szerintem, azóta kb mindenki megkérdezi h melyik kennelből vettem a kutyát, mert olyan szép... szóval ezzel a szaprítós dologgal néha túlzásba esnek...
2009. aug. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
63%
Én láttam ennél durvábbat is.. amikor feltettek egy "border collie" kutyust 45 ezerért eladóként.. amikor szerencsétlen uv volt (utcai vegyes) semmit nem hasonlított a fajtához.. és ráadásul olyan helyen volt tartva a kép alapján hogy ííí... aztán hírtelen eltünt a hírdetés. és kitudja mi lett vele..:S szerintem altatás lett a vége..uhh
2009. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Annak akinek nem fontos hogy fajtatiszta legyen a kutyája üzenem, hogy 1.5 millió gazdátlan kutya van, ebből kb a 3/4-e keverék, lehet onnan válogatni, nem a szaporítók zsebét tömjük 20-30ezerrel, mikor 2-8ezer forintért menhelyről kihozhatsz egy keveréket. Ha már nem fontos hogy fajtatiszta legyen..."


Én írtam, hogy nem fontos, hogy fajtatiszta kutya legyen, és leírom még egyszer: nem fontos, hogy az legyen. Viszont most már végképp nem értem a problémádat. Kinek a zsebét tömi ez a hirdetés? A kutya INGYEN ELVIHETŐ.

2009. aug. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Fajtisztát nem is kapnál ingyen. Ő ajándékba adja, és szerető gazdit keres neki, mert náluk nem megfelelőek a körülmények. Nem értem mi ezzel a baj. Ha keveréknek írná, akkor nem néznék. Szerintem inkább azzal van baj, aki fajtisztát akar ingyen, vagy ha már nem fajtiszta akkor nem is kell.
2009. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Te lemaradtál kedves. Az egyik válaszolóval elkanyarodtunk a szaporító témához, mikor megbeszéltük hogy a hülye gazdi bedőlt a szaporítónak hogy ez a kutya dalmata. Csak olvass már vissza rendesen.
2009. aug. 7. 19:44
 17/21 A kérdező kommentje:

Ez volt az amiben erről írtam:

Én viszont igenis hibáztatom a tisztelt gazdit, miért nem néz valaki utána hogy hogyan is néz ki az adott fajta amit venni készül? És azóta sem látott egy év alatt sem igazi dalmatát? Én a szaporítóktól vásárlókat legalább annyira elítélem mint a szaporítókat (a szaporítókat persze jobban), hiszen a szaporítók a kereslet miatt csinálják azt amit. Ha nem lenne kereslet, ők sem gyártanák sorra a beteg, keverék kutyákat."


"

2009. aug. 7. 19:44
 18/21 anonim ***** válasza:
Tudnál képet mutatni a te barna pöttyös dalmatádról?
2009. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Egy fajtiszta barna pöttyös dalmata így néz ki:


[link]


[link]


Írtam a hirdetőnek, kérek még képet a kutyáról, azt is felteszem, aztán kiderül, h fajtiszta-e vagy rossz a kép.

2009. aug. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem így könnyebben találhat gazdát a kutyának, mert vannak akik nem értenek annyira a kutyafajtákhoz, ugyanakkor jól hangzik a dalmata és így szívesebben magukhoz veszik. Lehet, hogy nem olvasták az összes kutya szakirodalmat, de ha szeretni fogják és nem tartják láncon, akkor máris jobb élete lesz, mint most. A többi meg igazából nem számít.
2009. aug. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!