Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam járművekhez...

Hogyan szoktassam járművekhez a kutyát?

Figyelt kérdés

Eddig földúton sétáltattam a kutyámat(1,5 éves).Itt tanuljuk a helyes pórázon követést,itt kevesebb az inger. Néha találkozunk kocsival. A kutya erősen figyeli a járművet,s miután az elhaladt mellettünk ő futna utána. Mit tegyek hogy semlegesen viselkedjen?

Én általában megállok egy helyben a kutyával és várunk,amíg a kocsi elmegy. Ő persze húzza a pórázt és menne,ilyenkor próbálom visszatartani.

Jutifalattal a figyelem elterelés nem működik.Másabb módszer kellene?


Valamint ha földúton sétálunk,nekem azon jár az agyam,mi lesz ha vmi nagytestű kutya megtámadna minket. Mert a falunkban egyes családoknál van kutya,de nincs kerítés.Mivel tudnék elűzni egy nagytestű kutyát,hogy féljen tőlem (21,lány)?



2012. okt. 17. 15:31
 1/1 angelsdream válasza:

Ne hagyd, hogy eléd menjen a kutya, semmi esetre se menjen előtted, míg tanultok, csak mögötted, vagy melletted menjen. Ne visszafelé húzd a pórázt.... hanem kicsit oldalra hátra irányba, ha érted, mire gondolok. Hirtelen oldalra-hátra irányba, kb. D-Ny-i irányba, ha így érthetőbb.

Nézd meg a Csodálatos kutyadoki, Cesar Millan műsorait, vagy olvasd el a könyvét....


Ránk már párszor támadt nagy kutya, és nem tudtam, mit csináljak, hirtelen ráüvöltöttem és felé mentem, és elrohant.....ha nagyon félsz, azt a kutyád is érzi, nem vagy számára megbízható falkavezér és kevésbé fog engedelmeskedni. Próbálj meg magabiztos lenni. Szerezz be valami eszközt, ami biztonságot ad, ha jön egy nagy kutya: pl valami hangosan szóló tárgyat stb...

2012. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!