Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador szukám első ellésénél...

Labrador szukám első ellésénél 13 kiskutyát hozott világra ma reggel. Normális ez a magas alomszám? Kerítsek esetleg dajkakutyát, vagy képes lesz szoptatni ennyi kicsit hosszú távon?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 16:53
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Igaz,én tenyésztő vagyok,de ilyen alomszámnál adott a szelektáció sajnos. 1-2 elhullás biztos lesz,de szerintem csökkentsd le Te is az alomszámot.

Nehéz és szar dolog,pláne előszőr,de ki kell választani a legjobbakat. Hidd el jobb lesz anyának is,és a kölyköknek is.

5 max 6 kiskutya ideálisan nevelhető. Ha meghagysz 9-10-et,akkor ott már széthúzás lesz a kiskutyák között,mert nem fognak tudni egyszerre enni. Ha meg te tápszerezed őket,az megint nem jó,mert az anyatejben létfontosságú dolgok vannak.

2009. aug. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
:) az jó hír, a dajkakutyus biztos hasznodra lenne, minthogy te éjjel se tudj aludni, bár ha dajkakutya nincs, akk sajnos ez van. Gratulálok a kutyusokhoz, bizti arik lehetnek :)
2009. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
A mi golden retrieverunknek 11 kolyke szuletett,egy sajnos még szuléskor meghalt, de a 10 kiskutyát úgy neveltuk fel, hogy csaknem egyformán kaptak szopni. Mindegyik meg volt jelolve másszínu szallaggal, a lányom vagy 2 héti allig aludt mert,o rakott oda az anyához az 5 kolykot, amikor azok jol laktak, akkor megfordította a kutyát és hozzá tette a kovetkezo 5-ot. így nem volt olyan,amelyiket az erosebbek eltoltak volna a szopástol és mindegyik csaknem egyformán kapott anyatejet. Az anya sokkal jobban volt táplálva, hogy képes volt az osszes kolykot felnevelni.Egy állatorvosno barátunk rendszeresen ellenorizte oket,vigyáztunk, hogy az anya lehetoleg ne legyen nagyon lestrapálva, kozben kapott erosíto gyogyszereket és plusz vitaminokat is. Szépen felnevelte az osszes kolykot. Remélem segítettem.
2009. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindekinek a választ, segítséget. Kicsit össze vagyok zavarodva, van aki azt mondja altattassunk el egy párat, és van aki azt mondja fel lehet őket nevelni. Utolsó, mi is ezt fogjuk csinálni amit tanácsoltál, én nagyon bízom benne, hogy mind a 13 kiskutya megmarad. Nem tudnék dönteni, ítélkezni hogy melyik menjen altatásra. Azt hiszem összetörnék lelkileg, és ez nem vicc. Imádom a kutyákat, egyszerűen nem tudnék ilyet tenni, amíg van más megoldás. A kutyusom most dupla adag tápot kap, Orijen Puppyból, úgyhogy legyengülni nem fog szerintem, és lesz teje is bőven, én bízom benne. A tenyésztőjét kérdeztem volt-e valaha ennyi kiskutya, mondta hogy nem, a maximum 9 volt, és mindegyikből erős, stramm kiskutya lett. Nekem is van egy lányom aki segíteni fog, nyári szünet van neki, úgyhogy egymást váltjuk, ő ajánlotta fel és már megmutattam mindent neki. Így talán mindenki tud aludni, és mind a 13 kicsit fel tudjuk nevelni. Amúgy csak érdekességképpen írom, lett 3 sárga kisfiú, 4 sárga kislány, 2 fekete kisfiú, és 4 fekete kislány. Úgyhogy nőuralom van:) Az én Dorisom sárga, a papa fekete kutyus.

Még valamit szeretnék kérdezni, persze az orvosomat is megkérdezem erről. Nem szeretném ha a kicsiket továbbtenyésztenék, azt meg pláne nem hogy szaporítsák. Érdemes lenne 6 hetes korban ivartalaníttatnom őket, mint Amerikában is szokás, vagy a szerződésbe foglaljam inkább bele, hogy 6 hónapos korban ivartalaníttatni kell őket? Előre is köszi minden választ.

2009. aug. 7. 20:48
 15/21 A kérdező kommentje:
Doris is kap plusz vitaminokat, az orvos a Pet-Phost ajánlotta, arra rá is van írva hogy vemhesség, és szoptatás idejére is ajánlják.
2009. aug. 7. 20:54
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

én 17.07

Ahogy írtam fel lehet nevelni, szerintem (ha nincs egyértelműen beteg köztük) felesleges elaltatni. (Lehet, hogy ez a könnyebb megoldás, de nem ismerek igazi tenyésztőt aki ezt választaná)

Vedd el a kicsiket és rakd 3 turnusban őket emlőre. (ha esetleg van 1 gyengébb is köztük, az mehet egy kicsit hosszabb időre.)

Akket leveszel az emlőről azokat etesd egyenként.

Figyelj, hogy a szuka is ki tudjon menni, egyen, igyon és pihenni is tudjon.

A féregtelenítésre nagyon figyeljetek ennyi kicsinél.

És majd alszol 2 hét múlva!


Ne ivartalanítsátok őket 6 hetesen, nem fognak teljesen kifejlődni. Igenis szükségük van az ivarérés során keletkező hormonokra, hogy "felnőtt" kutyák legyenek. Nem feltétlenül kell megvárni a teljes ivarérést, de jó legalább a fél éves kort. Add el szerződéssel őket, ivartalanítási kötelezettséggel. És ellenőrizd azt. (Benne lehet a szerződésben, hogy a kutya tulajdonjoga visszaszáll rád, amennyiben nem végzik el az ivartalanítást. )

Sok szerencsét!

2009. aug. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, így fogjuk megoldani az etetést.

Akkor a szerződésbe belefoglalt ivartalanítási kötelezettséget választom, és ellenőrizni fogom. Így viszont külföldre nem tudok eladni kutyust, ha esetleg onnan lenne vevő, de ennyi legyen a legnagyobb gond. 2 kutyust amúgy megtartunk, egy sárga kant és egy fekete szukát. De ők is ivartalanítva lesznek, és az anyakutya is amint lehet.

2009. aug. 7. 21:37
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
remélem találsz dajkakutyát, de szerintem 10et is bőven elég lesz megtartani.. figyelj, a kutyád most ellett először, egyáltalán nem volt felkészülve egy hadseregre.. a kutyád érdekeit is szemmel kell tartanod! egyedül semmiképp nem fogja tudni hosszú távon gondozni 13kölyköt, és sokkal alulfejlettebbek lennének, mintha pl. csak 5-6 kutyus volna, hiszen a tej fejadagjuk jelentősen kevesebb lenne, a tápszer meg nem éppen olyan mint az anyatej.. második ellésnél már kicsit többet megtarthatsz, de most semmiképp nem ajánlatos az összeset .. remélem találsz dajkát! :) jó babázást:D
2009. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon jó híreket kaptam ma reggel, a tenyésztőnk hívott, hogy egy golden retiever tenyésztő ismerősének az egyik kutyusa 2 hete szült és csak 3 kutyus lett a csodával határos módon, és 5 kiskutyát át tudnának vállani. 70 km-re van tőlünk a hely, úgyhogy a dolog azt hiszem meg van oldva:) Így 8-8 kiskutya lesz az én kutyusomnak, meg a goldienak is. Nagyon boldog vagyok?)

Utolsó, nem lesz második ellés, ivartalanítva lesz Doris amint lehet.

2009. aug. 8. 14:09
 20/21 anonim ***** válasza:

de jó :D örülök h találtál dajka mamát :D

tavaly én is vállaltam dajkaságba kiskutyákat, az én kutyusom nevelte fel őket :D nagyon szép élmény volt =)

és igy most a te kutyusodnak is könnyebb.


Amúgy sztem ha külföldre adnád el ivartalanitási kötelezettséggel, abból nem lenne baj, mert a külföldiek rendesen veszik és általában ivartalanitják a kutyákat,meg a szerződés akkor is érvényes ha külföldön van,állatorvosi igazolással, fényképpel kell bizonyitani h ivartalanitva van.


sok örömöt a kicsikhez :D

2009. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!