Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Filozofikus kérdés, számomra...

Filozofikus kérdés, számomra érthetetlen, és nem tudom elfogadni?

Figyelt kérdés
Szóval: A Duna parton voltunk párommal,ahol a kecskék is vannak, meg kutyák meg mindenféle állat. Etettük a szegény sovány cicákat (de tök mindegy mit csináltunk). Egyszer csak egy hülye szemüveges nő jelent meg 4 kutyával, az egyik pórázon (valami keverék,de nagy), 3 pit bull meg szabadon. A lényeg, hogy a nő nem tudta fegyelmezni a kutyáit, és a 3 pit bull folyton odajött idegesíteni a kutyákat, és a párom nem győzte őket elzavarni, nehogy a cicákat, akik szerencsétlenek ott ettek, elkapják őket. Kérdezem én: MIÉRT NEM LEHET MEGKÖTNI A ROHADT KUTYÁKAT, HA KÖZTERÜLETEN VANNAK??? ÉS HA A GYEREKEMMEL VAGYOK EGYEDÜL, VAGY NETÁN AZ ÉN KUTYÁMMAL???? ÉS RÁVETIK MAGUKAT HÁRMAN, MIVEL FALKÁBAN VANNAK, BENNÜK VAN AZ ÖSZTÖN, FŐLEG EZEKNEK A VÉRÉBEN EGYÉBKÉNT IS JOBBAN FELSZÍNRE TÖRNEK A HARCI HAJLAMAIK, NEKEM NE MONDJA SENKI HOGY NEM, MERT NEM IGAZ!!!! A PÁROM ORDÍTOTT A NŐVEL, HOGY KÖSSE MEG ŐKET, DE MINT AKI SÜKET! LEGSZÍVESEBBEN MEGTÉPTEM VOLNA A LUVNYÁT!!!!! Én nagyon szeretem a kutyákat nekem is van kutyám cicám meg mindenem, de ez tűrhetetlen, és felháborító!!!! Szó szerint a kés ott volt a zsebünkben, ha nekimentek volna a cicáknak, nem érdekelt volna ha megharapnak, akkor rájuk támadunk elsősorban, aztán a nőt egy kicsit "megszorongattuk volna". Ilyenkor olyan, de olyan ideges tudok lenni, most is felidegesítettem magam, hogy leírtam a kérdést.

2012. okt. 17. 19:43
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Biztos h közterület?
2012. okt. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Igen, a duna part, a szúnyogsziget magyarul. van ott kajálda meg minden. de ez a lényeg neked? már bocsi...
2012. okt. 17. 19:57
 3/41 A kérdező kommentje:
mindenki szabadon mehet oda, naná hogy közterület.
2012. okt. 17. 19:58
 4/41 A kérdező kommentje:
olyan mint a római part, csak csövesebb...
2012. okt. 17. 19:58
 5/41 anonim ***** válasza:
53%
a pit bullok nem feltétlenül hajlamosak erre főleg ha meg vannak nevelve ..nem értem h miért kell őket ilyennek gondolni .(tapasztalat) bár ha nem tudja őket fegyelmezni tényleg megköthetné.
2012. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Miért kell a tűzzel játszani???? Ciki pórázon vinni a kutyát, mert majd ő megmutatja hogy milyen okosak?????Hát nem voltak azok......sőt....
2012. okt. 17. 20:02
 7/41 A kérdező kommentje:
kár volt írnom hogy pit bull ,mindegy végülis hogy milyen fajta, a kutyák kiszámíthatatlanok, lehetett volna akár bármilyen fajta.....
2012. okt. 17. 20:03
 8/41 anonim ***** válasza:
84%
A kutyák kiszámíthatatlanok??? Remélem nincs kutyád, mert ez NEM igaz. Csak ismerni kell őket. Azzal persze egyetértek, hogy az agresszív, kezelhetetlen kutyákat pórázon kell vinni, de kezdem már unni, hogy egyesek szerint a póráz a megoldás mindenre. Szerinted egy pit bullt, ha igazán menni akar, vissza tudna tartani bármilyen póráz? Nem, főleg nem 4-et. Nevelni kell, többet ér mint bármilyen póráz.
2012. okt. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
Ezek szerint neked nincs kutyád. A kutyák, bármennyire is imádjuk őket, ösztönlények, és kiszámíthatatlanok! mindegy milyen fajta, ők állatok, hiába "ismered", lehet csinál olyan dolgot egyszer, amit eddig soha, és csak hüledezel hogy ilyet soha nem szokott. Kaphat a környezetből olyan ingereket, ami bármit kiválthat náluk. ennyire nem vágod?? Engem ne oktass ki, mert többet tudok a kutyákról, mint te szerintem. Ahoz meg nem kell ismerni, hogy bárkire rátámadjon, vagy egy cicát elkapjon, stb. És de van kutyám, imádom, puszilgatom szeretgetem, és igen, harapott már meg, mert valami nem tetszett neki. Ez van.
2012. okt. 17. 20:17
 10/41 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%

A pitbull alapból nem agresszív vadállat, hanem a szocializáció és a nevelés hiánya teszi azzá!

A kutyák nem kiszámíthatatlanok...különben hogyan bízhatnának rájuk életeket, mint pl. vakvezető kutyák, mentőkutyák, segítőkutyák???


Azzal egyetértek, hogy BÁRMILYEN FAJTÁRÓL IS LEGYEN SZÓ, csak a behívható, messziről is kontrollálható kutyákat engedjék el a pórázról! De a Szúnyog-szigeten miért kéne pórázon vinni a kutyákat, ha jól neveltek? Végre egy kietlenebb hely, ahol meg lehet őket futtatni a zsúfolt városon belül.

2012. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!