Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával tömeg közlekedni...

Kutyával tömeg közlekedni hogyan tudok?

Figyelt kérdés

A szájkosáron kívül más is kell? Nyilván a pórázt meg a nyakörvet leszámítva.

Jegy neki is kell? Busz és villamos (kombinó) érdekelne. Metrón gondolom elég necces a mozgólépcső miatt.


Oltási könyv?


Az a helyzet, hogy most fogadtam örökbe menhelyről, és most sajnos csak bkv-val tudok elmenni vele orvoshoz.


2012. okt. 18. 11:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Melyik menhely az, ahol oltási könyv nélkül adnak örökbe kutyát?! Ilyet még az Illatos úton is kötelező adni!

Két hónapja fogadtam örökbe én is, de előzetes ismerkedés után 1. alá kellett írni az örökbefogadási papírt, 2. kaptam egészségügyi könyvet (oltások, chip száma, kutya leírása stb.). A chipet át kellett iratni a mi állatorvosunknál.

Azt ajánlom, tegyél rá szájkosarat és az álló mozgólépcsőn leviheted. Valami papírt csak adtak a menhelyen?

2012. okt. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Kipróbáltad, mennyire retteg pl. az autóktól? Mert akkor vonszolhatod maga után, míg bele nem fáradsz és nem hívsz taxit. Hajlandó-e járműre felszállni? Jobb menhelyeken pórázra és közlekedni megtanítják őket, de ott meg is kell fizetni ezt a pluszt.
2012. okt. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Póráz-szájkosár-oltási könyv: oltásit a menhelyen kellett volna kapnod, hiszen elvileg ott beoltatják-chipelik-féregtelenítik...


Mivel szép nagy darab kutya, jegy persze kell neki :)


Mozgólépcsőn a pórázt vezesd át a hasa alatt és annál illetve a nyakörvénél fogva megemeled arra a pillanatra, amíg fel-le teszed a lépcsőre.

Vagy fel is mászhattok az állón :D

2012. okt. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

póráz,szájkosár,jegy.

Emlékeim szerint azért is vannak az álló mozgólépcsők, hogy ha kutyával vagy, akkor szólsz az ellenőrnek, hogy nem tudod felemelni, mert mondjuk 50 kiló, és szeretnél lemenni az álló mozgólépcsőn, akkor kutyakötelessége leengedni. Ha meg nem, akkor menj szépen a panaszirodába, és kérdezd meg, hogy ez hogyan is működik.. Mert én, amikor 2 kutyával mentem (mindkettő térdig ér), látták, hogy esélytelen, hogy mindkettőt felkapjam, ők ajánlották, hogy akkor menjek az álló mozgólépcsőn. Szóval nem necces, neked se jobb 2-3 jeggyel többet venni a kutyának, hogy kikerüld a metrót..

2012. okt. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

14es vagyok, megtaláltam az erre vonatkozó szabályt:


"2.3. Metró, MFAV

A mozgólépcsőt az utasok saját felelősségükre használhatják. A fellépést követően folyamatosan kell kapaszkodni, ügyelve arra, hogy a kéz ne kerüljön a mozgólépcső gumikorlátja alá.

A mozgólépcsőn lehetőleg jobb oldalon kell utazni és a bal oldalt szabadon kell hagyni a siető utasok számára. A kisgyermeket javasolt a babakocsiból kivéve, kézben vinni.


Kutya csak felemelve szállítható. Súlyosabb testű kutyával az állomáson szolgálatot teljesítő személyzetnek történő bejelentés után, a tartalékban lévő - álló - mozgólépcsőt kell igénybe venni, amennyiben ez lehetséges."

2012. okt. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!