Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így nem "bűn", hogy flexi-t...

Így nem "bűn", hogy flexi-t használunk?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 1 éves havanese kutyusunk és amióta elkezdődött a suli nekem is tesómnak is így nincs olyan sok időnk, és most észrevettük a kutyánkon,hogy nagyon tele van energiával sajnos egy héten 2x max 3x tudjuk teljesen lefárasztani akkor el is engedjük a parkba és 1,5 óráig csak labdát dobálunk neki.

régebbről van egy flexi pórázunk és azzal sétáltatjuk pár napja így jobban kifárad,mintha a lábnál kéne jönnie egész séta alatt,engedelmes első szóra megáll meg minden, elengedni nem merjük,mert ahhoz nagyon aktív.

hétvégén elmegyünk majd egy egész napos túrára ,meg az őszi szünetbe is elmegyünk kirándulni..


hétvégén vagy szünetekbe mindig 1,5 órát kint vagyunk a parkba,de hétköznap nem tudjuk megoldani a lefárasztását,csak ha apum dolgozik a munkahelyén mert ott van egy nagy füves rész és ott szoktunk vele labdázni ,de csak akkor amikor éjszakás akkor tudjuk oda vinni,mert amúgy mi suliban vagyunk ugye..


szóval én is elítélem a flexi-t nem is szeretem,de így jobb a kutyának, elfárad ,mert futkározhat meg az ő tempója 5x gyorsabb mint a miénk..


2012. okt. 18. 20:10
1 2
 1/15 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Azért a flexi használata nem "bűn" :D

Semmilyen nagyobb füves térség vagy kutyafuttató nincs nálatok? Labdázás közben a kutya nem fog eltűnni, hiszen veletek játszik :)

Én úgy csinálnám, hogy séta elején és a legvégén, illetve közben is többször 3-5 percig láb mellé hívnám a kutyát, majd jutalmul mehetne a flexi teljes hosszáig szabadon. Így legalább szellemileg is fáradna és fegyelmet is tanulna!

2012. okt. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A flexi nem bűn, bár én helyette sima hosszú pórázt használok, ami melósabb, de szerintem jobb, mintha húzni tanítanám a kutyát. De nyugi, nem a flexitől fog tönkremenni a kutya élete :) Viszont azért jobban járnátok ti is meg a kutya is, ha póráz nélkül lehetne sétáltatni. Lehet, hogy teljesen jól viselkedne, csak nem bíztok benne, és nem próbáljátok ki. Ha megáll első szóra, meg behívható, akkor póráz nélkül is menni fog neki, pláne ha visztek magatokkal játékot és/vagy jutalomfalatot.
2012. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

kutyafuttató van éppen 3 is abból az egyik ami közel van elég kicsi és elég sötét van így estefelé:D

amíg világos volt még 7 kor is akkor kijártunk minden nap vagy minden másnap a parkba de ,hogy hamarabb sötétedik így nem járunk ki csak hétvégén vagy amikor apum úgy dolgozik,mert ott vannak lámpák és nem a vak sötétbe dobáljuk a labdát a kutyának..


hát igen egy kicsit féltjük mert erre felé sok az autó út és kevés, inkább egyáltalán nincs olyan biztonságos rész ahol nyugodt szívvel elengedhetjük , ja de pl van kb 200 m-r ami a házak között van egy út ott elszoktuk engedni,mert csak előre vagy hátra mehet,de ahogy szólunk neki egyből oda jön ,könnyen megfogható,de ha kutya van akkor menne mint a hülye szóval ha szabadon lenne,nem hallgatna ránk szerintem, annyira szeret a többi kutyával lenni (bár van pár akiket utál nem tudjuk mért) bár jutifalattal szerintem ez kezelhető lenne..csak tényleg biztonságosabbnak érezzük ha vmi van rajta :)

ja meg a macskák után is nagyon menne és hát abból is akad jó néhány,meg a kisgyerekekre messziről azt hiszi ,hogy kutya és azokhoz is rohanna oda..

szóval annyi "veszély" forrás van,hogy félünk,hogy kirohan az út testre, már csak azért is mert annyira aktív hebrencs kutyus..imádjuk,de néha ez kicsit sok,hogy ilyen aktív..pedig az alomból nem is ő volt a legaktívabb..nah mindegy..

a hétvégéje jó lesz egy egész napos túra a Mátrában :)

ott viszont szabadon lehet remélem jól kifárad..


mert néha van,hogy 1 óra labda dobálás után 10 percig fekszik és kb megint 1 órát futna a labda után,olyan mint ha soha nem fáradna ki..

2012. okt. 18. 22:18
 4/15 anonim ***** válasza:
Tanítsátok meg, hogy csak vezényszóra mehet oda más kutyákhoz és hogy ne kergesse a cicákat. Meg lehet csinálni, ha kitartóak vagytok.
2012. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nevelni, ennyi a titok. Ha egyedül nem megy, kutyasuli. Ne kényelmesedjetek el a flexitől, mert sosem fog elszabadulni pórázról csóri kutya.
2012. okt. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan a póráz nélküliségre beszélitek rá a kérdezőt, amikor annyira rászálltak a pórázon sétáltatásra?

Inkább a flexin szaladgálás séta közben is, mint 30 ezres bünticsekk. Főleg, hogy a kiskutya hallgat már némely utasításra.Egy ilyen kistestű kutyának már 3 méter futás oda-vissza is elég táv.Egy hosszabb sétánál mindez hatványozódik.

2012. okt. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Poráznélkülii sétára olyan területen ahol el lehet engedni :) Senki nem bíztat senkit törvénysértésre. Bár én ilyen tekintetben sorozat bűnöző vagyok de még nem büntettek meg. Kellő odafigyeléssel meg lehet úszni.. Egyszer volt necces póráz nélkül.. mikor a pékségbe mentem ki kómásan.. és még nagykörvet se tettem rá.. Persze hogy pont akkor láttam közterest szerencsére el tudtam bújni a kutyával.. Ezt nem követendő példának írom persze :)
2012. okt. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hát már ahol rászálltak, és budapesti létemre még csak BKV-n találkoztam eddig közteressel, meg talán egyszer láttam őket kolbászolni a Blahán, de az meg nem az a hely, ahol sokan el akarják engedni a kutyáikat.
2012. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ha nagyon muszáj flexizni (pl. mert ideiglenes kutya, aki fél és tartok tőle, hogy ha megriad, akkor világgá szalad) akkor is úgy csinálom, hogy rövid pórázon pórázfegyelemben elmegyünk odáig, ahol lehet lazulni, ott pórázcsere, ültetés, és mehetsz vezényszó. De onnantól, hogy flexi van, és a mehetsz elhangzott, megyek a kutya után, hagyom, hogy mozogjon kedve szerint, flexivel nem irányítók, úgy teszek, mintha nem is lenne rajta semmi. Behívások vannak, meg ilyesmik, de nem fékezek be vele, meg nem fordítom vele vissza a kutyát.
2012. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ha kutyasulira telne akkor nyílván nem lenne problémánk igaz,hogy jobban kéne nevelnünk,de nem egyszerű vele egy percig nem tud nyugton lenni mert menne előre,egy alapos kifárasztás után nagyon szépen sétál láb mellett.. tudom,hogy nem megoldás a flexi,de ebbe az évbe muszáj lesz használnunk, én érettségizek májusba ,utána bár dolgozni megyek,de legalább nem kell készülnöm másnapra,és amikor haza érek foglalkozok a kutyával,most is ezt tenném,de nem vagyok vmi jó tanuló némely tárgyból és muszáj tanulnom,főleg,hogy ucsó évem van a gimiből,tesóm is sokat foglalkozik vele,de napi sétáknál többet most nem tudunk tenni,csak hétvégén..

a hétvégén nagyon sokat foglalkozunk vele..


mondom nincs olyan rész erre felé ahol el lehet engedni csak kb 200 m-er , ha hiszitek ha nem sok autó út van,vannak nem olyan forgalmasak ,de akkor is féltjük,mert nagyon hebrencs,a parkba se szabadna elengedni,bevinni a kutyát ,de mi bevisszük mivel ott tudjuk kifárasztani..

2012. okt. 19. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!