Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a hülyeség, amit itt...

Mi ez a hülyeség, amit itt olvasok, hogy a flexi póráz bűn?

Figyelt kérdés

Jesszus!

Kisgyerekes anyukaként egyenesen szupernek tartom, hogy csak ráakasztom a babakocsira,vagy fogom a kezemben, és nem akadok bele a zsinórba.....

De mielőtt megszültem, azelőtt is ezt használtam, és attól még nem neveletlen vagy idióta!


Mi lett itt már megen démonizálva?!

Erre kell visszatérnem, hogy ilyenek terjednek az éterben?!

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ



2012. okt. 18. 22:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nincs démonizálva. Olvastál egy kérdést, amiben idézőjelben szerepelt ez a szó, és amire azt válaszoltuk, hogy nem bűn. Nem értem, min vagy kiakadva.
2012. okt. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Túlreagálod. Csak átvitt értelemben használta a szót. Amúgy tényleg nem szerencsés használni, de az se baj, ha használod.
2012. okt. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

akkor jó, de mért nem szerencsés?

mért beszélnétek le róla?

2012. okt. 18. 22:59
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

"A kutyafelszerelések közül egyetlenegy sem ért el akkora világsikert, mint a közismert "Flexi", amely a kézben tartott fogantyúból a mérőszalaghoz hasonlóan kiengedi, majd egy rugó segítségével visszacsörlőzi a pórázt pótló zsinórt vagy szalagot. Egyúttal azonban nem is létezik a kutyanevelés szempontjából nézve ártalmasabb szerkezet, mint ez az embernek kényelmet és komfortot ígérő, de az állat szükségleteit, természetes viselkedésrepertoárját csak alig-alig figyelembevevő találmány!


Az embernek szóló ígéretek egyike valahogy úgy szól, hogy "mindig csak annyi zsinór tekeredik le, amilyen messzire van az embertől a kutya, függetlenül attól, hogy a távolság növekszik vagy csökken, ezáltal soha nem gabalyodik össze a póráz". Viszont ennek megfelelően a póráz mindig feszes, a kutyára valamilyen mértékben mindig a haladási irányával ellentétes erő hat. Ennek ellensúlyozására a kutya természetesen ellenállással vagy még erősebb húzással reagál.


A másik óriási hátránya ennek a szerkezetnek, hogy azt a (sokszor hamis!) biztonságtudatot közvetíti a fogantyút a kezében fogó ember felé, hogy a kartávolságnyi ki-be húzásokkal (közben a letekeredést gátló gomb ritmikus nyomkodásával) a kutyáját akármilyen helyzetben magához tudja rángatni, cibálni, vonszolni, tehát nem kell engedelmességi tréning, nem kell a behívás vezényszavát tanulni és gyakorolni, mert van egy technikai segédeszköz, amely ezeket pótolja. Ez a gyakorlat különösen a kb. 10 kg testsúly alatti kutyák gazdái körében rendkívül elterjedt és népszerű. Az ennél nagyobbaknál az egyszerű fizikai erőhatásokról tanultak miatt kevésbé működőképes a dolog, ezért nem is annyira gyakori, bár láttam már kb. 80 kg testsúlyú gazdit, aki rendkívüli technikával csörlőzte saját magát a kan kutyája irányába, amelyik semmit nem csinált, csupán földbe gyökereztette négy lábát egy távolban elhaladó szuka gyönyörködése közepette!


A kutyás találkozásoknál szintén nagy hátrányt jelent a kihúzhatós póráz, mert kihúzott állapotban (5-10 m) nem lehet lekapcsolni a kutyáról, lehetővé téve ezzel, hogy a kutyanormális kontaktust vehessen fel a fajtársával, vagy azzal megfelelő testbeszédjeleket adva kommunikálni tudjon. De ilyen esetekben a gazdik többsége még nem kihúzott állapotban is reflexszerű mozdulattal azonnal benyomja a gombot, meggátolva a kutya további haladását, vagy rosszabb esetben nagyot rántva az állaton. Ezzel csak azt érik el, hogy a kutya ezt a negatív élményt összekapcsolja a másik kutya megpillantásával, és máris működni kezd a pozitív büntetés tanulási elmélete: a kutyacselekvésekor a gazdi hozzáadott (+) egy negatív élményt, amivel kellemetlen érzést okozott a kutyának. Ez rögződik a kutya agyában, és legközelebb ennek megfelelően fog reagálni az idegen kutyalátványára. A kihúzhatós pórázon vezetett kutyák nevelésénél az 5–10 méterre letekeredett zsinór végén lévő kutya közvetlen jutalmazása szintén lehetetlen, tehát a pozitív megerősítésnek még csak a lehetőségét is kizárja ennek az eszköznek a tanítási, nevelési időszakban való rendszeres használata! A kutyatréner-kollégák és saját tapasztalataim alapján a pórázon viselkedési problémákat mutató kutyák több mint 90%-ánál a gazdik több-kevesebb ideig próbálkoztak a kihúzhatós gyártmányok valamilyen változatával."

2012. okt. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért, mert azzal nem lehet kutyát nevelni, márpedig minden kutyának szüksége van nevelésre legalább az első időszakban, és a legtöbben pont ezt rontják el azza, hogy rögtön flexit raknak a kutya nyakába. Flexivel nem lehet fegyelmezni, behívást tanítani, egyáltalán semmit csinálni, mert ha a pórázzal közölni is szeretnél valamit a kutyával (például elrántani a földön rágcsált dologtól, abbahagyatni vele az acsarkodást, vagy visszahúzni magadhoz, ha veszélyes helyzetbe keveredik), akkor nagyon sokáig tart a kivitelezés. Gondold el, ott van tőled öt méterre a kutya, te egyszerre tudsz mondjuk fél métert visszahúzni a flexin, izomlázad lesz, mire bevontatod. Emiatt elkényelmesednek a gazdák, le is tesznek a nevelésről, és a kutya egész életében flexin marad, soha nem fog egy jót rohangálni a többi kutyával, a gazda meg nagyon elégedett lesz magával, hogy micsoda szabadságot adott a kutyának.

Nem mellesleg pedig az sem szerencsés, hogy a flexi folyamatosan feszül, egyrészt azt tanítja a kutyának, hogy a póráz húzása jó dolog, másrészt folyamatosan feszültséget közvetítesz vele, feszültebb, ingerlékenyebb lesz a kutya is.

Nyilván vannak helyzetek, amikor mindezek ellenére tök jó a flexi, például ha már jól nevelt kutyád van, de mondjuk sok a közteres a környéken, és nem akarod, hogy megbüntessenek, vagy egészségügyi problémák esetén, idős, vak vagy süket kutyáknak például nagyon jó támpont lehet a gazda hollétét meg a történéseket illetően, de a neveletlen, viselkedési problémás kutyáknál csak ront a helyzeten.

2012. okt. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2012. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Én személy szerint utálom, mert nem lehet vele irányítani a kutyát (amstaffom van, napi 5 órát mozog aktívan, így el is adtam a flexit).

Szobacirkálóknak jó, mert nem tud elrántani, és némi szabadságot ad neki a flexi póráz.Ez persze édes kevés...

Nagyobb testű kutyáknál használni szerintem hülyeség.Egyszer láttam német dogot ilyen pórázon, azóta dőlök a nevetéstől, ha rágondolok... :D

2012. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

szerintem sem jó.

nekem egyenesen csak rossz tapasztalataim vannak.

az 50 kilós kutyámra rendszerint ugat két flexi pórázos kisebb kutya, idióta gazdikkal a végükön, akik a fegyelmezést hírből sem ismerik. persze ha az én kutyám véletlenül rosszul reagálna, biztos én lennék a hibás!

2012. okt. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
A flexivel röviden az a probléma egyébként hogy folyamatosan húzza a kutyát vissza. Ezzel kinyírva a pórázfegyelmet. Hiszen a kutya ha minimálisan is de húz/ legalábbis a húzás érzetét kelti benne a flexi tehát ő irányít.
2012. okt. 19. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%

Az előző válaszokhoz annyit még megemlítenék, hogy veszélyes is, én már 2x majdnem elütöttem kis méretű flexis kutyát, mert átjött a bicikli sávba. Illetve volt itt egy kérdező, akinek a kutyáját elütötte egy mentő, na valószínűleg ő sem normális pórázon volt, mert ha baj van, azt az ember reflexből megrántja a kutyát így elrántva a veszély felől. Na most a flexit ránthatod, az kihúzódik...

Na meg a pórázfegyelem talán az alfája a normális kapcsolatnak a kutya és a gazda között. Mindig te irányítasz, nem a kutya, ez pedig flexival nem megoldható, hiszen a kutya folyton húzza, így ő irányít.

2012. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!