Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudom erősíteni a...

Timido kérdése:

Mivel tudom erősíteni a kutyuskám csontját?

Figyelt kérdés

Vettem egy kutyát, de az egyik testvérének eléggé gyengék voltak a csontjai, és mondták, hogy elaltatták volna, de én nem akartam, így elhoztam őt is. A csontjai elég gyengék, így nem nagyon tud felállni, csak elég instabil lábakon, és kicsit deformálódva is vannak a lábai.

Azt mondták azért, mert nem fért hozzá a cicihez, hogy szopizzon, és így gyengébb kutyus. Amugy nagyon vidám és játékos kutya. Azt mondták, hogy mondta neki a doki, hogy idő után fel fog épülni. Hogyan tudnék én segíteni a kutyán? tornáztassam a lábait? Vagy miket? Orvoshoz elviszem majd, mert amugy is vannak még oltásai.


2009. aug. 7. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
A tornáztatás és a játék (persze a nem túl megterhelő, "lightos") jót tehet és lehet venni már kutyák zsámra is kálciumot, szerintem ilyet vegyél neki: [link]
2009. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
*számára
2009. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Ha ugyis viszed az orvoshoz, akkor ő majd megmondja hogy mennyi kalcium pótlás kell neki. Addig is adj neki jó minőségű tápot és vigyázz a megerőltető mozgással.
2009. aug. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
jha és a megfelelő táp: orijen, acana, eukanuba, royal canin
2009. aug. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Házi módszer... amit megesztek tojás, annak törd porrá a héját, és keverd a tápba. Nagyon magas a kálcium tartalma. Persze nagyon mosd meg előtte.
2009. aug. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
47%
Vegyél neki kölyök kutyáknak való tápot, valamint adj neki tejet. Szerintem segíthet még a kalciumos pezsgőtabletta is, amit ugyan embereknek találtak ki, de egy negyed tablettától naponta nem lesz baja/fél liter víz, legalábbis szerintem.
2009. aug. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Az nem elmítetted hogy mekkora kutya és mennyi idős, mert ez sokmindent elárul és szükséges információ hogy érdemleges választ tudjunk adni(szerintem).

Mindenesetre én nem adnék neki Ca-ot, az esetleges túladagolás sokkal roszabb mint a hiány!

Egy dolog van mivel ártani nem tudsz, de mindenképpen használ az a Forever Nature Min.

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. aug. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pet Phos Pet-Phos Canin, az egyik legjobb táplálékkiegészítő .
2009. aug. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha nem tenyésztőtől vetted a kiskutyát, ami szerintem így van, akkor ez valószínűleg egy genetikai hiba, ami a beltenyésztés miatt jött létre. Biztos, hogy nem azért mert nem jutott megfelelően tejhez, attól nem lennének ilyen csontjai. Vidd el állatorvoshoz, de elképzelhető, hogy élete végéig ilyen marad a kutyus.
2009. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Azt sem tudod mi az a beltenyésztés...

Mit vagdalkozol ilyen szavakkal?

A kiskutyának meg minőségi táp!!!! Acana,Pro Pac,Orijen vagy valami hasonló...

Egyébként nagytestű a kölyök? Állatorvos látta már?

2009. aug. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!