Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves vagyok és szeretnék...

Yumina kérdése:

11 éves vagyok és szeretnék egy kutyát. Milyen fajtát tudtok ajánlani aminek nem túl hosszú a szőre?

Figyelt kérdés

2012. okt. 19. 14:33
1 2 3 4 5
 21/46 anonim válasza:
Egyetértek a 16:57-es válaszolóval
2012. okt. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
8%

Nekem van egy egészséges méretü kertem, felesleg magad elé vizionálnod egy belvárosi lakást nagy erkéllyel. Világos hogy erre vágysz, mert igy talán igazad is lenne, csakhogy ez nem igy van. Ha ez a kertméret nem felel meg a kutyának akkor mond és beadom egy menhelyre, minden bizonnyal ott lesz boldog. Egy hétig.


És akkor most kezdje el feltenni a kezét aki este nyolcra hazaér a melóból és az otthoni dolgokkal nem foglalkozva, se gyerek, se főzés, se mosás, se teregetés se semmi, pórázra köti a kutyát és este 10-ig futtatja kinn a téren.

Olyanok szóljanak bele akik kertes házban élnek. A félreértések elkerülése végett ezek az új, modern amerikai rendszerü lakóparkok 3 négyzetméter beállóval nem minősülnek kertes háznak.

2012. okt. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Lenne egy diplomatikus ötletem kérdező. Anyukáddal kézenfogva sétáljatok el egy menhelyre és jelentsétek be, h ideiglenes befogadók szeretnétek lenni. Akkor te megtudod, h mivel jár egy kutya, anyukád rájön h tudod-e kezelni vagy sem hosszú távon, és a menhely is nyer vele. Ha minden klappol, akkor kb fél év múlva meg fogadjátok örökbe (próbának simán kell ennyi idő).
2012. okt. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
300nm kertem van. 2amerikai buldog és egy pincsi boldog tulaja ként. Napi 2szer sétáltatom őket reggel munka előtt meg este vacsi előtt. Jah és a kutyák bent vannak velem a házba :)
2012. okt. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind1, hogy egy kutya agy több száz m2 telken vagya nappaliba fekszik bent mert ígyis és úgyis kell őket sétáltatni!
2012. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
Én minden hétvégét egy több mint egészséges kerttel rendelkező házban töltök (2000 nm). A kutyát mégis viszem sétálni. Hogy miért? Te láttál már olyan kutyát, ami a kertben körbe szalad vagy 50szer, megcsinálja magának az engedelmességi gyakorlatokat, és lefárasztja magát? Mert én még nem...
2012. okt. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
10%

Hát ha a kutya körbeszaladja 50x azt a 2000 négyzetmétert amit itt irsz akkor azt hiszem megfelelően lefáradhat.

Egyébként mostmár kezd finomodni, mostmár csak hétvége van.


Van itt olyan akinél rendes kert és reggel és este is. Hát nem tudom milyen élethelyzetben van, de a gyerekkel, házimunkával, asszonnyal ki foglalkozik mig ő napi 2x2 órát viszi az ebet szocializálódni? Vagy ez csak 2x1 óra? Az se kevés minden nap, ha reggel elmész melózni és este térsz haza.

Esetleg ez csak napi 2x5 perc? Annak meg mi értelme?

2012. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim válasza:
21%
Labrador.Alabradorom van nekem is és rövid a szőre
2012. okt. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim válasza:
14%
hát az attól fugg hogy milyen a családod én is 11 és vagyok nekem is van két kutyám és a családod hoz illo fajta a megfelelo pl. ha van kistestvéred akor nyugott kutyát ajánlok.
2012. okt. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Red4me: képzeld, olyanok is sétáltatnak kutyát, akik dolgoznak/suliba járnak/gyereket nevelnek.

Ismerősöm 7.30-kor indul melóba, előtte fél órára elviszi a szomszédos lakótelepen egy körre a kutyáját. 16 után ér haza, akkor pedig MINIMUM 2 órás nagy séta-futtatás-játék-gyakorlás következik, nyáron 3-4 óra!!! Pedig NAGY KERTES HÁZBAN lakik, a kutya éjjel és rossz időben nappal is a lakásban van!


Én is nagy kertes házban lakok, ennek ellenére naponta 2-szer sétáltatom-futtatom-gyakoroltatom póráz nélkül a kutyámat kb. 3 órát összesen egy nap...nyáron még többet, mert csak az úszásra minimum 1 órát fordítunk :)

Ha ügyintéznivaló-vásárlás van, szintén viszem magammal.

Igaz, most szinte egész nap itthon vagyok, megtehetem...

Régebben, mikor kora reggeltől késő délutánig nem voltam itthon, szintén két séta volt kert ellenére...előtte panelban pedig 3!!! És nem fél csak rövid eü-i séták...

2012. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!