Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy barátom (tapasztalt...

Egy barátom (tapasztalt kutyatartó) nagyon szereti a nagytestű kutyákat és most venni akar egy Kaukázusi juhászt, pireneusi hegyikutyát és egy bernáthegyit. Nem sok ez egyszerre?

Figyelt kérdés
Régebben volt neki tibeti masztiffja is. Egészen kiskutyaként szeretné őket megvenni, eléggé nagy telekre. Nagyon jól ért a kutyákhoz.
2009. aug. 7. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sok lenne. Egy kiskutyával nagyon sokat kell foglalkozni. Ha többen vannak úgy nehezebb is szerintem. Nekem időm sem lenne 3 kiskutyára..
2009. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ő tudja. Ha úgy gondolja, hogy bír három kutyával...
2009. aug. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Szia!

Szerintm abszulút nem sok, nekem is nagytestű kutyáim vannak(4 felnőtt szuka) és tapasztalat, hogy két kiskutya sokkal jobban elvan mint egy. Az a plusz egy meg már nem oszt nem szoroz:)

Sok sikert hozzájuk!

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. aug. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az úgy nagyon sok, hogy egyszerre veszi meg a hármat. Sokkal jobb lenne, ha 8-9 hónap lenne minden kiskutya között, akkor bőven lenne ideje a szocializációra, tanításra és a kutya is jobban hozzá fog szokni, mintha egyszerre hárommal kellene foglalkozni. Tanítani pl nagyon nehéz úgy az egyik kiskutyát, ha a többiek éppen bírkózni akarnának vele. A barátod döntése, de bele fog bolondulni a három óriástestű kutyusba. Nem a három kutya a sok, hanem egyszerre.
2009. aug. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Ez mind nagyon szép gondolot, hogy szocializáció,meg blablabla!De! Egy 8 hónapos óriástestű kutya már majdnem felnőtt méretű! Nem egy életbiztosítás 10-12hetes kölyköt hazavinni mellé. Állandóan külön kell csukogatni őket legalább 3 hónapon keresztül,mert a nagy összetöri a kicsit(tapasztalat).Játszana ő, csak nincs tisztában a méreteivel. Logikusan végiggondolva amikor a harmadik kölyök megérkezne már két energiabombával találná szambe magát, ami nem egy egyszerű móka. Jobb az ha együtt nőnek fel.Van tapasztalatom óriásokkal, nem a levegőbe beszélekk:D Minden jót!

Üdv: a Nagy kutyás csaj

2009. aug. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban ért a kutyákhoz, akkor simán lehet, hogy elbír velük.

De tuti vinnék magammal fényképezőgépet, amikor a 3 kutyát egyszerre sétáltatja! :D

Meg én azon vagyok meglepődve, hogy van erre 300e Ft-ja? Mert ha nem tenyésztőtől vesz, akkor igencsak drága lesz a későbbiekben a 3 kutya, mind3 fajta hajlamos dp-re is ráadásul.

Ki tudja fizetni a 3 kutya etetését, ivartalanítását, kölyökkorban a porc-, csontépítőt pluszba? 3 ekkora benga jószágnál ez nem kis költség havonta... pláne, hogy őket nem lehet Chappy-vel etetni (jó, egy semmilyen kutyát nem etetnék Chappy-vel meg Pedigree-vel.)

2009. aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Van rá elég pénze, hogy honnan azt nem tudom.
2009. aug. 9. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!