Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretnék egy kutyát....

Nagyon szeretnék egy kutyát. Miért történik ez velem?! A szüleim mért nem engedik, mikor tudják, hogy mi van?

Figyelt kérdés

Na szóval.

14 éves fiú vagyok.

Mindenki utál. Iskolában csak haverjaim vannak. Nagyon sokuk kibeszélős, kétszínű. Van egy húgom.. ő a család mindene. Ő megkap mindent amit szeretne, és ha velem van valahol, például együtt megyünk boltba, stb, akkor ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor nyilvános helyen is műsír, visítozik, és azt szokta nekem ordibálni, hogy: "Dögölj meg!". és ezt naponta többször is.

Ha a szájára ütök, akkor itthon műsír és anya és apa pedig megvernek, hogy én milyen jogon verem meg a gyereket. Múltkor nagyon felhúzott, mindennek lehordott, és véletlenül lek*rváztam. természetesen megvertek érte. De ez számomra már nem meglepő. Ha ő káromkodik rám, az nem érdekli őket, max rászólnak. Ha én, akkor én vagyok a hibás...MEGINT.


És azt nem tehetem meg, hogy nem foglalkozok vele, mert akkor ordibálnak velem a szüleim, ezért muszáj foglalkoznom vele... pedig már hányingerem van tőle.:S


Kutyám túl nagy hozzám, nem lehet vele játszani; macska magának való, nemérdekli őt senki és semmi; a hörcsögöm meg ismét magának való.


Az utcára kiszoktam menni tesómhoz, és barátnőihez játszani, de van 2 olyan személy, aki ha felbukkan, akkor engem elfelejtenek. tehát én csak amolyan "pótlék" vagyok, ha nincs más.


És ma tesómat nem akartam vinni a biciklimen, a dögöljmegezésért, és ezért anyám behívott, és nem mehettem ki. Csodálatos érzés volt. De a gyerekek sem szeretnek, csak akkor "viselnek el", ha nincs ott az a 2 személy közül valamelyik.


Apám meg ma direkt(!) felhúzott idegileg, hogy mért nem megyek játszani a kutyával... én kiborultam, sírni kezdtem. a pszichológust emlegették, közben röhögtek, hogy fel tudtak idegesíteni. A kutyánk túl nagy hozzám, ugrál rám, kicsikarja a hátamat, túl durva.

Sétáltatni nem tudom, mert elhúz. Ő sétáltat engem.


Annyira vágyom egy barátra, társra, aki mindig(!) mellettem van. Akivel el tudok menni sétálni, akivel egész nap együtt tudok lenni. Kellene nekem egy kutya. Nagyon fontos lenne. Egyedül vagyok teljesen.

Anyám is mindig tesómnak ad igazat, legyen bármi a téma.


Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy lehessen egy SAJÁT kutyám? aki csak az enyém?

Nagyon szépen kérlek titeket, normálisan válaszoljatok. már a szemem kisírtam annyira össze vagyok omolva lelkileg. És a legszebb az egészben az, hogy a szüleim tudják, hogy akarok kutyát, nem engedik, és azt is tudják, hogy nincsenek barátaim.. és viccelődnek is rajtam.


Kérlek, adjatok tanácsokat, hogy hogyan tudnám biztosra meggyőzni őket a kutyáról.


2012. okt. 20. 20:24
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Pfú ténylg ne haragudj mit írtam... Egyébként feltétlen fordulj szakemberhez, mert ők tudnak neked segíteni. De talán egy jó barát is elég lenne :)
2012. okt. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
0%

Figyelj!

Teljes mértékben megértelek. Tudom milyen érzés mikor mindenki azt hiszi bolond vagy de nem!

Nem vagy bolond! És azt is tudom ha kapnál egy kutyát elmúlana! Engem is elmondtak minden bolondnak, kutyát kaptam, minden rendbejött :) nagyon szurkolok neked sok sikert!

2012. okt. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

szerinted egy kistestű kutya nem lehet agresszív? Egy kistestű ahogy ti említitek "zsebkutya",nem tud benned kárt tenni? Ha így gondolod nagyot tévedsz. A kistestű kutyának is úgyanúgy kell következetes nevelés,szocializáció mint egy bernáthegyinek vagy németjuhásznak mindegy. Hidd el nekem ha mégis kikönyörgöd azt a kutyát és ilyen hozzállással fogsz viszonyulni hozzád simán oda fog kapni neked,rosszabb esetben ő is pardon, "meg fog dugni" (szeretlek idézni),szóval ne ebből indulj ki nem a méret a lényeg:)

pár videó hogy lásd hova vezet ha a gazdi röhög rajta hogy a kutyája legszívesebb kinyírná hiába cuki pici kicsike kutyuus:


http://www.youtube.com/results?search_query=angry+chihuahua&..


http://www.youtube.com/results?search_query=angry+small+dog&..


http://www.youtube.com/results?search_query=aggressive+small..


nézegess csak..és nézd hányszor hangzik el a funny szó. Ne akarj beállni a birkák közé. Környékünkön az összes (kivétel nélkül sajnos) kistestű kutya ilyesmi kategória,egyik minket! hugyoz le,másik maga alá pisil ha meglát,3.-nak már a közelébe megyünk ránktámadna,negyedik hirtelen lesből támad.. Ezek mind ennek a viselkedésnek köszönhető hogy CUKI a kutyám,nem kell neki nevelés.

Gondolkozz el..

2012. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ha akárkinek személyesen beszélnék erről sírógörcsöt kapnék."


Na épp ezért kéne mégiscsak elmenned! A pszichológus ingyenes, a TB támogatja, és nem csak "bolondok" járnak oda. A pszichológus segíthet lelkileg egyensúlyba kerülni, és a szüleiddel is elbeszélgethet. Ha jobb lesz a légkör a családban, akkor te is jobban fogod érezni magad.


Jelenleg labilis lelkiállapotban vagy, így nem tudnál jól nevelni egy kutyát, ő is labilis lenne.

Az is félreértés, hogy a kisebb kutyák jámborabbak. Az igazság az, hogy ez nagyon fajtafüggő, de vannak fajtajellegtől eltérő személyiségű ebek is.

2012. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ.


Tudom, hogy kistestű kutya is lehet agresszív, és azt is tudom, hogy hogyan kell nevelni. Mikor szomszédunk hozott egy kis szakállszőrű tacskót, mindig én is tanítgattam, játszottam vele. Én tanítottam meg neki az "ül", a "pacsi", és a "marad" parancsot. Ügyes kiskutya volt, de összeveszett a család velünk, és így szegényke elfelejtette ezeket. Nekik csak dísznek van kutya...



Pszichológushoz nem fogok menni.

2012. okt. 21. 07:45
 26/31 anonim ***** válasza:

Egy kicsit másabb a szomszéd kutyával játszani mint a tiedet nevelni. Nem csak trükköket kell neki megtanítani alaposan fel kell készülni rá. Nekünk most 5kutyánk van 2nagy és 3 kicsi. Az egyij naggyal könnyebb mint a palotapincsinkkel pedig óriás termetű. Nem a mérettől függ. Van a másik kicsi őt utcáról fogadtuk be és van egy menhelyes. Velük valamivel nehezebb de én menhelyes kutyust ajánlanék neked. Jobban "megértenek". Viszont még nincs nyugalom a családba és te sem vagy nyugodt lelkiállapotban a kutya sem lesz. Szóval előbb rendezzétek ezeket a dolgokat és utána jöhet kutya, de azért a naggyal is foglalkozz ha esetleg egy új kèrdést felteszel ezzel kapcsolatban (hogy hogy neveld meg) sok hasznos választ kaphatsz ès a leendő társadnak is lehet barátja.

De a nevelés nem csak abból áll hogy szigorban tartsd a kutyust hanem hogy megmutasd a határokat neki mivel minden kutyának kell falkavezér, egy irànyító aki ha kell megvédi a bajban. Viszont ha ezt a szerepet nem tudod betölteni "elgyegülsz" a kutya úgy fogja érezni hogy ő az erősebb és védenie kell téged. Ebből kèsőbb nagyobb bajok lesznek.

Sok sikert!

Még annyit hozzá tennék hogy ne küllemre válassz hanem menny el egy menhelyre nézz széljel és ott segítenek neked ha konkrétan elmondod milyen kutyusra vágysz/van szükséged. De jól gondold meg ha felnőtt kutyus is lenne a választásod (szerintem ne csak kölyköt nézz lehet jobb lenne egy idősebb) sokáig veled lesz még.

2012. okt. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Ha még időben megnézed a kommentjeimet és van kedved kérlek nézd meg 10órától a National Geographic-en A csodálatos kutyadokit vagy csak pillants bele. Hasznos lehet majd a későbbiekben.
2012. okt. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

21:44-es! Életemben nem jártam még pszichológusnál :)

Nem volt rá szükség. Egyszer elmbeszélgettem az anyámmal, és rájöttem, h mit kell csinálni. szembe kell őket röhögni, ennyi az egész. Onnantól képes voltam figyelmen kívül hagyni őket. Onnantól nem másokra, hanem magara figyeltem - ahogy ez a mai napig is így van. Neked is ez kéne kérdező - csak neked nincs olyan, akivel meg tudnád ezt beszélni. Erre pont megfelelő a pszichológus. Elsírod magad? Naés????? Ebben semmi ciki sincs, ő se tartaná annak, és segítene helyrebillenni érzelmileg és lelkileg.

Mert "terrorizáló" családban sem kell ilyennek lenni, csak nem vagy képes kezelni és feldolgozni az érzelmeidet. Ő ebben tud segíteni.


Egy kutya erre nem jó. Gondolom amint tudsz, menekülsz ebből a családból. Felsőoktatásban szívesen lennél kolis vagy albis (kolis leszel, a szüleid nem fognak fizetni egy albit). Oda viszont nem viheszt kutyát. Akkor mi lesz???


Menj el menheylre önkéntesnek. Minden nap mehetsz, suli után, hétvégén, bármikor. Az ottani kutyák iszinyatosan szeretetéhesek, és ha valaki foglalkzik velük, annak sok szeretetet adnak. Ez jó komromisszum. Te is nyersz vele, a kutya is, és a menhely is.

2012. okt. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És Little Red!


Hogy működik ez a menhelyes dolog? Fizetnek érte?(ezt csak kíváncsiságból kérdem, ha nem fizetnének, akkor is mennék önkéntesnek.)

Nem messze van tőlünk egy menhely... szívesebben mennék oda, mint hogy itthon legyek...

2012. okt. 21. 10:03
 30/31 anonim ***** válasza:
Önkénteseknek nem fizetnek.
2012. okt. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!