Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12-éves vagyok kb-már 5-éve...

12-éves vagyok kb-már 5-éve szeretnék kutyát de a szüleim nem engedik. Bérházba lakunk! Már mindent megpróbáltam de hiába. De én nagyon-nagyon szeretnék egy kiskutyát! Mit tegyek h megengedjék?

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Öregedj még 2-3 évet.

Viccet félre téve egy kutya nem olcsó dolog itt már százszor leírtuk. Sok pénz és sok idő amit egy 12éves nagyátlagban nem tud teljesíteni. A felelősségről nem is beszélve

2012. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
ÉS mi lesz a kiskutyával ha te esetleg másik városba mész középiskolába, vagy majd egyetemre mész. A kollégiumba nem viheted magaddal, anyukádék nyakán maradna. A kutya havonta nem kis kiadás, és gondolom neked nincs havi kereseted, amiből fizetnéd. Arról nem is beszélve, hogy nem is olcsó mulatság maga a kutya sem. Én is vártam addig míg elköltöztem, saját fizetésem lett. Ez még jó esetben nálad minimum 6-8 év.
2012. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehet saját kutyusod, járj ki menhelyre önkéntesnek. Biztosan van a közeletekben is kutyamenhely, ahol szívesen fogadnak segítőket. Kiviheted sétálni a kutyusokat, és így nagyon sokat tanulhatnál róluk, nem utolsó sorban nekik is örömet okozol. A szüleiddel menj, mert van általában 14 év alatt nem mehetsz be felnőtt kíséret nélkül.
2012. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is sokáig könyörögtem kutyáért. Aztán azt csináltam, hogy a nagymamám kutyáját vittem minden nap sétálni, esőben, hóban, fagyban, mindig mentünk. Közben rengeteget olvastam a kutyák tartásáról, járattam kutyás újságokat, könyveket vetettem velük. Végül 14 éves koromra megengedték, hogy kutyát tartsak, mert látták, hogy elég felelősségteljes vagyok. Amúgy szerintem 12 évesnek még nem való saját kutya, 1-2 kivételtől eltekintve, akik az átlagnál felelősségteljesebbek.
2012. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előttem szólók nem akartak rosszat (mint ahogy én sem) és teljesen igazuk van. A kutya nem egy plüss állat. Akkor is el kell viselned ha épp nincs hozzá kedved, és ha szakad az eső akkor is el kell végezze a dolgát. Mivel Te viszed sétálni, így elég határozott és önálló kell legyél, hogy rád hallgasson. De gondolom még nem vagy az. Tehát a mindennapi dolgokat a szüleid intézik helyetted, ha bármi gond van hozzájuk fordulsz segítségért (ami helyén való). Azt megkérdezheted tőlük, hogy úgy lehet-e kutyád, hogy ők is besegítenek. Pl. ha osztálykiránduláson vagy leviszik-e helyetted sétálni, ha az osztálytársaiddal vagy valahol megetetik-e helyetted, stb. Mert valószínűleg meg fogják tenni, de nem mindegy hogy mert ezt beszéltétek meg, vagy mert rákényszerülnek. Akik írták, hogy menj menhelyre önkéntesnek többek között azért is mondták, mert ott megtapasztalod a kutyatartás "rossz" oldalát is. Engem is felver kora reggel a kutyám még hétvégén is, és ha fáradtan jövök haza a munkából akkor is megetetem, ha szakad az eső vagy meg lehet fagyni a hidegtől akkor is összeszedem az ürülékét ha a kert olyan részébe csinálta, és nem megyek több napra el itthonról nyaralni, max. viszem a kutyát is magammal.
2012. okt. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Figyi..Ha kapsz egy kutyát,azt gondoznod is kell..Neked kell levinni sétálni,etetned kell,takarítani utána,stb...Szerintem csak akkor akarj kutyát,ha gondját is viseled..Pláne hogy így bérházban laktok,kicsit nehéz lenne,nem gondolod?..Szerintem inkább egy tengerimalacot,vagy valami ilyesmit válassz..:/
2017. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!