Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát. Mit tehetnék? Kell-e aggódnom valamiért?

Figyelt kérdés

Van egy fiú Cane Corso kutyusunk.

Álltam ki kocsival, kinyitottam a kaput közben eszembe jutott, hogy bennhagytam valamit és visszaszaladtam. A kaput nem csuktam be. A kutyus miatt nem aggódtam mert nem szokott kimenni kapun kívülre "engedély" nélkül. Jöttem ki a házból és láttam, hogy egy kóbor kutya bejött hozzánk, meglátta a kutyusunk és szaladt oda. A kóbor kutya kiszaladt az udvarról a miénk meg utána. Aztán az utcán összeverekedtek és a vége az lett, hogy a másik kutya meghalt. Én kiabáltam neki meg próbáltam magamhoz hívni, de nem hallgatott rám. Odamenni meg nem akartam mert féltem, hogy a másik kutya megharap.

Kell aggódnom? Vagy ez "természetes" reakció nála mert védte a területét. Ha sétálunk utcán meg ilyesmi akkor soha nem agresszív más kutyákkal vagy akár emberekkel szemben.


2012. okt. 21. 16:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
91%

Első hiba: Kiment az utcára a kutyád engedély nélkül

Második hiba: nem tudtad visszahívni


Harmadik hiba: nem tudtad a verekedésről sem leállítani

Negyedik hiba: már a területén kívül végzett azzal a szegény kutyával.

Ötödik hiba: nincs megnevelve a kutyád

2012. okt. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
83%
Igen, kell aggódnod! Ha egy gyerek sétált volna az utcán a kutyájával, akkor Őket is megtámadta volna. Piszok nagy mázlid volt, hogy egy gazdátlan kutya az áldozat. Szegény, biztos barátkozni ment be, vagy élelem reményében. Miért nem értik már meg az emberek, hogy egy ilyen kutya, mint a cane corso sokkal nagyobb felelősséggel jár, mint egy békés természetű eb? Alapkövetelmény egy ilyen kutya tartásánál, hogy a gazdája mindig, minden körülmények között tudja irányítani a kutyát! Egy ilyen kutyánál nincsenek véletlenek, minden egyes mozdulatot tettet meg kell alaposan gondolni és mindig szem előtt kell tartani más emberek, állatok biztonságát! Nincs olyan, hogy nyitva hagyod a kaput!!!!!!!!!
2012. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
42%

Huh ez durva... Sajnálom... a kutyát is, meg Téged is, gondolom most fel lehetsz zaklatva. Amúgy utcán, séta közben szót fogad? Szerinted kiment volna, ha a kutya nem jön be? És egyébként a területén kívül minden kutyával kijön? Nem azért, de ezek azért enyhítő körülmények lennének számomra. Hát nem tudom, ha időben rászólsz, még lehet, hogy le tudod állítani... a suliban is azt mondják, hogy még mielőtt nekiindulna, előtte kell leállítani. De lehet, hogy Te ezt későn láttad meg...

jó tudom, hogy mindezeket meg lehetett volna akadályozni, szoval tényleg lehet ebben nevelési probléma is, de akkor is... ha pl az én kutyám meglát egy macskát, és elkezdi fixálni és vadász üzemmódba kezd átváltani, és rászólok, akkor leáll. De ha nem veszem észre és már elindult.....nem biztos. Mondjuk még kölyök... szerintem beszélj kiképzővel, hogy mi a teendő.

2012. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
93%
Igen, kell aggódnod! Valószínűleg a területét védte, ami nyilván egy bizonyos szintig normális (pl. ugatással jelez), de az hogy nem hallgatott rád, és megölt egy másik kutyust, ez azért mégis csak agresszióra utal. Szerintem minimum menj el egy kutyasuliba és kérj hozzáértőtől segítséget! Neked mindig minden körülmények között tudnod kell irányítani a kutyádat, mert félő, hogy ez újra előfordulhat. Egy Cane Corso tartása pedig még nagyobb felelősséggel jár, hiszen nagyon erős kutyáról van szó.
2012. okt. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
46%
Nem azért második, de ezt nem gondolom, hogy a sétáló emberhez kirohan, hisz a kérdező írta, hogy az a kutya BEMENT AZ Ő TERÜLETÉRE! Azért ez nem ugyanaz, mintha valaki bejön. Az én kutyám sem harap, ha kinyitom az ajtót és elsétál valaki a folyosón. És nem szalad ki, hogy megharapja, mert ott ment el az ajtó előtt. De ha mondjuk egy ember besétál a nyitott ajtón...... és nem én engedtem be, akkor az egészen más!
2012. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%
A terület védése az idegen elzavarásánál véget ér. Ott kellett volna leállnia, hogy a kutya kiszaladt az udvarról. Szóval igen, valami nem stimmel a kutyáddal, vagy rettentően stresszes, és most jött ki belőle, vagy simán csak annyira antiszociális kutyákkal, hogy nem tud velük normálisan viselkedni. Mindkettő szakember segítségét igényli, keress egy olyan kutyaiskolát (vagy kiképzőt), ahol segítenek helyretenni a dolgot.
2012. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
85%
5-ös! 2. vagyok! Hasonló kaliberű kutyám van, amíg neked nincs hasonló, ne írj baromságokat! Egy ilyen kutyánál nincs olyan, hogy nyitva hagyom a kaput, mert a kapu előtt elsétáló kutyától is védi a területét! Nagyon nem érdemes ezzel kísérletezgetni. Aki az alapvető dolgokat sem fogja fel, amik egy ilyen kutya tartásához elengedhetetlenül szükségesek, az inkább tartson golden retrievert!
2012. okt. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
80%
Mivel említetted az embert 5., ha a nyitott kapu előtt elsétáló kutya emberrel van és a kutyáját megtámadja a kapun kirohanó eb, a gazda beleavatkozik egy ilyen támadásba, mivel védi a kutyáját, könnyen meglehet, hogy ő is áldozat lesz.
2012. okt. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
23%

Álljunk meg egy percre mielőtt egy gazdájára is rátámadó vérengző fenevadnak lesz befestve ez a kutya!


Az a másik kutya behatolt a Corso területére!!! A Corso egy vérbeli kőkemény őrző-védő kutya. Nálunk nagyon komolyan kell venni a birtokháborítást! Tudom, nekem is Corsom van. A területüket és a gazdájukat bármi áron megvédik, ez történt itt is.


Ha amúgy semmiféle indokolatlan agresszióra utaló jel nincs akkor nincs a kutyával igazából semmi probléma. Csak tette a dolgát.


Az meg hülyeség, hogy az utcán sétáló emberre is rátámadt volna. Az már nem a területe és ezzel pontosan tisztában is van!


Itt két hiba történt. Egyik részről a gazdi hibázott azzal, hogy nyitva hagyta a kaput. Ezt azért nem kellet volna. Lehet hülyén hangzik, de ez a kisebb hiba. A nagyobb hibát a másik kutya vétette mikor behatolt a Corso területére.

2012. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Előző! Csuda jó lenne, ha ezeket a kiváló képességeit zárt kapunál, saját udvarukban gyakorolná a továbbiakban a kérdező kutyája (és a tiéd is)!
2012. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!