Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát. Mit tehetnék? Kell-e aggódnom valamiért?

Figyelt kérdés

Van egy fiú Cane Corso kutyusunk.

Álltam ki kocsival, kinyitottam a kaput közben eszembe jutott, hogy bennhagytam valamit és visszaszaladtam. A kaput nem csuktam be. A kutyus miatt nem aggódtam mert nem szokott kimenni kapun kívülre "engedély" nélkül. Jöttem ki a házból és láttam, hogy egy kóbor kutya bejött hozzánk, meglátta a kutyusunk és szaladt oda. A kóbor kutya kiszaladt az udvarról a miénk meg utána. Aztán az utcán összeverekedtek és a vége az lett, hogy a másik kutya meghalt. Én kiabáltam neki meg próbáltam magamhoz hívni, de nem hallgatott rám. Odamenni meg nem akartam mert féltem, hogy a másik kutya megharap.

Kell aggódnom? Vagy ez "természetes" reakció nála mert védte a területét. Ha sétálunk utcán meg ilyesmi akkor soha nem agresszív más kutyákkal vagy akár emberekkel szemben.


2012. okt. 21. 16:56
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

A másik kutyával mi lett? Engem csak ez érdekel...


És igen, kell aggódnod, ez nem normális reakció. Odáig igen, h kizavarja, de hogy utána megy, már nem.


A kutyámról tudni kell, h utálja a macskákat. A párom hétvégén elment az utcában egy másik házhoz és nálunk nyitva hagyta a kerítést. A nyitott kapunál ült a kutya, arra ment egy macsek. Pimasz módon ott sétált a kutyám orra előtt, aki ült, és bámulta. De eszébe se jutott kimenni a kapun, holott lázban égett, h elkapja. (nem bánaná, csak magát a cserkészést élvezi, ha utoléri akkor szétnyalja a macska fejét :D).

És itt is egy roti-nj mixről beszélünk.


Sokszor tesztelem úgy is a kutyát h leültetem magam mellé, és hagyom, h kutyák körülöttünk sétáljanak. Egyszer se pattan fel h odamenjen. Látom, h menne, de nem mozdul.

2012. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
78%
Igen, felelőtlen leszek, ha a kutyám megöl vagy súlyosan megsebesít egy másikat, vagy közúti balesetet okoz, vagy tudomisén...Olyan szitu volt/lehet, hogy nem jött első vagy második hívásra, de akkor kieresztettem a hangom és azonnal elindult hozzám...De az, hogy egyáltalán ne jöjjön vissza hívásra, már nem volt évek óta!
2012. okt. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
90%
hát ez elég nagy baj. ha a kutyád olyat őlne meg legközelebb akinek van gazdája a kutyádat akár el is vihetik és elaltathatják mert kiszámítatlan. adj rá néha szájkosarat és nem fogja ezt csinálni remélhetőleg. olvasd el a Cesar Millan: Hogyan neveljünk tökéletes kutyát... az sokat fog segíteni .
2012. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
50%
Jahj Caesar az csak kiegészítő olvasmány olyanoknak akik értenek a kutyákhoz. Az aki nem igazán ért hozzájuk akár még ronthat is a kutyán ha Ceaserös módszereket használ. Olvasásból nem lehet megtanulni kutyát kezelni kutyaiskolába kell járni..
2012. okt. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Uhh.. azt a kutyát nagyon neveld meg!

Képzeld el ezt az esetet forditva, hogy a szomszéd kutyája öli meg a tiédet, mert nincs megnevelve, mit szólnál?

Ráadásul a Cane Corso nem egy öleb, egressziv tud lenni, vigyázni kell!

2012. okt. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

asok válaszolóval ellentétben,én nem hiszem,hogy a kutyád a hibás.

ez a dolog egyedül a te felelőtlenséged miatt alakult így.

mert lusta voltál becsukni a kaput ( akár csak az a b@rom ,aki az én 10 hetes kutyámat is megtámadta," mert kiálltak a kocsival,és nyitva volt a kapu",az egy németjuhász volt ,ami egy pórázon lévő kölyök kutyának ment neki!)

gondolom a kutyusod mindenki mással szemben ártalmatlan.?

mert te nevelted?

ezek komoly kutyák,komoly felelősség a tartásuk. neked meg ez nincs.

ha lenne ,nem történt volna meg.( a kóbor kutyák félnek ,a kóbor kutyák óvatosak,és nagy túlélők),a tiéd viszont támadott,és ha jön egy NEM kóbor kutya?,esetleg egy család,kicsi gyerekkel??

nem most ! később???

mert a kaput ki kell nyitni,sőt-néha nyitva is lehet felejteni.csak neked nem lehet!

a kutyádnak, de legfőképpen neked ,egy komolyabb és hosszabb kutyaiskolás-szocializációs képzés kellene. hogy ez soha többé ne történjen meg!

mert a kutyusod egyenlőre nem stabil,sőt!!

te pedig még felelőtlen gazda vagy.

most,hogy már le lettél oltva:) még valami:)

ez egy remek kutya lehet,hiszen tette a dolgát,őrzött,és védett! viszont biztos ,hogy domináns! és mivel még kutyusnak titulálod,nem árt észben tartani: ölt már a kutyus!

( ami ,ha egy tanyán élnél biztos dicsérendő dolog, de városban mások az elvárások.)

2012. okt. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ide illik egy tegnap esti szösszenet.

Nem teljesen kutyafuttató területen, nagy zöld placcon mentem a póráz nélkül roti-nj keverék kanommal. Szembe jött egy BORDEAUXI DOG, tehát nem egy tutyimutyi fajtájú kutya...ráadásul szintén kan, PÓRÁZ NÉLKÜL. Mivel a gazdi nem hívta vissza és halál nyugodt volt, a kutyámnak "mehetsz" engedélyt adtam, mikor kérdőn rám nézett...viszont mikor kb. 8-10 méterre megközelített Argos a dogot, a gazdi "fekszik" utasítást adott a kutyájának...elsőre nem feküdt le, de aztán lefeküdt...gazdi szintén kb. 10 méterre volt a kutyájától. Mivel ezzel jelezte, hogy nem kívánja összeismertetni a kutyákat, odaszóltam Arginak, hogy "hagyd"...de nem túl hangos, kiabáló módon, csak normál hangnemben...és lám a kutyám lefordult róla és továbbment :O ezen én is meglepődtem, mert azért ilyen távolságból nehéz továbbküldeni, legalább egy méterről való szaglászást meg szokott próbálni :D

A duna part másik végén van egy család már vagy 4 bordeauxi doggal...sétán egy kutyához sem engedik oda őket, sokszor csak pórázzal viszik az ebeket...a kanok minden kant, a szukák minden szukát likvidálni akarnak, húzzák a pórázt, stb...gazdinak minden séta rémálom.

Egy fajta, két tök ellentétes viselkedés...nem a fajta a kizárólagos lényeg, hanem a NEVELÉS!!!!!!

2012. okt. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
44%

Nem olvastam el a többi választ, szóval lehet, hogy ismétlek.

Szerintem ez egy nagyon elítélendő dolog, de ha tényleg kóbor kutya volt, és senki nem jelent fel, akkor semmi bajod nem lehet belőle.

Egyébként nem a kutyád hibája, hanem a tiéd. A kutya tényleg a területét védte, és egy ilyen ösztönerős fajtánál azért nem csak az ugatás a jellemző, így ő a dolgát végezte. Az viszont, hogy te nem tudtad róla letiltani, problémákról árulkodik. Ha tényleg annyira engedelmes lenne, akkor le tudtad volna tiltani egy szóval is. De mivel ez nem így volt, nagyon oda kellett volna figyelned, és nem nyitvahagyni a kaput ilyen felelőtlenül.

Nekem is van olyan kutyám, amelyiknek magas a védőösztöne. És hiába vannak munkavizsgái, meg gyakorlok vele nagyon sokat, így sem vagyok még 100%-osan biztos benne, hogy egy ilyen esetben egy hanggal le tudnám tiltani.

Remélem, tanultál az esetből, és odafigyelsz arra, hogy ne hagyd nyitva a kaput.

2012. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
87%

Nem, nem kell aggódnod. Ez teljesen normális hogy egy kutya csakúgy nekimegy a másiknak aztán megöli...

Szerintem hagyd legközelebb is nyitva a kaput, hátha akkor egy gyereket fog széttépni.


Már ne is haragudj, de az a kutya nincs megnevelve!!!

Ez a kérdés most annyira felb*szott...

Most komolyan: idejössz aztán kiírod hogy aggódnod kell amiatt hogy gyilkolt a kutyád.

Istenem, nem igaz hogy léteznek ilyen kutyatartók...

Remélem tanultál az esetből, de az biztos hogyha ilyen felelőtlen vagy akkor nem kell neked kutya!

Ja és amúgy nem az számít hogy agresszív vagy nyugodt az a kutyafajta, hanem ez mind csak NEVELÉS KÉRDÉSE!!!

Nekünk is van egy Argentin dog kutyusunk, ami szintén agresszív kutyának van könyvelve, mégis szépen neveltük kiskorától fogva és nagyon játékos, szeret más kutyákkal lenni.

Azt hiszem mindent elmondtam.

Fú, de tényleg nagyon felidegesített ez a kérdés...

2012. nov. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
71%

egy felelőtlen dög vagy ...

hogy hagyhattad nyitva a kaput, ha akármilyen kutyád is van, pláne, ha ilyen !!! plána, ha neveletlen!


Egyszer öreg anyukám ment az utcán, egy ilyen kis senki állt ki a kocsival, a két nem tudom már milyen fenevada szabadon a kertben, de a gazda is lemerevedett a kocsiban, és kiszólt anyukámnak, hogy nehogy mozduljon, mert szétszedik a kutyák, Szerencsére időben becsukódott a kapu.

Senki nem számít? csak te ???!!!!!

Ha nem változtatsz a kutya nevelésén, úgyis lesz még belőle bajod...

2012. nov. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!