Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám megölt egy másik...

A kutyám megölt egy másik kutyát. Mit tehetnék? Kell-e aggódnom valamiért?

Figyelt kérdés

Van egy fiú Cane Corso kutyusunk.

Álltam ki kocsival, kinyitottam a kaput közben eszembe jutott, hogy bennhagytam valamit és visszaszaladtam. A kaput nem csuktam be. A kutyus miatt nem aggódtam mert nem szokott kimenni kapun kívülre "engedély" nélkül. Jöttem ki a házból és láttam, hogy egy kóbor kutya bejött hozzánk, meglátta a kutyusunk és szaladt oda. A kóbor kutya kiszaladt az udvarról a miénk meg utána. Aztán az utcán összeverekedtek és a vége az lett, hogy a másik kutya meghalt. Én kiabáltam neki meg próbáltam magamhoz hívni, de nem hallgatott rám. Odamenni meg nem akartam mert féltem, hogy a másik kutya megharap.

Kell aggódnom? Vagy ez "természetes" reakció nála mert védte a területét. Ha sétálunk utcán meg ilyesmi akkor soha nem agresszív más kutyákkal vagy akár emberekkel szemben.


2012. okt. 21. 16:56
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%
vannak a corsohoz hasonló kaliberű kutyák jócskán. Nem a fajtára kell hivatkozni, mert bármilyen fajta is, eleve a gazdájára hallgatnia kell.És azért, mert corso, meg lehet tanítani az alapvető engedelmességre.Ez a minimum .
2012. okt. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
81%
Jó esetben a kert nem a kutya tulajdona, hanem a gazdáé, tehát ha a gazda azt mondja, hogy nem kell védeni, akkor nem kell. Ez nem fajtától, hanem neveléstől függ.
2012. okt. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
91%
Van egy fegyvered, ami bármelyik pillanatban elsülhet. Az egyik legnagyobb bűn a kutyával vagy emberrel szembeni agresszió, és ez egy ilyen kemény fajtánál, mint a corso, még duplán büntetendő. Az oké, hogy védi a területét, de az, hogy még kapun kívülre is utánamegy a kutyának, és meg is gyilkolja, na ez nagyon nem normális viselkedés. Ennek a kutyának nincsenek korlátok mutatva, és bizony vérszemet kaphat. Én minél hamarabb elvinném egy normális kutyasuliba, mert ebből még sokkal nagyobb baj is lehet (pl. nekedtámad).
2012. okt. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 sippara ***** válasza:
94%

Nem kell (és nem is lehet) azzal védeni, hogy "a corsók ilyenek". Egész véletlenül van a szűk családban corso (kan is, szuka is), mindkettő "agyon lett volna ütve" egy ilyenért (bár nem is csinálnák meg). Mi az, hogy nem mertél odamenni? Mi az, hogy nem tudod magadhoz hívni a kutyád?

Megölt egy másik állatot a kifejezett parancsod, SŐT, az engedélyed NÉLKÜL, ráadásul úgy, hogy kifejezetten tiltottad (legalábbis tettél rá harmatgyenge próbálkozásokat), és te azt kérdezed, aggódnod kell-e???

Igen, aggódnod kell.

1.) Nem hagyjuk nyitva a kaput.

2.) Ha voltunk olyan hülyék, hogy nyitva hagytuk a kaput, nem megyünk be a házba, hogy a kutya felügyelet nélkül maradjon.

3.) Ha bementünk és közben történik bármi, reménykedjünk abban, hogy a kutya eléggé meg van nevelve (a tiéd nincs), elég erős a gazda-kutya kapcsolat (a tiétek nem az), és megfelelő mértékben elfogad falkavezérnek (nem, szarik bele a vélt tekintélyed kellős közepébe.)

4.) Ha a fenti kérdésekből bármelyikre NEM a válasz, akkor viszont ne csodálkozz.



Kutyaiskola, esetleg magán kiképző, addig is szájkosár, mert ha "bekattan", nem tudod irányítani a kutyát.


(Félreértés ne essék: imádom a corsokat, itt nem is lényeg a kutya fajtája, persze komoly őrző-védő fajta, DE ettől függetlenül - vagy épp ezért - ha valaki corsot vesz, vissza kell tudnia hívni BÁRMILYEN helyzetből, mert ha nem képes rá, nem a másik fülét csipkézi ki, hanem mint láthatjuk, megöli a másik kutyát.)

2012. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
85%

A többiek már elmondták a lényeget, tehát röviden:

-van egy kemény, őv fajtájú kutyád kifejezett ösztönökkel

-nem tudod irányítani, kontrollálni a kutyádat

-igen, lehet belőle bajod...ha ennyire tesz rád, akkor más szituban ellened is fordulhat, ha nem egyezik éppen az érdeketek

-azonnali kutyaiskola és fokozott felelősségtudat (kaput nem hagyunk nyitva ilyen kutya mellett)


Nekem egy roti-nj keverékem van. Ha kutyával mennek a kerítésnél, akkor őrjöng, de magas hangon csahol-ugat, tehát nem agresszió, pusztán területvédelem. Amint kimegyek vele az utcára vagy behozom a kinti kutyát a kertbe, közömbös-érdeklődő, esetleg domináns viselkedést mutat, de nem agressziót!!!

Direkt provokáltam korábban nyitott kapunál, hogy kilépjen és megtorolhassam...bevált :) akkor sem jön ki, ha kutya van az utcán...de olyan nincs is nálunk, hogy nem tudom magamhoz hívni!!!

2012. okt. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos amit leírtál az azt jelenti, hogy a kutyád kutyába se vesz.

Nekem is van kemény kutyám több is (staff pl) aki menne verekedni, de egyetlen hangosabb szó és már fordul is ki a szituációból. Az anyósomnak pl vissza se jön, de ő mindent meg is tesz, hogy ne tisztelje a kutya.

Amúgy sajnállak, rémesen szar érzés amit most átélsz.

2012. okt. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

"de olyan nincs is nálunk, hogy nem tudom magamhoz hívni!!!"


Az ilyen mondatokat a legkönnyebb mondani. Képzeld nálunk sem volt ilyen addig a napig.

Ha holnap a Te kutyád csinál ilyet akkor már Te is egy felelőtlen, sz@r gazda leszel?

2012. okt. 25. 07:45
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen az leszek. Az enyém séta közben egy ridgbackel ugrott össze.. A másik gazádval egyetemben rászoltam (nem hangosan artikulálatlanul üvöltve) És a kutyák hopsz szétugrottak. Mit csináltam volna hogy ha nem lett volna ott a gazdája? elkergetem.. Ha egy kobórkutya felé elkezdesz futni úgy hogy a pulcsidat szétárod mint batman összevisza fogja fosni magát.. Főleg hogy már ketten vagytok.. Ez van akkor ha közel ugyan akorák a kutyák..


Egyáltalán nem természetes reakció hogy megöli a másik kutyát.. Még a pitek verekedtetésnél is "meglepődnek" sokszor ha meghal a másik.. Egy kutyánál lehet ráfogni a fajtára esetleg a kutya gyilkosságot.. Az amerikai buldognál.. Mivel volt egy olyan időszakuk amikor kutyákra vadásztak velük.. De tudtomal több ilyen fajta nincs.. ÉS NÁLUK SE ELFOGADOTT.. Csak esetleg szóba kerülhet.. Egy kutya nem öl kutyát! ha nem muszály

Ehez hozzá kell tenni hogy a fila brazilo-val meg emberre vadásztak mégse ölhet manapság embert...


Egyébként csak a kérdésedre nem válaszoltam még.

IGEN agódnod kell. Sürgősen Valamilyen falkavezérség orientált kutya iskola a drágábbak közül.. Cerberos, Népszigeti, Őrmezői. Vagy egyéb tüköriskolák vidéken.. Az a baj hogy a kutya megtapasztalta hogy mire képes és az nagy probléma..

2012. okt. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
49%
A lehető legkeményebben kellett volna megbüntetned a kutyádat ezek után. Én egy ilyen kutyát azonnal elaltatnék, mert időzített bomba. Persze nrm az ő hibája, hanem a tiéd, hogy nem nevelted meg. De ilyet egy kutya egyszerűen semmilyen körülmények között nem tehet, hogy megöli a másikat. Max önvédelemből, de ez nem az a helyzet. Borzasztó, hogy ilyen embereknek van kutyájuk, mint te. Bocs, de ezt meg kell mondani, mert különben még meg is simogatod a buksiját, hogy milyen ügyes volt. Na, most jó ideges lettem ettől.
2012. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Elaltatni nem mert van rá megoldás. De sok macera. Egyébként nálam legalább ez 1-2hét abszolút kizárás a falkából ugy hogy 4-5 naponta kap enni.. Persze ehhez már késő.. Nekem a kis drágám egyik csirkénket ölte meg a minap 2nap kizárás volt.. Rá se mert nézni a csirkékre legközelebb :)
2012. okt. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!