Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha már flexi akkor zsinóros...

Ha már flexi akkor zsinóros vagy szalagos?

Figyelt kérdés
tudom hogy nem jó és inkább a normális póráz de most konkrétan ha csak az van akkor a kettő közül melyik a jobb és miért? zsinóros vagy szalagos? saját tapasztalat is érdekel!
2012. okt. 21. 21:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
45%
Én a szalagost jobban szeretem. hogy miért az nem tudom:)
2012. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
oké, köszi a választ! várok még többre is :)
2012. okt. 21. 21:45
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a zsinóros szimpatikusabb, valószínű azért, mert az nem próbál láthatatlannak tűnni, kevesebben is esnek benne hasra. Meg olyan pórázszerű kinézete van, nem olyan hatást kelt, mintha damilt kötöttem volna a kutyára.
2012. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Szalagos, na, nem tudom, hogy sikerült férleírnom.
2012. okt. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
meg egy nagyobb kutyánál nem kelti azt a benyomást, hogy mindjárt elszakad:))))
2012. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Zsinóros, mert nem tekeredik körbe folyton.
2012. okt. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
49%
Utálom a flexi pórázt, soha nem volt még olyanom, csakis bőr, vagy textil. De ha flexi akkor tényleg a szalagos. Valamivel erősebb is, meg jobban néz ki. Az a vékony zsinór bármikor elszakadhat!
2012. okt. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nekünk van egy 8 méteres szalagos flexi maxink nagy testű kutyára és egy 8 méteres olcsó gagyi zsinórosunk közepes testű kutyára.

A szalagos előnye, hogy jól látható mások számára is, necces szituban azért meg lehet fogni puszta kézzel is. Hátránya, hogy a szalag teljesen visszamegy a tokba a karabinerig, ezért kézzel kell lefixálni lábnál követéskor. És sokszor összetekeredik.

A zsinóros előnye, hogy nem tekeredik...illetve ha kioldjuk a féket, akkor is marad egy fél méternyi póráz, ami nem megy be a tokba, tehát pont elég hosszú a lábnál való közlekedéshez.

Hátránya, hogy alig látható és könnyen átesnek rajta az emberek, illetve NEM AJÁNLOTT puszta kézzel megfogni a zsinórt, mert éget és vág!!!


Én ha "flexit" használok, akkor az olcsó 8 méteres gagyi zsinórosat használom, mert ezerszer könnyebb tömegre, mint a szalagos, a póráz sokkal könnyebben fut ki-be, mint a szalagosnál, tehát a jól nevelt kutya nem érzi úgy, hogy meg kell állni, mert éppen húzza a pórázt :D szabadabb érzetet kelt benne. És nekem kényelmesebb-praktikusabb, hogy a fél méteres része mindig rendelkezésre áll, nem kell a gombbal állítgatni.

2012. okt. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ja, 30 kg-os (most dagadtabb :D) roti-nj keverékem van, de nem rángatjuk egymást a flexivel!
2012. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Csak is szalagos. A zsinóros nekem kb 3 hónap alatt tönkre ment, konkrétan ketté esett a kezembe, és nem olcsó vacak volt, hanem flexi. A zsinóros az kopik, utána szét szedtem, és ahol gyakran megállítottam a pórázt fékkel, ott látszott a zsinóron, hogy már kopik. Egyik ismerősömnek (ugyan olyan zsinórsa volt mint nekem csak az övé tovább bírta) el is szakadt.

A szalagos sokkal tartósabb, és meg is lehet fogni ha úgy van. Nem vág. Én utálom amikor a kutyáját el nem engedő ember szaladgál flexivel a lábunk között. Ha az meg még zsinóros is akkor meg simán ledarálja a lábad...

Én olyan helyen használok csak flexit, ahol nem lehet elengedni a kutyát, de azért még is legyen egy kis mozgás tere. Meg tanulta, hogy attól, hogy flexin van nem kell össze vissza menni. Ha mondjuk bal oldalt megyünk, akkor csak baloldalra mehet, úgy hogy a szembejövő "forgalmat" ne zavarja.

2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!