Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez az ötlet? Milyen fajtát...

Jázi&Csenge kérdése:

Jó ez az ötlet? Milyen fajtát válasszunk? Mik a véleményeitek?

Figyelt kérdés

Kutyát szeretnénk, de egyelőre a szüleink nem biztosak a dologban, és még nem tudjuk milyen fajtát válasszunk ezért azt gondoltam, hogy készítek egy ilyen kiselőadás félét, hogy miért jó a kutya, miért lenne jó helye nálunk, stb. Szerintetek jó ötlet? És lenne egy olyan része, ahol az általam kiválasztott, életmódunkhoz illő kutyafajtákat pontozom több dolog szerint. Ezek eddig a:

-sheltie

-mudi

-amstaff

-nj

-collie (skót juhászkutya)

-belga juhászkutyák

-dobi

-rhodesiai ridgeback

-német dog

Ezek azok ami alapján pontozok:

1.képzés (nehézségi fok; könnyű, átlagos, nehéz)

2.gondozás (mennyiség;minimális, átlagis, időigényes)

3.szépség (alap, hogy csak szép, nagyon szép és gyönyörű van :D)

4.sport (mennyire sportos;1-5-ig)

5.őv (mennyire jó házörző; 1-5-ig)

6.családi kutya (alapvetően mennyire jó családi kutya; 1-5-ig)

7. betegségek, örökletes betegségek (milyen az egészsége 1-5-ig, tehát pl. egy német dog 3, míg egy mudinak kevesebb betegsége van, szinte nincs ezért 5)


Arra kérnélek titeket, hogy ha nem nagy gond ti is pontozzátok ezeket a fajtákat a sablon alapján, hogy megkönnyítsétek a fajtaválasztást:) Köszönöm! Nagyon hálás vagyok érte:D ( egyéni vélemény, saját tapasztalat is érdekel, ha valakinek van fajtaötlete ezeken kívül, akkor leírhatja, pontozhatja, kikötés csak annyi, hogy sportos legyen, jó családi kutya, elmenjen őv-nek, közepes vagy nagyobb termetű legyen). Mégegyszer nagyon szépen köszönöm:)



#kutya #családi kutyák
2012. okt. 22. 13:32
 1/3 A kérdező kommentje:

És azért leírok egy éldát, mondjuk a shetlandi juhászkutyát:

1.k.: könnyű

2.g.:időigényes

3.sz.: gyönyörű

4.s.: 5

5.őv: 4

6.cs.k.: 5

7. örökletes szembetegségek, egészség: kb. 3 v 4.


Ez az én véleményem a sheltieről. és mi a tiétek (a többiről is)?

2012. okt. 22. 13:38
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem jó ötlet :D pontozni csak az amstaffot tudom :D 1:szerintem könnyű/átlagos ,az enyém gyorsan tanult :D

2:átlagos.

3:nkem gyönyörűűű:D 4:5.

5:az enyém 2 de piszkosul el van kényeztetve ,szereti az embereket de ha úgy nevelnéd 5 is lehetne :D .6: 5

7:5(úgy értem h nem sokszor beteg(3év alatt 2szer volt az de akk is csak álterhes) ) eddig ezzel a fajtávl volt a legjobb tapasztalatom D:

2012. okt. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem amerikai buldogom van.. Így csak arról tudok nyilatkozni.


1. Képezni könnyű. Elképesztően gyorsan tanulnak. Viszont "kemény kéz" kell hozájuk. Mint kb a ridgebacknél

2.Gondozása: Minimális. Maximum annyi hogy egy-kettő hajlamos a könyezésre és ezért tisztitani kell a szemkörnyéket

3.Szépség az relatív. Van standard meg bully változat belőle. Keres rá google-n Ha a stafi tetszik ez is fog.

4.A Standard változat atletikusabb a bully erősebb felépítésű.

5 Öv 5ös. Nekem már 10hónaposan ugatja az embereket. És le is lehet állítani.

6.Az hogy egy kutya milyen lesz a családdal az a nevelésen múlik nagyban. Az enyém olyan mint egy macska búlyik mindenkihez amig hagyod.

7. Bár nagytestű kutya 40-60kiló, de állatorvos ismerősőm mondta hogy meglepőn sokáig élnek a 15-16 éves se ritka. A bully tipusnak lehet a rövidebb orra miatt némi problémája. ezért ez csak 4,5es

2012. okt. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!