Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban lenne olyan dolog...

Valóban lenne olyan dolog amit én nem "látok"?

Figyelt kérdés

Ugyan elfilóztam rengeteget ezen a kérdésen, de most szembetaláltam magam vele. A lényeg tulajdonképp annyi, hogy ugye rengetegféle ember van rengetegféle látásmóddal, érzékeléssel, szóval felmerül a kérdés, hogy ha valaki egészen másképp látja az életet, mint egy másik személy, akkor melyikük éli át jobban a valóságot? (valójában mindketten, de inkább intenzitásra értem).

Egy lány ismerősöm azt mondta nekem, hogy én másképp látom a világot és, persze ezt jobban kifejtette, de a lényeg valójában ennyi és ez annyira befészkelődött a gondolataimba, hogy egyfolytában felmerül bennem a kérdés: Én valójában úgy látom a világot, hogy az számomra hasznos? Ha nem, akkor hogyan kellene úgy látnom a világot, hogy az legyen számomra? Megvan az életritmusom, az egoizmusom, a stílusom, de ennek a lánynak egy héten van annyi programja, mint nekem fél évig... Gondoltam már mindenre, arra, hogy ő lány én pedig fiú és azért, arra, hogy (és ebben keresendő a válasz valószínűleg) máshogy áll az emberekhez és máshogy is reagálnak a közeledésére. Én jól érzem magam a bőrömben, sokan szeretnek, de nem kapok olyan sűrűn meghívásokat és a szabadidőm nyomós részét egyedül töltöm, pedig nem feltétlenül akarom. Mit nem látok? Képtelen vagyok elképzelni, hogy valamit ne lennék képes "látni"!


2012. márc. 6. 15:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha így jól érzed magad (ahogy leírtad), akkor nincs miről beszélni. Szerintem ilyeneken ne filózzál, hogy ki mit mondott... Írtad, hogy megvan az "egoizmusod", nos akkor miért bizonytalanodtál el mégis magaddal kapcsolatban?
2012. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

ma 15:31


Nem bizonytalanodtam el, csupán frusztrál a tudat, hogy állítólag van egy világ amit én nem láthatok, vagy nem élhetek át ebben az egyetlen életemben amiatt, hogy nem olyan vagyok, mint aki ezt képes lenne átélni.

Azt sem zárom ki, hogy ez az egész egy hülyeség, de azért mégiscsak elgondolkodtató.

2012. márc. 6. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:

"Egy lány ismerősöm azt mondta nekem, hogy én másképp látom a világot"


Mint ő. Ő meg másképp, mint te.


"Én valójában úgy látom a világot, hogy az számomra hasznos?"


Ezt elég könnyű eldönteni. Mondjuk véigiggondolod a céljaidat. Vagy végiggondolod, mikor érzed jól magad. Aztán elképzeled, milyen lennél, ha könnyebben tudnád ezeket elérni, és mi a különbség a két személy elképzelései között.


"nnek a lánynak egy héten van annyi programja, mint nekem fél évig"


Akkor csinálj több programot, bár egyáltalán nem biztos, hogy erre szükséged van, szimplán csak elkezdted versenynek felfogni ezt a kérdést. Kb. semmi sem függ attól, hogy valakinek "hány programja" van hetente. Ezt ugyanúgy nem lehet kilóra mérni, mint a barátokat, vagy a könyveket, vagy akár az ételeket és italokat.


"Én jól érzem magam a bőrömben, sokan szeretnek, de nem kapok olyan sűrűn meghívásokat"


Akkor járj olyan helyekre is, ahova nem kell meghívó, illetve gyakrabban legyél a meghívó fél.


"Mit nem látok?"


Azt, hogy pofonegyszerű praktikus kérdésed van, amire nem kell bonyolultkodó elvont válasz.

2012. márc. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

16:17


"állítólag van egy világ amit én nem láthatok, vagy nem élhetek át"


Mi ez konkrétan? Az, hogy nem vagy ott a lánybarátod bulijaiban?


Akkor fogalmazz így: "Frusztrál az a tudat, hogy a lányismerősöm nem hív meg a bulijaiba", és rögtön emberi nyelven, érthetően meg van fogalmazva a probléma. Egyben kissé nevetséges is, mert X. Y. házibulijainál milliárd érdekesebb dolog van a világon. Gyakorlatilag az ember el tudja mondani, mi történik X. Y. házibulijain, akkor is, ha egyen se volt még. Ugyanez nem mondható el az érdekes dolgokról (pont ezért érdekesek).

2012. márc. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

07:14


"Ezt elég könnyű eldönteni. Mondjuk véigiggondolod a céljaidat. Vagy végiggondolod, mikor érzed jól magad. Aztán elképzeled, milyen lennél, ha könnyebben tudnád ezeket elérni, és mi a különbség a két személy elképzelései között. "


Ez elég érdekes kérdés. Vajon mennyire bízhatunk a saját gondolatainkban? Tudja egyáltalán bárki, hogy mi tenné igazán boldoggá, vagy csak megközelítőleg és aszerint cselekszik? Szerintem a jelenleginél van olyan állapot, ahol sokkal rosszabbul érezném magam, ellenben olyan is ahol százszor jobban.

A különbség először is az, hogy férfi vagyok ő pedig nő, ő örül annak is, ha egy barátnőjénél aludhat vagy trécselhet, ami engem tényleg nem kötne le és ezek számára mind "programok".


Ez a téma igazából akkor kerül elő, amikor összeveszünk valamin és rendszerint azzal jön, hogy "egy szobából ne filozofálj", a "4 fal közül" közhely meg hasonlók és ezzel mindig felbosszant, mert nem tudom eldönteni, hogy mennyi a valóságalapja, hiába gondolok arra (ami valószínűleg az igazság), hogy csak támad annak érdekében, hogy neki legyen igaza, de mindig felmerül bennem az, hogy mi van, ha mégis van benne valami...

A másik ilyen meg az, hogy én nem élem át, milyen az ha sok barátom van és azt a csodálatos érzést, hogy velük vagyok, vagy nem is tudom, hogy fogalmazott... mindig is volt társaságom, általános iskolásként mentem mindenfelé, bár akkor is szerettem egyedül lenni, amikor eltávolodtunk egymástól akkor is volt társaságom interneten, össze is jöttünk élőben stb. Csak mostanában olyan fél éve van az, hogy abszolút semmi társaságom nincs, úgy-értve, hogy közösségi szinten, interneten sem, de emberekkel így is beszélek, tartom a kapcsolatot csak tanulok, olvasok, írok, sok minden elkezdett érdekelni, még ehhez a lányhoz is lejárok alkalmanként, de mindig ezzel a hülyeséggel támad..

Egyébként szívesen lefeküdnék vele :D

2012. márc. 7. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:

17:06


"Tudja egyáltalán bárki, hogy mi tenné igazán boldoggá"


1) A "boldogság" értelmetlen szó. Sose foglalkozz attól, mitől leszel "boldog".


2) Habár a "boldogság" értelmetlenség, azt viszont tudjuk, mik az emberek általános szükségletei, és mindenki tudja, mik ezeken felül a saját vágyai. 18-20 éveseknél erősen dominál a szexuális szükséglet.


"Szerintem a jelenleginél van olyan állapot, ahol sokkal rosszabbul érezném magam, ellenben olyan is ahol százszor jobban."


Igen, és akkor találj egy konkrét szükségletet, aminek a kielégítése most nem elég nagy mértékű, és igyekezz jobban kielégíteni. Konkrétan arra gondolok, hogy csajozz.


"egy szobából ne filozofálj"


Filozofálni szobában szoktak. De a világfájdalmas nyafi nem keverendő a filozofálással.


"Egyébként szívesen lefeküdnék vele :D"


Azt mindjárt gondoltam, hiszen ezért foglalkoztat, hogy mit mond. Ugye megtaláltuk a konkrét problémádat, ami ezt az egész fenti kisdolgozatodat eredményezte. Következő programpont megpróbálni lefeküdni vele, ha ez nem lehetséges, akkor más csajt találni.

2012. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Következő programpont megpróbálni lefeküdni vele, ha ez nem lehetséges, akkor más csajt találni."


A vele való lefekvést még függőben hagyom, ez egy elég hosszú folyamat, csak alkalmanként találkozunk, majd alakul ez még.


"Konkrétan arra gondolok, hogy csajozz. "


De hol? Mindenki rohan az iskolába/munkahelyére/haza, az osztályom pedig fiú osztály.. nem tudom hol lehetne csajozni.

2012. márc. 7. 22:55
 8/14 anonim ***** válasza:

"ez egy elég hosszú folyamat"


Ezt nem feltétlenül állítanám. Nettó 20-50 munkaóra a félénkebb típusoknál, amíg realizálódik egy kapcsolat, ha folyamatos erőfeszítések történnek ezügyben. A lényeges kérdés (adott-e a szükséges minimális vonzalom) pedig percek alatt eldől, nálatok is eldőlt már, csak még nem próbáltad lehívni az opciót, ha van. Mondjuk valamivel nehezebb egy bejáratott barátságból együttjárást csinálni, mint nulláról összejönni valakivel.


"De hol?"


Bárhol. A legkevésbé tömegközlekedési eszközökön, utcán és szórakozóhelyeken lehet, de egyeseknek még ott is sikerül. A legjobb helyek a kiállításmegnyitók, (főleg a szabadtéri) koncertek és más kulturális események, tanfolyamok és klubok.

2012. márc. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

ma 01:02


"Nettó 20-50 munkaóra a félénkebb típusoknál, amíg realizálódik egy kapcsolat, ha folyamatos erőfeszítések történnek ezügyben."


Az eddigi tapasztalataim is azt mutatják, hogy ez sajnos igaz. Nekem mindig is volt egy olyan elképzelésem, ami lázba hozott, hogy ha nem keresek egy csajt akkor attól "titokzatosabbnak" tűnök a magam és ő szemébe is, vagy ezáltal valahogy különlegesebbnek érzem az egészet, eltérőnek az átlagostól. Pedig ez egy elképesztő nagy baromság, lehet, hogy az irodalomban szép és jó vagy izgalmas, de a valóságban egyszerűen ha nem keresünk valakit akkor továbblép, elfelejt. Persze ha sokat voltunk együtt, akkor lehet, hogy nem így lesz, de én még az ismerkedős szakaszban elkezdem ezt a hülyeséget.


"A lényeges kérdés (adott-e a szükséges minimális vonzalom) pedig percek alatt eldől, nálatok is eldőlt már, csak még nem próbáltad lehívni az opciót, ha van."


Mi számít minimális vonzalomnak? Vagy, hol kezdődik nálad a minimális? Amikor egyszer ott voltam a barátnője folyton azt ismételgette, hogy "ti aztán tényleg elvagytok" mert szinte kizártuk a beszélgetésből szegényt és észre sem vettük, hogy ezt csináljuk. Nagyon mélyre vájkálva el tudunk beszélgetni bármiről, egyik nap elmondjuk egymásnak a legféltettebb titkaink, a másik nap pedig egy apró hülyeségen összeveszünk. Nemtudom, hogy ez vonzalom e vagy szimpla őrültség..


Egyébként rendszeresen azt csinálom, hogy addig nem mondom el a lánynak, hogy tetszik, amíg fel nem tűnik egy másik fiú és ez most is így van.. feltűnt egy olyan akivel komolyabbnak tűnik a dolog.

2012. márc. 8. 21:40
 10/14 A kérdező kommentje:

Na például most felfokozottan jelen van az az érzésem amiről a kérdésem szól. Egy rokonlátogatás van betervezve a hétvégére és semmi más, a csaj feljött leírta nekem a millió programját, köztük találkozás a másik sráccal ma nyilvánvalóan... én pedig semmit nem tudok tenni, mert ugye lefixált programjai vannak és 70 km-erre van innen. A mai estét egyedül, pizzázva fogom eltölteni (a péntekeket szinte mindig egyedül töltöm) és azon kapom magam minden egyes pénteken, hogy azok a dolgok amik általában a hét többi napján foglalkoztatnak, most egyszerűen NEM. Egész héten tanultam, nevettem rengeteget stb és most itt vagyok egyedül és fogalmam sincs mit csináljak, mert azok amik érdekelnek nem terelik el a figyelmem. Olyan mintha a pokolban lennék, ez a tehetetlenség érzés. Még mozizni sem tudok, mert a városban ahol lakom, lebontották. A legnagyobb dolog amit tehetnék az az, hogy egyedül a bérletemmel átbuszozok az iskolám városába és sétálok, egyedül.

Milyen élet ez? Mindenki érdekesnek találja a meglátásaim, tanácsot kérnek tőlem, érdekel szinte minden humán terület, történelem, jog, irodalom, minden még a reál is, ha tudom mire kell alkalmazni, de hiába, ha a testem minden porcikájában azt érzem, hogy most egyszerűen nem tudok foglalkozni ezekkel, de ezen kívül mást sem tudok csinálni.


Azt írtad ez egy pofonegyszerű kérdés csak túlbonyolítom. akkor ez is túlbonyolítás? Mert én azt érzem, hogy tehetetlen vagyok.

2012. márc. 9. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!