Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad ilyenkor kiskutyát venni?

Szabad ilyenkor kiskutyát venni?

Figyelt kérdés
November elején tudnék venni 8 hetes kiskutyát. Lakásban tartanám, de laza 1,5 hónap múlva már kemény fagyok lesznek. Bölcs dolog lenne ilyenkor kiskutyát venni? Vagy tavaszig kéne várni?
2012. okt. 22. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem kell várni :)

Ha lent lesztek, úgyis mozogni fog ill. ha látod rajta, hogy mégis fázna, adsz rá vmit :)

Milyen fajta kutyus lesz amúgy?

2012. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Jázi&Csenge ***** válasza:
Mi, ha minden jól megy tavasszal veszünk egy kutyát. De ha lakásban tartod szerintem már most is befogadhatsz egyet nyugodtan, egy darabig úgysem kéne kint lennie sokat egy kölyöknek (míg meg nem lesznek az oltások, féreghajtás, stb.), mikor már annyi idős lesz, hogy lehet és ajánlatos is kivinni hosszabb időre, sétáltatni, játszani vele, tanítani, azt Te tudod, hogy hogyan tudod megoldani hideg időben is.
2012. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Amerikai staffordshire terrier lesz. Én megtudom oldani a sétáltatását bármilyen időben, csak attól félek, hogy ha lesz esetleg ilyen -10,-15 fok,akkor könnyebben megfázik, esetleg beteg lesz.

Természetesen már úgy venném, hogy féregtelenítés, oltások, kutya chip megkapva.

2012. okt. 22. 18:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha látod, hogy remeg lent, nyugodtan vegyél neki kutyaruhát.

Nekem is rövidszőrű kutyám van (szintén panelban és nagytestű), ha látom, hogy fázik, adok rá :)

2012. okt. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Viszont várd meg az összes oltást és csak utána vidd le. A staffik amúgy is hajlamosabbak a parvóra, barátnőm staffiját is a parvó vitte el pár hónapja és itt a fórumon is olvasni rengeteg parvós kutyusról!

Ha meg tudod beszélni a tenyésztővel, én ott hagynám nála addig, amíg nincs meg a 3 oltása!

2012. okt. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

ha nem te veszed meg, akkor más fogja...és lehet, hogy kinti kutya lesz a -15 fokban is. szóval az ő szempontjából sem mindegy, hogy kihez kerül :)

magyarul nyugodt lélekkel vedd meg, vidd haza és vidd sétálni és ha látod, hogy fázik a kutyli adsz rá rucit :)

2012. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom én is: nyugodtan vidd le, nincs cukorból egyetlen kölyök sem :) Kabátka kell rá, ha fázik, és kész.
2012. okt. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
amstaffom van nekem is. Nem lesz semmi gond vele télen, nem fázós fajta. Én is adtam rá egy ideig kabátkát, de amint elkezdett szélesedni, inkább hagytam. szereti a havat, nem fázik. az enyém már három telet túlélt, szóval tudom mit beszélek
2012. okt. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Későbbikben is bent akarod tartani? Vagy csak amíg felnő? Ugyanis ha alapvetően kertben akarod tartani, akkor jobb megvárni míg újra jó idő lesz. Kezdetektől veled együtt van a lakásban, akkor annak az élete végéig úgy kellene lennie.
2012. okt. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Panel lakásban élek. Már a kezdetektől együtt élnék, csak kicsit félek, hogy 3 hónaposan megfázna.
2012. okt. 23. 01:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!