Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen finnyás?

Miért ilyen finnyás?

Figyelt kérdés
A kutyám nem eszi meg a házi kosztot. (rizs, konzerv, száraztáp (Pedigre)) Nagyon szereti a párizsit, gyakorolni, is azzal szoktunk. Nem valami nagy étvágyú, lehet, hogy jól lakik azzal az egy szelet párizsival, és azért nem eszi meg a vacsorát? Nem igen kapott olyan ultra-finom ételt, (pl Royal Canin) hogy azért nem eszi meg mert ez nem olyan finom. Néha ha van spórolt pénzem, veszek neki Friskies tápot, de azt csak ritkán. Szereti még a farhátat, azt kap reggelire is.
2012. okt. 22. 19:13
 1/5 anonim válasza:
Általában az állatok azért szoktak finnyássá válni, mert sok maradékot adnak nekik az emberek és nem pedig a nekik gyártott konzerveket, tápokat. Volt egy időszak, amikor az én kutyám se akart megenni szinte semmit se. Aztán egy nap, úgy evett, mint akinek hetek óta nem adtak enni. De hidd el, van az állatokban egy túlélő ösztön és ha nagyon éhes lesz, akkor akármit is adsz neki, megfogja enni. Csak várd ki ezt a pillanatot.
2012. okt. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy a fűrészporból készül tápokat(Pedigree, Friskies) nem akarja megenni. Ugyanennyi pénzből vehetnél neki minőségibb tápot is, ami sokkal jobb ezekbnél a bolti vackoknál, mégsem sokkal drágább, pl egy 20 kilós Josera táp 7500 ft. A párizsi az lehet, hogy ízlik neki, de semmit nem tartalmaz, amire szüksége lenne a kutyának.

Egy kutya egyébként akkor lesz finnyás, ha a gazdák hagyják neki. Minden etetésnél eléteszed a tápot, ha megeszi megeszi, ha nem, akkor éhen marad. Pár napon belül el fog kezdeni enni, mert nem hülye.

2012. okt. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

bocsánat az off-ért!

Theia! hol veszed a josera tápot ilyen olcsón? ennyiért még sehol se láttam :)

2012. okt. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

dehogy hozzászóljak a kérdéshez is:

ne vegyél neki pedigrét,annak az árán tényleg kapsz jobbat.

vagy csak szimplán menj be egy tápos boltba,kérdezd meg mit ajánlanak.

tesóm 4000ft-ért vesz 20kg-at(nevét most nem tudnám megmondani),de 2x többet ér mint a hipermarketes tápok.

a saját kutyámból is ki tudok indulni:

amíg házikoszton élt,finnyáskodott!mindegy mit raktam elé,max 1-2x megette,aztán utána már rá se nézett.

de átváltottam tápra,és meg vagyok lepve!másfél hónapja eszi minden nap ugyanazt,és nem hisztizik :)

szó nélkül befalja,pedig nincs is belekeverve semmi extra.

amúgy susat adok neki,úgyhogy azt se lehet mondani hogy tele lenne ízfokozóval mint pl. a frolic.

de a pedigrére és társaira rá nem nézett soha a kutyám.

akkor volt csak hajlandó megenni,ha finnyáskodott ,és napokig nem kapott kaját.

neked is valami középkategóriás tápot kellene kipróbálnod.

én csak pozitívan tudok róla nyilatkozni,mióta átváltottunk házi kosztról.

2012. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még sokat is mondtam a 7500 ft-tal: [link]
2012. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!