Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Medrolt hosszú távon adnátok...

Medrolt hosszú távon adnátok az alergiás kutyátoknak?

Figyelt kérdés
2009. aug. 8. 22:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A medrol egy szteroid tartalmú gyógyszer, kizárólag orvosi utasításra add és hosszabb távon szerintem nem adható.
2009. aug. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem adnám és te se add. Nagyon káros hosszú távon. Nem szabad abbahagyni csak úgy, fokozatosan kell leépíteni. Én magam szedtem, borzasztó mellékhatásokkal már rövid távon is. :-(
2009. aug. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Orvos írta fel neki és azt mondta, hogy ősszel megpróbáljuk fokozatosan elhagyni. Alergiás a porokra. A lakásban meg tudom oldani a portalanitást, gyakori felmosást, de séta vagy hosszabb kintlét után állandóan kipirosodik a hasa és a hajlatokban amit elkezd vakarni.

Ha valaki tudna homeopátiás készitmény vagy FLP-s készitmény nevét ami jó alergiára nagyon megköszönném.

2009. aug. 8. 23:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ugy tudom a Medrol nem allergiás dolgokra jo, kérj ki másik orvos tanácsát ajánlja -e neki igy ahogy leirtad, nálunk ( mi embereket gyogyitunk ) 20 éve vagyok a szakmában ( nem Dr. csak mezei asszisztens) de nem adnám neki, hiszen ez egy steroid, embereknek is kellö odafigyeléssel és indokkal irjuk ki, !

Amugy ilyen allerhia, és hogy tudta megállapitani hogy mire allergiás, vagy egyátalán, hogy allergiás ?

2009. aug. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De hogyan állapitotta meg ??? hogy a porokra? Azért ritka hogy a kutyák erre allergiásak, ja és ha elhaygod a Medrolt, utána nem lesz por ? Bocs nem veled kötekszem, orvost nem értem.
2009. aug. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Aloe First. Fújhatod nyugodtan a kipirosodott részekre, nyugtatja, regenerálja a sérült, gyulladt bőrt. Gondolom, kutyusoknál is beválik. Én még a szúnyogcsípéseimre is kenem. :D
2009. aug. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Medrolt a mi kutyánk gerincbántalmakra kapta, pár hétig szedte és egésztől negyed szemig kellett csökkenteni és úgy elhagyni. Nagyon erős szteroid tartalmú gyógyszer, nem gondolnám, hogy ez allergiára való. Amit ajánlanék, másik orvoshoz is vidd el.
2009. aug. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem kell másik állatorvost keresned, feltéve,h tényleg elvégeztette az allergia tesztet a kutyádon. Ezt vérvétellel szokták megoldani. Kiküldik azt hiszem NÉmetországba a vért és ott tesztelik le,h mire is allergiás a kutya.

Az én ebem is szedte a Medrolt allergiára. Jó hatású. Azonban túladagolta a doki és kemény mellékhatásai jöttek elő.

Egyik ismerősöm kutyája is porallergiás. Ő egész évben kapja a Medrolt, de kicsi adagban. Azt hiszem úgy 6mg/nap az adagja, és úgy 25kg a kutya.


Immunerősítőt vegyél neki. Ajánlom a szőlőmag kivonat kapszulát. Illetve menj be bármely patikába, fitotékában, bioboltba és ott érdeklődj nyugodtan. Illetve a neten is sok mindent találsz homeopátiás kezelésre. De Bp például van olyan állatorvos aki ilyennel foglalkozik.

2009. aug. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsónak üzenem, hogy sokat segitett, kicsit megnyugodtam, köszönöm szépen.

A mi kutyusunknak is 6mg/napi az adagja.

2009. aug. 11. 22:20
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdemes kipróbálni a homeopátiás szereket is, mert azoknak csak jó hatása van. Allergiára m?ködnek kutyáknál is.
2009. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!