Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha egy kutya...

Mi történik, ha egy kutya megharap valakit és a gazdi nem tudja igazolni a veszettség elleni oltás meglétét?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 20:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Jártam már ilyen helyzetben, én 1 tetanusszal megúsztam. Kutyát megvizsgálta állatorvos, és megállapította, hogy nem veszett a kutya. Így nem kellett megkapnom veszettség elleni oltásokat.
2012. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem volt ilyen szerncsém.Engem egy kobor kutya harapot meg kint a dunaparton.Nem találták meg, és én sem ismertem.' tetanusz és 5 veszetség elleni oltás.
2012. okt. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, bár én inkább a gazdi szemszögéből lennék sajnos érdekelt, így arra lennék kíváncsi, hogy van-e ennek valami "jogi" vonzata!?
2012. okt. 22. 20:25
 4/22 anonim ***** válasza:
55%
Hivatalosan 14 napig megfigyelés alatt kell tartani.
2012. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem tudod igazolni? Oltási könyv? Állatorvos nyilvántartása?


Amúgy mint írtam, hatósági állatorvos, 14 napos megfigyelés. Ez történhet úgy is, h nálad marad, és úgy is, h elviszik. Ez az adott eset súlyosságától függ.

2012. okt. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Egy "odakapás" volt, de elég mélyre sikerült sajnos. A kutya a területét védte. Törzskönyves, fajtatiszta, chipes minden oltást megkapott és soha nem volt vele ilyen probléma. Természetesen, amint a sértett fél közölte, hogy elmegy orvoshoz biztos ami biztos, készségesen a kezébe adtuk az oltási könyvet, a dokinál derült ki, hogy a legutóbbi oltás nem lett dokumentálva (kb két hónapja vol6t) és ezt hiányolták is.

Felhívtuk az állatorvost ő azt mondta menjünk be az "ünnepek" után és utánanéz hátha nála megvan, ne legyen ebből probléma, de azért aggódom, hogy mi történik akkor, ha nincs meg ott sem!? Én tudom, hogy megkapta, de ha bizonyítani kell, az igen kevés.

2012. okt. 22. 20:39
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Beviszik a helyi sintértelepre megfigyelésre. Elég nagy szívás, ha komolyabban érdekel a dolog, itt egy cikk: [link]
2012. okt. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja nem, sorry, nem feltétlenül viszik be, elvileg a gazdánál is maradhat megfigyelésre. Rosszul emlékeztem :)
2012. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kint volt a kutya, vagy bent? Akit megharapott, kint volt vagy bent?
2012. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Kerítésen keresztül történt, ő kint, mi bent.
2012. okt. 22. 20:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!