Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik, ha egy kutya...

Mi történik, ha egy kutya megharap valakit és a gazdi nem tudja igazolni a veszettség elleni oltás meglétét?

Figyelt kérdés

2012. okt. 22. 20:13
1 2 3
 11/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Te írtad ki ma, hogy a kutyád a szomszéd bácsit kapta meg kerítésen keresztül?

Csak abba tudnak belekötni esetleg, hogy a kerítés nem megfelelő a kutya tartására...

2012. okt. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Igen, az is én voltam. Az új kérdést a "fejlemények" miatt írtam ki.

A kerítés drótkerítés enyhén hiányos náddal bevonva. Egyébként a drótháló jó állapotban van, a kutyáink átmenni semmiképp nem tudnának, ehhez elég erős, illetve ez a kerítés a szomszéd oldala, neki kell rendben tartani, meg sem fordult a fejünkben hogy gond lehet.

A lényegre viszont azt hiszem még nem kaptam választ. Vagy is a megfigyelést igen, ez rendben van. De büntetés, vagy bármi más vonzata lehet-e és ha az állatorvos sem könyvelte az oltást, őt számon kérhetjük-e ha balhé lesz? (nem volt valami biztató a telefonban) Persze én is hülye vagyok, hogy nem néztem meg oltás után, hogy kaptunk e matricát, de jellemző, hogy pont ilyenkor történik valami...


Egyébként a sértett fél nagyon rendes volt, állítása szerint a dokinak elmondta, hogy jól vannak tartva a kutyák, biztosan be volt oltva, de a doki ennek ellenére is akadékoskodott, hogy csak bizonyítani kéne.

2012. okt. 22. 21:09
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
A dokitok számítógépen dolgozik? Mert ott akkor bent kell legyen az oltás ideje.Mikor volt oltva előtte a kutya?
2012. okt. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos a veszettség közegészségügyi kockázatot jelent, és ha mégis gáz lesz, akkor a dokit rendesen előveszik, mármint a humánt, ezt nyilván nem akarja megkockáztatni, akármilyen kicsi esélye is van. Szerintem két eset lehetséges, vagy vérvizsgálattal megállapítható, hogy a kutya megfelelően immunizált, tehát oltott, vagy ha ez nem elég/nem lehetséges, akkor megfigyelik, rájönek, hogy nem veszett, és kapsz pénzbírságot. Kétlem, hogy egy ejnyebejnyével megúszhatnád, a veszettség nem vicc.
2012. okt. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem lehet bajod, mert a kutyádhoz nyúltak be. Van kint harapós kutya tábla? Mert max ebbe köthetnek bele.


Viszont a dokit jól s3ggbe kéne billenteni, mivel a veszettség elleni oltások nyilvántartását 5 évig köteles megőrizni.

2012. okt. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az állatorvost elő kéne vetetni, hiszen így az ő mulasztása miatt nem tudod állampolgári kötelességedet véghezvinni...hiszen közterületre is csak oltási könyvvel vihetnéd a kutyát, de ha nincs benne érvényes veszettségi oltás, akkor az egész szart sem ér.

Azt nem értem, hogy drótkerítésen hogy tud kiharapni bármilyen kutya is??? Maximum csípni tud.

Milyen fajta kutyád van?

2012. okt. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a veszettség elleni oltás 3 évig jó. Tudom, hogy évente kell oltatni, de akkor is 3 évig jó. Szóval ha tudod igazolni, ha nem, az illetőnek biztosan nem kell emiatt felesleges védőoltásokat kapnia.
2012. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert 50-és 150 ezer között van a bünti!
2012. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az utóbbi 9 év ÖSSZES oltása benne van a könyvben, a kölyök oltásoktól kezdve a veszettség ellenikig minden, még a féreghajtás is vezetve van benne.

Őszintén remélem, hogy ha a matricát el is felejtették, a doki azért regisztrálta (füzetbe írogat) és nem lesz belőle különösebb problémánk, értem azt pénzbírság.

Ausztrál juhászkutya egyébként, egy nagy birka és nincs kint harapós tábla sajnos ez tény. Bár "szomszédok között" történt, így nem tudom mennyire számít. Én sem tudom hogy tudott ekkorát átharapni kerítésen és egyáltalán azt sem hiszem el még mindig hogy képes volt harapni, de a nyom sajna egyértelmű.


Nem akarom menteni a saját bőrömet, vállaljuk a felelősséget, ha arról van szó, csak ez így duplán kellemetlen helyzet, mivel én tudom, hogy oltva van a kutya, illetve soha nem bántott senkit, nem tudom mitől indult így be. Nem vagyok valami boldog a kialakult helyzettől sajnos, pedig hálás lehetek a szomszédnak hogy ezt ilyen jól kezeli.

2012. okt. 22. 22:06
 20/22 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként jóban volt az illető a kutyámmal, számtalanszor átnyúlt már megsimogatni, hozott neki finom falatokat stb, tehát most egyszerűen fogalmam sincs mi történt. Megijedhetett a kutya, ahogy ő nekidőlt/esett a kerítésnek és az bedőlt felénk, vagy azt hitte bántani akar és engem védett, esetleg a területét, nem tudom.
2012. okt. 22. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!