Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak épp az előbb jött...

A kutyámnak épp az előbb jött meg, nem tudom, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Pár perce a bátyám mondta hogy a kutya vérzik n meg megnéztem de sehol egy seb se semmi. Kutyabugyink nincs. Anyum alszik, felkeltettem kiakadt. Ezért kérdem mit csináljak. Szerintetek?

2012. okt. 22. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem menstruáció. Tüzel, azaz készen áll a párzásra. Nagyon vigyázzatok rá, főleg sétáknál, nehogy "találkozzon" egy hímnemű kutyával (nagyon meg tudnak őrülni, ha tüzelő kutya van a közelben, még a kerítésen is átmászhatnak!). És la lehet, ivartalanítsátok.
2012. okt. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fektessétek le a kutyust egy lepedőre, vagy egy olyan anyagra, amit most feláldotok. Lehet egy régi törülköző is. Most már a kutya is aludni fog, legalábbis az enyém már rég kidőlt, reggelig nem fogja összevérezni a lakást.
2012. okt. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tettem rá egy agyon régi kis bugyit. abba aludjon?
2012. okt. 22. 23:27
 4/8 anonim ***** válasza:
mennyire vérzik? A benti kutyánknak (tibeti spániel)csak pár csepp volt, azt feltöröltük, és aztán "békénhagytuk", nem adtunk rá bugyit
2012. okt. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ajánlatos lenne elolvasni a szuka kutyákról és a tüzelésről néhány ismeretet.

A bugyit le fogja szedni előbb-utóbb, mert ilyenkor a kutya tisztogatja magát. A megszokottnál többet is mehet pisilni. A második héttől nem engedni kan közelébe, mert onnantól általában egy-másfél hétig a szukák is szívesen párosodnának.

2012. okt. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kutyámnak saját készítésű tüzelőbugyija van, egy picit lazábbra hagyjuk megkötésnél, így tudja tisztogatni magát, és nem szedi le magáról. Mi kutyánk jól tűri a bugyit, hozzá van szoktatva.
2012. okt. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt olvasd végig nagyon figyelmesen, és amint elmúlt a tüzelés, konzultáljatok állatorvossal az ivartalanítás ügyében.

2012. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyabugyi abszolút nem vált be anno.. Ráraktuk a kutyára, az meg beguggolt és belekakilt...:D
2012. okt. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!