Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 12 éves vagyok. Nagyon tetszik...

12 éves vagyok. Nagyon tetszik a Border Collie, csak nem tudjuk mennyire zajos éjszaka, ha egy nap nem tudjuk elvinni sétálni akkor tényleg szétszedi apu kertjét/füvét. Lakásba lehet-e tartani, vagy ott is rosszalkodik?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A Border collie nem rosszalkodik. Csak levezeti az energiáit hogy ha ti nem vezetitek le. Kezdő kutyásnak én legalább annyira nem ajánlom mint egy pitbult..
2012. okt. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

12 évesnek még csak úgy szabad kutyát venni, hogy a szülők is vállalják teljesen.

Ha nem "rosszalkodik", akkor is lehet, a fű és a kert egy ideig megsínyli egy kölyökkutya jelenlétét.

Amúgy a kutyák általában nem rosszalkodni szoktak, hanem kutya módján lefoglalják magukat .

2012. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az a fajta, amelyik kibírja akár egyetlen napra is, hogy ne foglalkozzanak vele. Ha ezt nem tudod megszervezni, mindegy kertben vagy lakásban tartod. Megtalálja hogyan foglalja le magát, ha ti nem gondoskodtok róla.
2012. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:)

Nekem is régi vágyam egy border de sajnos nem lenne elég időm rá.

Nagyon-nagyon nagy a mozgásigénye, ha nincs rendesen elfáradva (szellemileg is!) akkor akár ki is kaparhat, szét szedhet mindent. Sajnos nem csak külső alapján kell kutyát választani inkább a tulajdonságait kell figyelni hogy be tudjon illeszkedni a családba.

2012. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hovarju ***** válasza:
100%

Ő is azt gondolta, hogy bordert szeretne.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2612964-kapta..


Van 10-15 évig napi legalább 4 órád arra, hogy lefoglald, feladatot adj neki, esetleg sportolj vele valamit?

A család többi tagja is besegítene ebben?

2012. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ne az alapján válassz, h mi tetszik, hanem h melyik a megfelelő számodra. Egy átlagosan 10-12 évre szóló társ kiválasztásánál a külső nem épp a legfontosabb tényező.
2012. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk van egy 4 hónapos kan border collienk.Játszunk vele meg minden,ha az időnk engedi,focizni,labdázni szoktunk vele, stb...De tényleg nagyon energikus kutya,sokat kell vele foglalkozni,a lényeg hogy egy nap 3 órán át levezesse a felgyülemlett energiáit, minimum,és törődjenek vele. (Amúgy igen,ha nem foglaloknak vele,szétszed mindent,durván...) 1 hónap alatt ,szétszedte a kinti széket,lopja az almát,szétszedi a cipőmet (20ezer forintos cipőmet,kint hagytam és szépen szét is szabta.) Kiássa a virágágyást ,sorolhatnám.. :D De amúgy nagyon okos,játékos,energikus kutyák,akikkel sokat kell foglalkozni.
2012. okt. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is 12 éves vagyok, és van egy 5 hónapos bc-nk. :) És nem ÉN kaptam, hanem a család kapta (4 tagú család, van egy húgom, és egyébként nagyon szereti a gyerekeket a kuytus ;) ). De én nagyon-nagyon sokat foglalkozok vele. Minden nap viszem sétálni a közeli rétre és ott frizbizünk. :) Nekünk éjszaka alszik. Szóval nem zajos. A kertünket nem szedi szét, mert szinte mindig adunk neki feladatokat. De ha kirakjátok e kertbe és le se sz*rjátok, na akkor szét fogja szedni. Nagyon sok foglalkozást igényelnek, és én sem bírnám a szüleim nélkül. ;) Ha tudtok vele rendszeresen foglalkozni, akkor nem lehet gond. Ha viszont nem, akkor szerintem válasszatok más kutyafajtát.

Remélem segíthettem! :)

2012. nov. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!