Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hozok egy menhelyről egy...

Ha hozok egy menhelyről egy kutyát, akkor nekem kell?

Figyelt kérdés
az oltási könyvbe beírnom magam következő tulajdonosnak? Mert az oltási könyvben az előző tulajdonos szerepel. Vagy azt már ott az örökbefogadási szerződéskor meg kellett volna tenni?
2012. okt. 23. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem azt az állatorvosnak kéne, de amúgy mindegy.

Én úgy vettem észre senki sem foglalkozik vele mi van beleírva.

Csak fizess az oltásért, a többi senkit sem érdekel... :(


De ha könnyebb a lelkednek én azt mondom nyugodtan írd bele magad.

2012. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi amikor kihoztuk a menhelyről a kutyust, első tulajdonosként a menhely volt írva, de mikor ott elrendeztük a papírokat, akkor beírták az én nevemet következőnek.
2012. okt. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
de jó hogy menhelyről választottál :)
2012. okt. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az oltási könyvbe csak az állatorvos írhat bele. Amikor mész átíratni a nevedre a chipet, akkor ő beír téged új tulajdonosként. Ma általában az oltási könyv igazolja a tulajdonjogodat a kutyára.
2012. okt. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 23. 22:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Én úgy kaptam a menhelyen az Állatok egészségügyi könyvét, hogy benne volt az oltások igazolása, a chip száma, ivartalanítás időpontja is. A chipet át kellett iratni a helyi állatorvossal. (Három hónapja hoztam el, igaz, luxusmenhelyről a kutyust).
2012. okt. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Gratulálok! A lehető legjobban döntöttél, hogy menhelyről hozol egyet. Sokkal, de sokkal hálásabb az ilyen kutya, ragaszkodóbb, szeretőbb, aggódóbb, sokkal hűségesebb és odaadóbb, mint amit kiskora óta nevelsz.


Nekem a következő kutyám is onnan lesz, az biztos.

A kóbortól hálásabb eb nincs a Földön.

2012. okt. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
ne irj már hülyeséget kedves utolsó. Már mitől hálásabb ???? Egyáltalán miért kell kutya, és kutya között különbséget tenni.
2012. okt. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22:41-es! Ma hivatalosan semmi más igazol tulajdonjogot, csak adásvételi- vagy ajándékozási szerződés.

Se az oltási, se az útlevél nem igazol HIVATALOSAN tulajdonjogot. Ezért gyakorlatlilag az ország kutyáinak jelentős része nem is igazolható :S

2012. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

"Sokkal, de sokkal hálásabb az ilyen kutya, ragaszkodóbb, szeretőbb, aggódóbb, sokkal hűségesebb és odaadóbb, mint amit kiskora óta nevelsz. A kóbortól hálásabb eb nincs a Földön."


Ennek az idézetnek minden szava igaz! Nekünk 2 fajtatiszta és egy menhelyes kutyusunk van, ég és föld!

Ez nem különbség tétel, ezek tények! Mindhármat imádjuk, de a kis "lelencitől" sokkal több szeretetet kapunk mint a másik kettőtől. Állandóan a fenekünkben van, bújik, sokkal szófogadóbb,és arról nem is beszélve, úgy néz ránk mint egy istenre.

Ha nekünk még egyszer lenne egy "új" kutyánk" biztos, hogy szintén menhelyes lenne!

2012. okt. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!