Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hozok egy menhelyről egy...

Ha hozok egy menhelyről egy kutyát, akkor nekem kell?

Figyelt kérdés
az oltási könyvbe beírnom magam következő tulajdonosnak? Mert az oltási könyvben az előző tulajdonos szerepel. Vagy azt már ott az örökbefogadási szerződéskor meg kellett volna tenni?
2012. okt. 23. 22:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát akkor mi a bánatos nyavajának van chip a kutyában? Ha elvész és petvetben nyilvántartott gazdi vagyok, nem kaphatom vissza automatikusan a kutyám? Az oltási könyvben - normális esetben -benne van minden kutyafüle: oltás, ivartalanítás, chipszám, tulajdonos neve...stb. mégis útlevél kell a kutyának, ez is marhaság..

Na 'ne már.........

2012. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Amikor éppen a menhelyen nézegettem az örökbe adható kutyusokat, rövid pórázon vonszolt be a menhelyi irodába egy hölgy egy ellenálló kutyát. A nagyon mély árokból mentették ki a fiával, az hazavitte a saját kutyájukat. És a menhelyen volt chipleolvasó, azonnal utánanéztek a neten és már hívták is a gazdáját. Amikor kihajtott a kocsival a kapun, a kutyája kiment, ő meg nem vette észre. Nagyon örült, hogy visszakapta. Vagyis a chip leolvasása után, ha a gazdi regisztrált, akkor minden további nélkül vissza kell adni az állatot.
2012. okt. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!