Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk? A kutyánk nem...

Mit csináljunk? A kutyánk nem hagy minket aludni éjszaka.

Figyelt kérdés
Elutaztunk pár napra és addig a kutya kint aludt a kertben,a házában. Most újra velünk van,de hajnalban felkel,játszani akar,ugrál ránk meg az ágyra. Eddig mindig nyugodtan átaludta az éjszakákat. Mi lehet vele,miért csinálja ezt? Ha meg kirakjuk,akkor meg kapar befele és ugat. Egyébként egy éves.
2009. aug. 9. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem törődtök vele, előbb-utóbb abbahagyja, mert rájön, hogy nem ér el semmit ezzel a viselkedéssel. Egyébként, ha nem bírja a bentalvást, miért nem alhat kint? Napközben attól még bejöhetne.
2009. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Ha meg kirakjuk,akkor meg kapar befele és ugat"


Ezért nem alszik kint. Olvassál már kicsit figyelmesebben.

2009. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Így van.
2009. aug. 9. 15:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy kapar, de nem az a megoldás, hogy emiatt beengeditek. Kaparjon ahogy jól esik, ne vegyetek róla tudomást. Pár nap vagy egy-két hét múlva abbahagyja. Pontosabban egyre kevesebb ideig fogja csinálni, végül teljesen elmarad ez a szokása. Tapasztalatból mondom!
2009. aug. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem ezzel már elkéstünk. Azért engedtük be mert épphogy beköltöztünk rá két hónapra megjelent őnagysága és fáradhatatlanul kaparta a vacsi új ajtókat.
2009. aug. 9. 15:15
 6/8 anonim ***** válasza:

egy kérdés: más baj is van a kutyával?

úgy gondolja, hogy o a ház ura. a kutynyelvén: o a falkavezér. megoldás: át kell venni tole ezt a pozíciót. olvasd el Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra címu konyvet. alkalmazd az ott leirtakat, és meglátod, minden változni fog.

ha csak ez a gond a kutyával, akkor egyszerubb a megoldás: ne csináljatok vele semmit, figyelembe se vegyétek. csukjátok ki. lehet, hogy ot-hat órán át is kaparni, ugatni fog, de egy ido után rájon, hogy ezzel semmit sem ér el. az ido tartama fugg a természetétol.

soha nincs késo. minél elobb fogj neki, de akkor se lenne késo ha évekig is ezt csinálta volna.

egyébként milyen fajta?

sok sikert:)

2009. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nem egy mintakutya,az tény. Szeret kukázni és mindig résen kell lenni,mert lopkodós. Ugrabugrál mindenkire és felesel is. DE egy nagyon hálás,emberszerető,ragaszkodó blöki. Sétáláskor el lehet engedni,behívásra jön és kaja közben nem morog ha el akarom venni. Csak hajnalban ne ébresszen fel!
2009. aug. 9. 16:46
 8/8 anonim ***** válasza:
15:07 vagyok. A vadi új ajtót én is féltettem, de végülis felszereltem rá egy darab olyan vékony pozdorja lemezt, amiből a szekrények hátulja is lenni szokott. Eleinte tényleg sokat kaparta, szóval kellett is a védelem, azután két hét múlva már csak reggelente kapart, mostmár nincs semmi gond, ha este bejövünk ő elterül az ajtó mellett és reggel is ott vár. Csak akkor jön be a lakásba, ha mi behívjuk. A pozdorját meg már levettem, és az ajtónak sem lett semmi baja.
2009. aug. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!