Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 hetes német juhászun...

Van egy 9 hetes német juhászunk,6 napig bent aludt velünk a házba, de már egyik este kivittük, elkerítettünk neki egy részt, van háza, vize, de annyira sír egész éjszaka, hogy nem lehet tőle aludni, mit csináljunk?

Figyelt kérdés
Hiába mondják, hogy majd megunja, mert nem unta meg!! Egész éjszaka sírt, 10 perces szünetekkel.
2009. máj. 23. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem meg fel a kutya kint, es veled szeretne lenni, biztos nem esik jol neki hogy ejszakara elszakadtoled es valoszinuleg ezert sir.
2009. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van egy 8 hetes bullmasztifunk ő is első 2 éjszaka velünk aludt aztán kitettük a garázsba.Semmi sírás nem volt.Raktunk be neki játékot(csipogósat imádja) + enni,inni és teljesen jól elvan.Szerintem vegyetek neki valami játékot.:-)
2009. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az első válaszolóval,a mi német juhászunk se szeretett kiskorában egyedül lenni,szerintem is jobban szeretne még veletek lenni, és nem kint az udvaron,egyedül,a gazdája nélkül.
2009. máj. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk rotinkkal volt kb ugyanez a szitu. Mi az első éjszakai sírás alatt rendszeresen jártunk ki lenyugtatni,elaltatgatni,kb mint egy gyereket. Aztán a kutyaházába beraktunk egy nagy plüssöt, és attól megnyugodott,persze azt hiszem 1-2x akkor is kimentünk,de szépen megnyugodott. Aztán ahogy teltek a napok,már nem sírt,reggel örült,mikor meglátott minket :) és pár hét utn már a plüss sem kellett neki. Mondjuk télen a nagy hidegekbe még velem alszik,és tavasszal nehéz neki váltani,hogy akkor most megint kinnt alszik,de megszokta. Mondjuk a német jui nagyon ragaszkodó típus,és 9 hetesen még nagyon hiányzik neki a mamija/aki egyben a gazdája. Ha nem válik be a plüss, írj,és írok még tippeket.
2009. máj. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kipróbálom a plüssös megoldást, habár kétlem, hogy nála beválna, de nagyon szeretném. Amúgy is kislány, azok még ragaszkodóbbak, remélem idővel megérti, hogy fölöslegesen sír.
2009. máj. 23. 17:07
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
hát igen az előttem lévő válaszolók mindent leírtak amúgy hol van az anyuja nálatok született vagy úgy vettétek?
2009. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
vettük 8 hetesen
2009. máj. 23. 17:47
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a legelso valaszolo vagyok:

Hozzateszem meg, hogy a nemetjuhasz egy nagyon ragaszkodo es gazdakedvelo kutya. Ha teged tekint gazdanak akkor teged szeret a legjobban es szeretne mindig melletted lenni.

Szerintem nappal is hagyjatokkint a kutyat, ne csak bent legyen es neha neha nappal kis idore hagy kint egyedul, de ne tul sokaig... Igy remelhetoled egy idoutan hozzaszokik az ejjeli alvashoz.

Nekem is van egy nemetjuhaszom. 13 eves es mar nagyon oreg, de minen este az ajto elott alszik, azzal is jelezve hogy szeret minket es vigyaz rank...

2009. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Majd megszokja idővel.

Legyél vele többet kint az udvaron, hogy szokja a kinti világot. A helyére meg tegyél be vmi rongyot amin rajta van a "szagod". vegyél fel egy rossz nadrágot vagy pólót, játszál vele abban, és után tedd a fekhelyére.

Napközben is hagyd néha egyedül az udvaron, (figyelheted az ablakból, így látod, hogy mit csinál) nem kell mindig

vele lenni, mert akkor sosem szokja meg.

Este etetés után azonnal vidd a helyére, állítólag ha tele a hasuk, jobban alszanak.

Ott adjál neki enni, ahol a helye van, és akkor "megszereti" könnyebben.

Tegyél be neki játékot.

2009. máj. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!