Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apósom nem rakat a kutyájukba...

Apósom nem rakat a kutyájukba chip-et. Megbüntetik majd?

Figyelt kérdés
Egy öreg kutyája van. Kevés pénzből élnek és erre nem igazán szánna ezreket. Kérdeztem tőle, mi lesz ha oltáskor ellenőrzik? Azt mondta oltatni se viszi többé. Számíthat büntetésre? Hogy tudják ellenőrizni?
2012. okt. 24. 13:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
4%
Tegnap azt hallottam, hogy elvetették a chip témát. Nézz utána!
2012. okt. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
2%
Remélem elvetik. Annyira hülyeség. Mamám is kisnyugdíjas, van 3 kis kutyája, annyira felesleges lenne a chip.
2012. okt. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Akkor ellenőrzik amikor oltásra vinné! 3500ft nem olyan nagy pénz hogy ekkora hiszti legyen érte.. Tegyen félre havi 500ft-ot... és rakasson bele chipet ez a megoldás.. Nem hülyeség! Nem értem hogy emberek mért vannak még mindig ellene.. És egyébként elég szomorú hogy szóba került hogy elvessék a kötelező chipelést..
2012. okt. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem viszi oltatni se, akkor nem fogják tudni ellenőrizni. Viszont ha az a kutya megharap valakit, akkor rögtön kiderül, hogy oltatlan és chip sincs benne és többszázezres bírságra számíthat.
2012. okt. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Egyébként 2-es Akinek nincs pénze rendesen 1kutyára annak ne legyen 3.. Akkor legyen valakinek több kutyája ha el tudja tartani őket tisztességesen.
2012. okt. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%

A válasz engem is érdekelne.

Nagyszüleimnél van két idős kutya és egy fiatal, ő chippezve lesz, mert a kisgazdája elviszi.

De a két idősebbet a nagyszülők nem akarják; mondván már öregek, lehet nem bírnák. Hiába mondtam, hogy egy oltást kell elképzelni, a kütyü meg akkora, mint egy rizsszem, nem okoz gondot. De nem. Meg a mindenféle magyarellenes összeesküvésükkel jöttek, meg hogy mérgező lesz és így majd megölik a kutyákat....

Dühítő, hogy ennyire meggyőzhetetlenek.

2012. okt. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Igen, az én anyósomék is ilyenek, sőt, még az ivartalanításra sem sikerült meggyőznöm őket 3 év alatt. Most szült a kutya, és persze akkor vitték volna őket az orvoshoz, hogy altassa el. Még mit nem! Inkább találok nekik gazdit. Nekem még a cicám is chippelve van, pedig szobatigris.


Mi az, hogy elvetik? Ez új, mondjátok el!

2012. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
53%
Ez nem lehet igaz, miért van ekkora ellenállás? Nekem pl. tök felesleges a chip, mert atombiztos kerítésünk van, az utcára engedély nélkül nem lép ki és 100%-osan behívható. DE tudom, hogy bármikor történhet valami váratlan dolog, pl. autóbalesetet szenvedünk és a halálra rémült kutya kiugrik és elszalad, ilyenkor jó, ha ott van a chip. Másrészt nem a normális kutyatartók ellen van, hanem azok ellen, akik kidobják vagy akár megkínozzák a kutyájukat. Csak ugye előre nem lehet eldönteni, hogy a Jóska 5 év múlva kirakja a kutyáját, neki kell chip, a Pista viszont élete végéig gondoskodik róla, neki nem kell. És ugye jogsi is mindenképpen kell, hiába csak a sarki boltba akar menni valaki, ugyanígy annak a kutyának is kell a chip, aki a kertet soha nem hagyja el. Bocsi, ez nem a kérdezőnek szólt, csak azoknak, akik itt berzenkednek a chip ellen.
2012. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
38%

Nem vetik el, nem kell megijedni.

Apósod meg sz@rjon sünt, kérdező!


Amúgy tök egyszerűen ki lehet deríteni, h van a kutyában, vagy nincs. Eddig kapott oltást. Arról van egy adatbázis, mivel az állatorvos a veszettség elleni oltás adatait 5 évig köteles megőrizni. Az állat elhullását is be kéne jelentnei. Mivel apósod nem fogja, mert nem is hullott el, így az is kibukik h nincs oltva, és a chip hiánya is. A chip miatt kap majd 30ezer forintos bírságot, a veszettség oltás elmulasztása miatz megint ennyit, én meg mjad teljes szívemből röhögök rajta!

2012. okt. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
69%

Hát szerintem lassan de biztosan ez is kialakul...

ELvileg ha veszel kutyát, már chipelt, ha menhelyről fogadod be akkor is, ha viszed oltani, akkor beleteszik, ha meg nem viszed, hamar meghal...


De mivel a veszettségoltás kötelező, így A: vagy beleteszik azzal, vagy B: gondolom az állatorvos feljelentést tehet- kivéve ha nem kötelező mégsem, ami hülyeség, mert az emberek 3500 ft-on szarrágnak, aztán facebookon meg osztogathatjuk az eltűnt buksi, ki látta magas pénzjutalom típusú posztokat....

2012. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!