Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Kaptam egy Német Juhászki...

SOS! Kaptam egy Német Juhászkiskutyát, a tudtom, és az akaratomon kívül! A nevemre van írva! Állatútlevél, chip, meg minden! Segítség?

Figyelt kérdés

Egyszer csak ideállított az egyik ismerősöm vele, hogy a külföldön élő barátom küldte, és a kezembe is nyomta a kiskutya útlevelét, ami a nevemre van írva! De hát hogy írhatnak csak bediktálásra egy nevet az állat papírjára? Nem kéne ehhez személyi??? Panelban lakunk, a szüleim nem tűrik el, max. egy pár napig. 8 hetes kan kutyus. Pórázon sétálni nem akar, a szobába pisil, és szerintem hamarosan kakilni is fog! Mit tegyek???

Szeretem az állatokat, főleg ezt a fajta kutyákat, de ez már mindennek a teteje, hogy csak így a kezembe nyomják! Nem voltam rá felkészülve! Teljesen lehűltem!



2012. okt. 13. 19:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

Az ismerősöd előtt be kellett volna csapni az ajtót, hogy vigye, ahova akarja. Szerintem fogd meg a kutyát, menj el hozzá, és hagyd nála ugyanúgy, ahogy ő hagyta nálad.

A másik lehetőség, hogy felkeresel egy állatorvost és megkérdezed, hogy valójában kinek a nevén van a kutya, és ha a tiéden, akkor megtudakolni, hogy ez hogy történhetett, és meg lehet-e vágni azt az állatorvost, aki puszira bárki nevére regisztrál egy chipet. Ha meg az eredeti gazda nevére van regisztrálva, akkor nincs gond, fel kell hívni, hogy szia cica, itt a kutyád, vidd haza, vagy feljelentelek állat elhagyásáért.

2012. okt. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidd el annak az ismerősnek, aki adta sírva, hogy szüleid kidobták, nem tudná-e befogadni.

Aztán próbálj hivatalos személytől segítséget kérni, mondd el, hogy mi történt, kérdezd meg milyen lehetőségeid vannak.

Nem nagyon értek hozzá, de engem is felháborít, hogy ilyesmit meg lehet csinálni, sőt hogy az ismerősöd ennyire felelőtlen. Ráadásul ahogy a szavaidból kivettem még kiskorú lehetsz, nem tudom, akkor, hogy írnak valakinek a nevére kutyát, szerintem ez így nincs rendben.

2012. okt. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Felnőtt vagyok.
2012. okt. 13. 20:07
 4/22 anonim ***** válasza:
24%
Milyen bunkók az emberek. Na mindegy. Ha visszaviszed akkor valószínű hogy az az illető majd kidobja az utcára..Szóval ezt ne tedd, szerintem.
2012. okt. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Megláttam, hogy milyen édes, és aranyos, és nem tehettem mást, persze, hogy beengedtem, de azért szemétségnek tartom.
2012. okt. 13. 20:11
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Nekem tetszett akumi válasza (nem értem, miért van így lepontozva), igaz, hogy a kutya passzolgatása nem megoldás, de csak nem tenné utcára az illető...

Amúgy hatalmas szemétség, sőt hogy úgy mondjam, kib.szás, hiszen te nem készültél rá, a körülmények sincsenek meg, ráadásul kb. 15 évig is élhet a kutyus, tehát jól lekötöttek...

2012. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Hovarju ***** válasza:
75%

Hát nem egyszerű a helyzet.

Mikor értik meg végre az emberek, hogy élő állatot NEM ADUNK AJÁNDÉKBA, pláne meglepetésként.

Legalább ételt is hoztak mellé? Mit evett eddig? Oltásai vannak?


8 hetesen még nem sétáltathatod, csak ha meg vannak az oltásai. Holnap az első utad az állatorvoshoz vezessen, aki majd megmondja milyen oltásokra lesz még szüksége, illetve biztos tud tanácsot is adni.

Keress neki egy csendes zugot, ahol pihenhet. Adj neki inni és enni is valamit.(éjszaka lehet hogy sírni fog)

Ha a semmiképp sem maradhat nálad, akkor keress neki gazdit. Kölyök kutya, biztos hamar találsz valakit, aki majd szeretni fogja.

Tudod honnan hozták? Esetleg törzskönyve is van? Hívd fel azt az embert akitől kaptad, vagy az ismerőst és kérdezd meg kitől hozta. Vidd vissza a kutyust oda ahol született.


Vagy ha tényleg a kedvenc fajtát, és tényleg szeretnéd, szedd össze magad és legyél jó gazdája.

2012. okt. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Átlapoztam az állatútlevelet, és van chipje, és egy Echinococchus elleni kezelése,és egy Vanguard plus vakcinációja, és egy klinikai vizsgálati bejegyzés, mely szerint az állat egészséges, és útjára bocsátható. Ezek vannak benne.
2012. okt. 13. 20:19
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Na ezen ledermedtem. Nézesd meg állatorvosnál, hogy a chip tényleg a te neveden van-e. Az oltási könyvbe benne kell lennie az állatorvos bélyegzőjének és nevének, szerintem őt keresd fel, miért írta át a gazdi adatait a tiédre csak úgy. Mondd meg neki, hogy csinálja vissza, mert nem akarod. Aki adta neked a kutyát, azt is szépen felvilágosítanám, hogy ha már rád sózta, akkor tüntesse is el oda, ahonnan hozta. Ez nem így megy.
2012. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem tudok mit mondani, ez emberi hülyeség és felelőtlenség határtalan.

Először is beszélj az ismerősöddel, tudakold meg honnan van a kutya, mivel útlevél is van hozzá remélhetőleg tenyésztőtől aki visszaveszi. De ez a nevéből is kiderülhet, ami benne van az útlevélben, egyszerűen rákeresel a google-ben és ha megvan a tenyésztő vedd fel vele a kapcsolatot.

Ha nem tenyésztőtől van akkor a német juhász fajtamentést keresném fel, ők remélhetőleg tudnak neked segíteni.

2012. okt. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!