Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen is kell a kullancsok...

Télen is kell a kullancsok ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Egy hónapon belül lejár a kutyám Kiltix nyakörvének érvényessége. Az érdekelne, hogy télire is ajánlott-e a védekezés, ill. hogy mi a tapasztalat az ilyen hideg, csapadékos időben mi a hatásos ( nagytestű, hosszú szőrű,1 éves, kertben tartott kutyáról van szó ) ?
2012. okt. 24. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd talán -20-nál csökken az aktivitásuk. Viszont 5-6 fok melegedésnél már felélednek.Per pillanat, most a legideálisabb az idő a kullancsoknak.
2012. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mit ajánlassz?- nálunk nyáron is a Kiltix mellett találtam folyamatosan 1-2 élősködőt.

2012. okt. 24. 15:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Én negyedévent veszek scalibort biztos ami biztos pedig elvileg fél évig jó. 3000-4000forint attól függ hol veszed. Nekem megéri. :) Hogy ne keljen kutatgani a kutyába meg kissebb legyen az esély hogy baja legyen :)
2012. okt. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Kiltix is, mint sok más szer, csak azt vállalja, ha bele is megy a kullancs, megöli. Tehát nem lesz ideje vért szívni és fertőzni.

Ha bevált a nyakörv, tegyél újat rá. Bár télire kinti kutyánál egy vízálló jobb lenne.

2012. okt. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legújabb nyakörv a Foresto, ha jól tudom a nevét. Nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne a Kiltixnél.
2012. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a scalibor szerencsére tökéletesen bevált, én ezt tudom javasolni saját tapasztalatból.
2012. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is Scalibort használok évek óta. Viszont azt figyelembe kell venni, nem minden kutyán, és különböző helyeken más és más válik be.
2012. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még hezitálok, hogy kipróbáljam a Foresto-t, bár az ára bőven felülmúlja a Kiltix-ét, de hatásban sokkal többet is igérnek érte. De itt úgy hiszem nem a pénz kérdésről van szó, hanem a biztonságról, pontosabban az Ő biztonságáról

[link]

2012. okt. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!