Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg jó lenne ivartalanítan...

Tényleg jó lenne ivartalanítani a kutyámat?

Figyelt kérdés

2012. okt. 24. 20:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
8%

És nem a a párzószerveknek van köze a mozgáshoz, hanem a hormonoknak, ugyanúgy, mint az embernél is. Ezért nem távolítják el egy embernél a petefészket, ha lehetséges, mert ha mindkettőt kiveszik, akkor felborul a hormonháztartás, és annak komoly következményei vannak.

Az ivartalanítás egy jó pénzkeresési lehetőség az állatorvosnak, ennyi.

2012. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
18%

Milyen kutyád van, hogy csak 5 kiló? Valami zseböleb?

Az én kutyáim heti szinten legyalogolnak 20 km-t.

És ha tudni akarod, Ausztriában élek.

2012. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Heti szinten 20 km-t? Neee, ez komoly? És nem fáradnak el? Hiszen ez rengeteg! Napi 4 km!!! Hogy bírják???

(irónia off)

2012. okt. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azzal h átlépted a határt több észt a több pénz mellé nem kaptál....

1. Az emberrel összehasonlítani a kutyát idiótaság, már csak abból kiindulva, h teljesen más a szaporodásbiológiája a két fajnak.

2. Elhízni egy kutya sem attól fog h ivartalanítva van, hanem attól, h nem figyelnek oda az igényeire és nem mozgatják eleget, ill. túletetetik.

3. Egyik ivartalan kutyám sem volt passzív - de biztos nekem csoda példányaim voltak.

4. Az h a kutya hol lakik egyáltalán nem befolyásolja az izomzatot. Az izomzatot a tudatos mozgatás befolyásolja. Képzeld, 4. emeleten lakok és el tudok járni heti 2szer 10-13 km-eket futni a kutyámmal, és emellett heti 2 agility edzés, plusz a napi séták a parkban. Gyönyörűen izmolt a kutyám. Ellenben a párom szüleinek a kutyája akit ki se visznek a kertből sosem (mondván lemozgatja ott magát a kutya) amikor elvisszük a közeli szőlőhegyre futni az enyémmel, az első emelkedőn kifullad annyira nincs kondija és megfelelő izomzata.


Az a baj h szűklátókörű vagy és rettentő korlátolt... ami nem is lenne baj, ha emellett nem lennél ennyire szorgalmas....

2012. okt. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
20%
én azt mondom aki akarja az ivartalanitsa, aki meg nem akarja, ne legyen érte leszólva. Én is csak akkor műttettem amikor beteg lett a szuka, amugy eszem ágában sem lett volna feleslegesen felvágatni. Egyáltakán nem tartom hasznos dolognak, és nem hiszek ezekbe a rákos hiedelmekben sem. mert már az van belesulykolva az emberekbe, ha nem műtik, rákos lesz. Ez megint egy kényelmi szempont, azoknak az embereknek, akik CSAK azért visznek haza ilyen olyan kutyát mert tetszik nekik, vajmi keveset tudván a természetésről, és egyszerűbb kiheréltetni 3 hónaposan, igy nem kell vele szivni, amikor lesz belőle egy tökös domináns kutya. Egyszóval nekem ez a véleményem erről.
2012. okt. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy az ivartalanított kutyák ellustulnak. Ez tapasztalat.
2012. okt. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A rákos hiedelmet és hogy nem hasznos, mondd azoknak, akiknek ebbe halt bele a kutyájuk.

Tudod hány ilyen van itt a gyik-en, akik írták korábbi kérdésekhez, hogy ebbe halt bele az előző kutyájuk és még egyszer nem követik el azt a hibát, hogy nem ivartalaníttatják.


Persze nem kell mindenkinek, ez saját döntés, de úgy gondolom, hogy az ivartalanítás előnye vitathatatlan.

2012. okt. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és itt is van egy, akinek évekkel ezelőtt az ivartalanítás elmaradása miatt halt meg a kutyája. Gennyes méhgyulladás volt a következménye a fogamzásgátló injekciónak.

Következő kutyánkat már ivartalaníttattuk kb 1 éves korában (az előző egyik véletlenül született kölyke volt). 16 éves koráig élt, egész gyerekkoromat végigkísérte.

2012. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
58%
Igen!
2012. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám 2 és fél éves volt, amikor elvittem ivartalaníttatni. Túl volt a 3. tüzelésén, és egy hetekig tartó álvemhességen. A műtét után kiderült, hogy kezdődő méhgyulladása volt.

Ha akkor nem csináltatom meg a műtétet, valószínűleg már nem élne.

2012. okt. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!