Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Kullancsipes kezelese...

FONTOS! Kullancsipes kezelese utan mennyi ido mulva kell teljesen jol legyen a kutya?

Figyelt kérdés

Ketsegbe vagyok esve....Talaltam egy kicsit megszivott kullancsot a kutyamban,aztan most vasarnap keso delutan mar bagyadt volt,etvagytalan.Hivtam az orvost,azt mondta reggel vigyem.Reggel lattam hogy mar barnat pisilt.Elvittem orvoshoz,40.7 volt a laza,kapott 3 injekciot.Az injekciok hatasara persze aznap jobban lett,ezt mondta az orvos is hogy igy lesz.Masnap,azaz most kedden visszavittem,mar nem volt lazas,es a vizelete is tiszta lett,de azert meg kapott kezelest,meg 2 injekciot.Azt mondta a doki,mostmar rendben van.2 eve is volt kullancsfertozese,akkor is ennyi kezelest kapott,es meggyogyult.Viszont most meg vagyok ijjedve,merrt eltelt egy nap,es tegnap este ota furcsanak latom a kutyat,olyan nyugtalan egyszer egyszer,csak jarkalt,aztan lefekudt reggel,de neha lihegett es sok vizet ivott.Kimentem vele hogy pisiljen,mert gondoltam lehet melege van,a vizelete normalis,most nem liheg,fekszik,de megint ivott vizet.

Nem tudom mi lehet???Lehet nem mult el teljesen a betegseg?vagy az injekcio mellekhatasa?De ennyi ido utan??Enni evett,azzal nem volt gond.kerlek irjatok,mi lehet????



2012. okt. 25. 07:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csak te liheged túl. :-)

Megkapta a kezelést, rendbe fog jönni. Szerintem érthető, hogy ez az egész kicsit megterheli a szervezetét.

Miért, máskor nem szokott inni? Lehet, hogy még a betegség utóhatása, mert lázasan sok folyadék veszített.

Szerintem várj pár napot, valószínűleg teljesen rendbe fog jönni. Ha esetleg mégsem és mégis furcsának látod, akkor pedig vidd be az orvoshoz és kérd, hogy vizsgálja meg alaposan.

Legyen előtte sok, friss víz, nem baj ha sokat iszik. Ha megint belázasodna, akkor azt úgyis észrevennéd.

2012. okt. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor az én kutyim kapott fertőzést kullancstól, őt egy hétig oltották, pedig nekem is azt mondta a doki az első 2 injekció után, hogy másnapra kutya baja lesz. Nem így lett, egy héten át minden nap vittem,pedig ő még csak nem is pisilt barnát. Szerintem vidd vissza a biztonság kedvéért, így te is megnyugszol és a kutyára is ránéznek.
2012. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!