Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kis szuka pl 6hónaposan...

Ha a kis szuka pl 6hónaposan tüzel és van mellette egy pont ilyen idős kan is akkor ő még nem veszi ezt figyelembe?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ez kutya függő. A kistestűek általában előbb érnek. Ezt így nem lehet megmondani. Én biztos ami biztos különzárnám őket.
2012. okt. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%

Szia!

A szukák általában hamarabb érnek, mint a kanok.

Szerintem 6 hónapos kan még nem tudja befedezni a szukát, max. próbálkozik.

Általában akkor kezdenek ivarérettek lenni, amikor már felemelt lábbal pisilnek, és jelölnek.

Azért nem árt az óvatosság, legalább egy ketrecet szerezz, amibe bezárod a kant, vagy szukát ha nem vagy velük, éjszakára mindenképpen elkülönítés!

Nem tudod a kant a családban odaadni valakinek, pl. szülőknek, amíg tart a tüzelés?

2012. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet, hogy párosodni akar de ez minden kutyától függ. nekem van egy kutyám aki már három hónaposan a macijával csinálta de ő yorkshire terrier. a nagyobbaknál több idő kell még kifejlett kan válik belőle.
2012. okt. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"nekem van egy kutyám aki már három hónaposan a macijával csinálta de ő yorkshire terrier"

Nekem is yorkim van, és ugyanezt csinálta ugyanennyi idősen, ugyanígy a plüssmacimmal. De ennek SEMMI KÖZE a párzáshoz, a kutyád így fejezi ki a dominanciáját. Én akkor egyszer rászóltam a kutyámra, eltettem a plüssmacit, és soha többé nem próbálkozott.

Amelyik kutya ezt csinálja, akár a gazdi lábával, akár plüssel, az egyet jelent, hogy egyáltalán nem tiszteli a gazdiját.


Kérdező, a kistestűek többnyire korábban lesznek ivarérettek. Van rá esély, hogy a tüzelő szukát a kan képes befedezni, szóval jó lenne valamelyiket ivartalanítani.

2012. okt. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!