Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igénytelenség szerintetek, ha...

Igénytelenség szerintetek, ha hagyom, hogy a yorkie-m az ágyamban feküdjön?

Figyelt kérdés
Normál méretű yorkie kutyusom van. Szerintetek igénytelenség az, hogy reggel amikor felkelek megengedem hogy odabújjon a takaró alá, napközben a beágyazott ágyamon fekszik egész nap, és este is amikor tanulok az ágyamon, a párnámon alszik? 16/L
2012. okt. 25. 19:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem. :D az én kiskutyám is az ágyban alszik (persze mindennap le van mosva a tappancsa.). :)
2012. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az igénytelenség, amikor valaki nem foglalkozik a kutyájával. Gondolom egy kutya, akit az ember felenged az ágyára, tisztán van tartva.

Nekem is yorkim van, ő is mellettem alszik. A szőrét minden nap átkefélem, a lábait minden séta után leöblítem.


De elfogadom azt is, ha valaki számára ez "felháborító". Nekem tök természetes.

2012. okt. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha egyébként tisztán tartod a kiskutyát és az ágyneműt is, egyáltalán nem igénytelenség. Az enyém is az ágyamban aludt úgy, hogy a takarómra tettem egy plédet, amire ő bevackolta magát.
2012. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha igénytelenség ha nem,az én kutyám néha fel jöhet mellém aludni,pedig nem egy kis kutya.Egy dobermann :)
2012. okt. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
8%

Az.

A kutya kutya,nem bentre,pláne nem ágyba való.

2012. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy az.. én kutyám mióta hozzámkerült velem alszik,és makk egészséges ő is és én is. Renszeresen féreghajta van,oltásai megvannak,nem beteg,ápolom a szőrét rendszeresen akkor mitől lenne igénytelenség?
2012. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

:D:D Nem igénytelenség!:D

Én is a kutyáimmal alszom...

(Amikor nem akarom, nem jönnek fel/leküldöm őket.)

De néha, ha mondjuk beteg vagyok befekszem a boxukba (behúzott lábakkal beférek az XXL-esbe:D), ott olyan jókat alszom, hogy nemigaz.:D

(+ 1-2 kutyám még befér mellém:))


2 éve volt, hogy utcáról fogadtam be macskákat, és ők is velem alhattak, egyikük pedig bolhás volt, és engem is megkóstoltak, de soha semmi más bajt/betegséget nem kaptam el egy állatomtól sem.


(amúgy a kutyáim tappancsán lévő kosztól nem is tartok annyira, mint a macskáimétól... sokkal durvább, ha ők járkálnak a konyhaasztalon, mint ha a kutyáimmal alszom... - de az is igaz, hogy én nem a városban élek, ott a tappancstéma is más tészta.)

2012. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon nagy kutyás vagyok, mégis kint tartom a kutyám. Egyrészt kint szeret lenni, másrészt nem fér el a házban, harmadrészt, és is jobb szeretem ha kint van. És képzeljétek sétálni járok vele, kutyaiskolába,sőt még a legtöbb kutyánál jól neveltebb. És mégis meg szoktam mondani más kutyásoknak is ha nem vagyunk egy véleményen.A véleményem, hogy a kutya az kutya, és nem jó neki ha emberként kezelik. Én is többre tartom a kutyám mindenkinél (kivéve a szüleim és a párom), de attól még a kutya ugyanúgy nyalogatja a fenekét, nemi szerveit, még tüzeléskor is... És ugye a kutya rangsorban él, és tökmindegy mekkora, KUTYA és nem lehet egyenlőségben nevelni, mert akkor ő fog irányítani. A kutyának meg van a saját helye, ami nem az ágy. Hiába mindenkinél fontosabb a kutyám, attól még az ágyamban a párommal szeretnék összebújni, esetleg többet is csinálni, nem a kutyával. Nagyon idegesít, mikor sokan sajnálják a kutyát, és kínzásnak tartják, hogy "uralkodni" kell felette, pedig a kutyának pont erre van szüksége. Azért alakul ki rossz kép az emberekben az ilyen pici kutyákról, mert a gazdi nem ért hozzájuk, vagy ha ért is, a picisége miatt nem képes kutyaként kezelni, aztán olyan kutya lesz belőle, ami miatt állandóan szídják a kiskutyásokat, pedig normális tartás mellett ugyanolyan normális kutyák. Szóval ebből a véleményemből én is úgy tűnhetek mintha kutyaellenes lennék, pedig nem. Csak sok ember nem tudja, hogy valójában mi kell a kutyájának. Pedig neki rangsor kell és nyugodt élet kutyaként nem az ágyban.
2012. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsó! Teljesen egyetérek veled!:)

(utolsó előtti vagyok.)


Sajnos a nagy "kiskutyás átlag" tényleg emberpótléknak használja a kutyáját, és nem is kutyaként kezeli...

Ez szerintem is elítélendő (kb. ugyanannyira, mint az, aki láncon tartja megkötve a kutyáját!!!).


De ez nem azt jelenti, hogy én csak akkor tudok szabályokat felállítani a kutyának, ha az csak a helyén alhat.

Az elején természetesen feketén fehéren le kell fektetni a szabályokat.

De ha valaki már bír akkora tekintéllyel, a szabályokat kénye-kedve szerint feloldhatja, majd ismét életbe léptetheti.


Ezért írtam, hogy ha karok, velem alszanak, ha nem, akkor a helyükön.


Ezen kívül rengeteg szabály van az életünkben (csak az lép ki a kapun, akinek a nevét mondom, a többi addig több méterre várakozik, bizonyos helyekre akkor sem mehetnek, ha nem vagyok ott... sőt! az engedélyem nélkül még hozzám sem jöhetnek oda.

2012. okt. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"És ugye a kutya rangsorban él, és tökmindegy mekkora, KUTYA és nem lehet egyenlőségben nevelni, mert akkor ő fog irányítani"


Második vagyok. Írtam, hogy yorkim van, és mellettem alszik. Ettől függetlenül ha látnád, hogy milyen szófogadó, szerintem leesne az állad. Úton útfélen rácsodálkoznak, hogy (ezt csendben mondom...) póráz nélkül sétálunk, szorosan láb mellett követ, magától megáll minden járdánál, és nagyon jól kommunikál minden más kutyával.

Nem azt mondom, hogy mindenki aludjon a kutyájával, de ha utána olvasol, hogy régen hogy tartották pl. a vadászok a kutyáikat, akkor szerintem látni fogod, hogy ők is maguk mellett tartották, és nem csak a vadászaton.

Szerintem egy gazdi tekintélye, pozíciója nem azon múlik, hogy hol tartja a kutyáját.

2012. okt. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!