Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szedik fel a kutyatu...

Miért nem szedik fel a kutyatulajdonosok a sz@rt a kutyájuk után?

Figyelt kérdés
Bp-n Káposztásmegyer II-n lakom, és nagyon elegem van már abból, hogy bűzlik az egész lakótelep a kutyasz@rtól, és nagyon oda kell figyelni hogy hová lép az ember.Miért ilyen igénytelenek a mélyen tisztelt kutyatartók?A másik kérdésem, hogy egy panellakásba miért kell kutya?A kutyatartókat nem foglalkoztatnak olyan apró dolgok, hogy a kutya miután végigszagolta az összes sz@rt az utcán, és beleért az orra, vagy nyalogatja a saját seggét p@csét, utánna meg a gazdája kezét, arcát nyalogatja?Vagy hogy felfekszik az ágyra amikor köztudott hogy tele van kórokozókkal?
2012. jan. 20. 15:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért dobálják el az emberek a szemetet? A csövesek miért nem takarítják össze az emberszart maguk után? A részegek miért hugyoznak a kapualljba?


Ez az egész pusztán intelligencia kérdése. Én mindenhol összeszedem a kutyáim után, sőt sokszor más kutyája után is, sőt a szemetet is összeszedem vasárnap reggelente a parkban a bulizó fiatalok után, sőt a múltkor a hajógyárin is felszámoltam egy hatalmas szemétrakást. Mégse fröcsögök.

A kutyák többsége pedig sokkal boldogabb egy panellakásban a gazdija mellett, mint kicseszve a hátsókertbe egyedül.

Nem kell áltlánosítgatni, hanem példát kell mutatni.

2012. jan. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
20%
Igénytelen fővárosi k#cs#g#k.Költözz falura.
2012. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Akár hiszed, akár nem, engem is idegesít, pedig 5 kutyám van. Félek, hogy esetleg befertőződnek a kutyáim féreggel, mikor séta közben esetleg szagolgatják őket. Egyszer már sikerült beszedniük, és mivel náluk kb. 17-18 tabletta kell egyetlen egy alkalomra, gondolhatod, hogy mennyibe volt, mire megszabadultam tőle.....
2012. jan. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
És hogyan mutassak példát?Nekem nincsen kutyám.Mondjuk nem is szarok az utcára.Remélem az jó példa?
2012. jan. 20. 15:38
 5/27 anonim ***** válasza:
98%

Egyrészt mi is mindig felszedjük, másrészt téged nyalogat? És azt honnan tudod, hogy felmegy az ágyra? A mienk ugyan nem! Ráadásul kertesben lakom a kutya mégis bent alszik, ez is zavar téged?

A kérdés jogos, miért kell szemetelni...? Én is más helyett takarítok, mert nem bírom elviselni, hogy 2-3lépést nem tudnak tenni az emberek a kukáig.

Te mindig megmosod a kezed miután elvégezted a dolgod, mert sokan sajnos nem, és tudod, hogy azzal mennyi és milyen kórokozót adsz át másnak?

Jól rá kéne szólni arra aki nem takarít maga vagy a kutyája után ez igaz, de általánosítani nem lehet és itt főleg azokat fogod megtalálni, aki igenis takarít a kutyája után!

2012. jan. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
45%
Nekem is marhára elegem van a sok kutya szarból ! Mindig bele lépek :( Ja és a 3 éves kisfiammal nem tudok ki menni a parkba mert mindig tele van kutya szarral. A közterületesek igazán megbüntethetnék :) Debrecen Lakotelep
2012. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem tudom miért ilyen igénytelenek a környezetükre ott az emberek ahol laksz.


De itt ahol én lakom magától értetődő hogy mindenkinél van kakagyűjtő zacskó és abba kerül a végtermék.

Ezt én is így csinálom. Itt nincs is gond ezzel.


Én is társasházban lakom és van egy kistestű kutyám. Azért kellett kutya mert nagyon szerettük volna. Nem szagolja végig az összes szart az utcán mert szar közelébe nem engedem, soha nem nyalogatja sem a seggét sem a kukacát. Kicsi kora óta arra van szoktatva hogy ha hazaérünk a nagy sétából akkor automatikusan veszi az irányt a fürdőszobába és várja míg megmossuk a lábait és a kukiját. Csak azután rohangál a lakásban. természetesen a fürdő ki van utána fertőtlenítve.

Soha ne nyalogat minket.

Az ágyunkra nem jöhet fel, megvan a saját pihe-puha párnázott helye.

Egyébként meg az csak egy sztereotípia, hogy minden kutyás lakása koszos, büdös és hemzseg a kórokozóktól. Lehet annál aki igénytelen.

De ha valaki magára és a környezetére igényes akkor észre se lehet venni hogy annál a lakásnál kutya él.

Nálunk pl. mindig tisztaság, jó illat, csilli-villi rend van. ha idegen jön hozzánk csak onnan tudja hogy kutyánk van hogy ha meglátja a helyét.

2012. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%
Úristen...puccos nagyvárosi köcsög vagy te is. Na az ilyeneket utálom. Inkább nem mondok véleményt.
2012. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Akiteki ***** válasza:
86%
Nem tudtam róla, hogy az ágyam tele van kórokozókkal, még ha köztudott is. Mindjárt fertőtlenítem, nehogy baja legyen a kutyáimnak.
2012. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem tőlük kérdezed meg, csak itt mersz nagyhangú lenni? Másrészt neked semmi közöd nincs hozzá, hogy miért kell panellakásba kutya. A többi aggályodat is velük, az érintett bosszantókkal beszéld meg! De gondolom azt nem mered, csak itt vered a nyálad, mint valami eszelős. Én amikor az utcán sétálok és olyat látok, ami nem tetszik, akkor ott helyben megkérdezem, lerendezem. Azt azért nem hinném, hogy az egész lakótelep össze esküdött ellened és minden lakásban igénytelen kutyatartók lennének. Ha valami nem tetszik, előkapod szépen a mobil telefonodat és lefényképezed például, amikor a kutya a gyerek homokozóba @arik (a te stílusoddal élve)csak mondtam egy példát és már mehetsz is az önkormányzathoz feljelentgetni.
2012. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!