Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a hideg, amit a kutya...

Mi az a hideg, amit a kutya télen kibír?

Figyelt kérdés
Bullterrierem van és kinnt tartom. Van saját háza. Arra lennék kíváncsi, hogy kibírják az olyan hideget, ami februárban volt, vagy akkor már fűtött helyre kell vinni? A házát téliesíteném, de az előző bullnak a háza kívűlről is téliesítve lett, de leszedte 1 hét után. Olvastam, hogy szalmával szoktak rakni a házába. Gondoltam, hogy régi ruhadarabokat rakok, de szerintem játéknak nézné.
2012. okt. 25. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Hőfüggönyt mindenképp raknék be, szalmát és rongyokat és azért -5 fok alatt én bevinném a helyedben.
2012. okt. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fajtától függ erősen.A kölyök kuvaszom -22C-ban is kit volt.
2012. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

Szigeteld be a házát hungarocellel, minden oldalról, és tegyél elé függönyt is. Ha van lehetőség, a háza legyen minél közelebb a ti házatokhoz, mondjuk a fal mellett.

Ja, és a hungarocellt is fedd be valamivel, hogy ne szaggassa le.

2012. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a bullterrier kibírja. Nagyon masszív kutyák, bírják a hideget is. Nekem amstaffom és labradorom él az év minden napján kint a szabadban. Elmondanám hogy a tömöttebb szőrű labradorom többet ment be az óljába mint a pici szőrű amstaff. Rohangált, hancúrozott a hóban, az ólat nagyon ritkán használta, akkor is a sima deszkára feküdt, minden mást kihordott. Szerintem ha kezdettől fogva kiszoktatod, akkor nem lesz gond, mert megszokja a szervezete. Tiszta izom kutyák, van ami melegítse.
2012. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hungarocel és száraz falevél a tökéletes meleg érdekében. A rongyok kihűlnek még a kutya alatt is. Tapsztalat. A kuty rajta feküdt egész este és meg volt fagyva akatta a pokróc. A falevélnél még fél óra után is érezni lehetett a kutya helyét. De jó széna, fű, faforgács, csak száraz legyen. Nem kell bevinni mert ha beviszed akkor nem nő ki az aljzat szőre és így még több esélye van a megfázásra, mint amúgy. Nekem egy tacskókeverékem van és ő kint van egész télen ha fú ha fagy. Nem mondom, hogy hatalmas szőre van, sőtt... De van egy barátja akinek igazán nagy szőre van, továbbá van egy ilyen kuckója ami szigetelet és falevéllel bélelt. Mondanám imádja. :D
2012. okt. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Teljesen rövid szőrű kutyát nem hagynék kint 0-5 fok alatt még kutyaházban sem, hiába élik túl a telet ezer számra ilyen ebek...hosszabb távon az ízületeinek sem tesz jót több forrás szerint sem.

Nekem roti-nj keverékem van, olyan 5 cm hosszú a szőre, elég vastag a bundája, de télen még napközben is sokat bent volt a -10-20 fokokban...

Ha már semmiképpen nem mehet lakásba, legalább egy fűtött pincébe, garázsba, kazánházba engedd be legalább éjjelre!

2012. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!