Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedűl hagynátok egy 10 éves...

Egyedűl hagynátok egy 10 éves gyereket egy felnőtt rottweiler mellett ha a kislány először találkozik vele?

Figyelt kérdés
2 hete hoztunk egy menhelyről egy felnőtt (2,5 éves rotit) és bár akármennyire barátságos meg minden, azért én eleinte nem nagynám csak úgy gyerek mellett. A kislányról tudni kell, hogy semmi veszély-és valóságérzete (úgy viselkedik mintha 3 éves lenne és egy mesében élne), és ha a kutya találkozott vele 5 percig felnőttek jelenlétében, még nem biztos hogy utána sem lesz semmi gond, hisz nem ismerem még a kutyát, de a párom szerint semmi gond nem lehet.
2012. okt. 25. 23:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én semmilyen fajta kutyát sem hagynék egyedül gyerekkel, legyen az csivi, vagy KÁJ. A saját kutyámat se hagyom gyerekkel felügyelet nélkül. Ha van nálunk vendéggyereek, akkor ha ki kell mennem valahová vagy a gyerek jön velem, vagy a kutya.


Ezt a kutyát pedig még nem is ismered, és ő sem titeket. Iszonyat nagy felelőtlenség lenne a részedről.


De örülök h előbb megkérdezted, minthogy kipróbáltad volna.

2012. okt. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Én maximálisan megbízom a kutyáimban BÁRMIT csinálhatnak vele ha a család otthon van!!! Nekem is van gyermekem igaz már nagy de kutyákkal nőtt fel és ismeri minden mozdulatukat, simán lekezelné ha gond lenne,DE egy "idegen " kutyára nem bíznék gyereket, főleg nem egy befogadottra. Nem tudhatod az előéletét mikor mi történt vele. Ha jól ismered a kutyádat látod a jeleket a szeméből is a füle állásából is! Mindig is voltak kutyáim munka kutyáztam nagyon hosszú ideig de egy befogadott menhelyi kutyában nem 2 hét még kialakul a maximális bizalom, és megismerem a kutyát!
2012. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez a gyerek kutya kapcsolat érdekes, ebben az esetben én sem hagynám... de azért 10 éves, már nem kicsi, én 10 évesen már egyedül sétáltattam a berninket! De persze az nálunk nőtt fel, meg mégse egy roti....
2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

a kutya nem régóta lakik nálatok, előélete ismeretlen, nagytestú örző védő fajta, a gyerek felelőtlen és nem ért a kutyához, és a kutya csak ritkán látja.

Ezekből már egy-egy érv is elég lenne ahhoz, hogy biztosan ne hagyd vele felügyelet nélkül a gyereket.

2012. okt. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Én se hagynám semmilyen kutyával együtt a gyereket.Pár napja a 2 éves unokaöcsémet majdnem megharapta a rokonom palotapincsije.Az más kérdés,ha együtt nevelkednek fel.Vannak kiskoromból képek,mikor a nagyszüleim komondor kutyájának hátán lovagolok,bármit lehetett vele csinálni,fülét cibáltuk stb. és mindent hagyott,tűrt,jámbor jószág volt.Ugyanez volt a helyzet a bernáthegyi kutyánkkal,unokatesóm tépte-cibálta,sose mordult rá a kutya(pedig a falu leghamisabb kutyájaként tartották számon,féltek tőle)Szerintem a kutyákat a nagyon kicsi gyerekek felidegesítik,idegen számukra a visítozásuk,a kis gagyogás,azt se tudják,hogy ember-e egyáltalán.Sok támadás pedig a féltékenységből ered,a kutya úgy érzi,a gyerek által el van nyomva.Én a helyedben a 10 éves gyereket se hagynám egyedül vele,főleg,hogy a kutyát nem ti neveltétek..
2012. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tavasszal történt, hogy az elvált szülők gyereke az apjánál volt láthatáson. Elmentek otthonról, a gyereknek megmondták, hogy maradjon a házban, de kiment az udvarra. A kutya idegennek tekintette és a szó szoros értelmében széttépte! Arra már nem emlékszem, milyen fajta volt.
2012. okt. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményét!
2012. okt. 26. 20:15
 18/19 anonim válasza:

Ne haragudj, hogy így fogalmazok, de hülyeséget ne kérdezzél. Hogy lehetne egyedül hagyni vele, ugyan már...

Pláne, hogy 2 hete hoztátok a menhelyről. Egy 50 kilós örző védő fajtáról van szó. Bennem fel sem merülne. Nekem is rotim van, de csak felnőtt jelenlétében lehet a gyerekkel, pedig egy ártatlan játékmackó. Imádom a fajtát, nem véletlenül van rotim, szerintem a roti a tökéletes kutya, de csak egy határozott, és erős kezdő gazdinál. Szerintem se most, sem pedig későbbiekben ne hagyjátok felügyelet nélkül a gyerekkel. Amúgy van esély rá hogy nem történik semmi gond, de ha igen? El tudnál számolni a lelkiismereteddel? Legjobbakat..

2013. febr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Még a nyulamra se hagyom a gyerekem. Nem. Hogy egy kutyára. És ezt valali jól írta állatban nem lehet megbízni. Főleg a szememnek hiszek a nyulam magharapta a kisfiam. Sose gondoltam volna ez a nyúlmár 4 éve van velünk, de a baba ugye 7 hónapos volt,mikor a nyúlnál betelt a pohár. A gyerekem csak kuszott elé, de a nyúl máshogy reagálta le.
2019. jan. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!