Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Munkakutyának melyiket inkább?...

Munkakutyának melyiket inkább? Rottweiler vagy Dobermann?

Figyelt kérdés
Mostanában erősen fontolgatom, hogy szeretnék komolyabban is foglalkozni a kutyázással, őrző-védő, engedelmes, nyomkövetés érdekel. Erre a célra szeretnék majd egy kölyökkutyát, régóta olvasgatok a kutyafajták után, és ezt a 2 fajtát találom leginkább hozzám illőnek. Milyen szempontok miatt lenne érdemes az egyiket, és milyen szempontok miatt a másikat választani? Lakáskutya lesz, napi kb. 2 óra foglalkozással plusz tanítás, munka. Ha esetleg más fajtát ajánlotok, az is érdekel, de német juhászt ne.
2012. okt. 15. 16:36
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy vinném a meglévő két kutyámmal bicaj mellett futtatni is naponta-kétnaponta.
2012. okt. 15. 16:38
 2/36 anonim ***** válasza:
26%

Dobermann-t nem választanám, nem tudom milyen komolyan gondolod a munkakutyázást de nem nagyon lehet velük eredmény elérni, főleg ha itthoni almokban gondolkodsz. Valamint úgy gondolom van egy különleges stílusa, jelleme a dobermannak amit nem mindenki szeret (nekem tetszenek mondjuk, de munkára nem vennék ilyen kutyát).

Rotiról nem tudok mit nyilatkozni, nem sok rotis ismerősöm van.

2012. okt. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Olyan nagyon komoly dolgokra nem kell gondolni, tehát nem vb-re szeretnék vele menni, inkább csak hobbiszinten dolgozni. Talán leginkább az őv érdekel. Valahogy a dobi szimpatikusabb, egy ismerősömnek is az volt, nagyon megtetszett a fajta, de inkább csak vágott füllel jön be. A roti is szimpatikus, bár a külseje kicsit kevésbé jön be.
2012. okt. 15. 17:03
 4/36 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is úgy szép a dobi. Nem is egy vb-re gondoltam :D De ha szeretnél vele versenyezni itthon, akkor több mint valószínű hogy megszenvedtek vele mire felkészítitek olyan szintre, amivel már érdemes elindulni egy versenyen.

Na de nem akarlak lebeszélni, csak arra próbálok rávilágítani hogy a dobermann sajnos manapság nem igazán szerepel jól a munkakutya fajták között, inkább családi kutyának valóak (vagy kiállításra).

2012. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Elsősorban IPO-t szeretném csinálni, hogy milyen szinten, az elválik. Inkább hobbiból és időtöltésként csinálnám, mint véresen komolyan, de időközben alakulhat máshogy is. Szívem szerint a dobira szavazok, de én is úgy látom, a rotik sikeresebbek a munkában. Nos, időm még szerencsére van dönteni:D
2012. okt. 15. 17:32
 6/36 anonim ***** válasza:
Boxer esetleg? Nekem csak dobis ismerősöm van, rotis nincs. A boxerrel jobb eredményeket értek el, mint a dobival az ismerősi körömben, de lehet ez a gazdán is múlt.
2012. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
A boxernek nagyon bejön a jelleme, de nem tehetek róla, a nyomott orrú kutyák nagyon nem jönnek be:S Esetleg beauceron, bár ahogy hallom, az extra sok fárasztást igényel, napi 4-5 órát azért nem tudok biztosítani.
2012. okt. 15. 17:51
 8/36 anonim ***** válasza:
rotweiler kisebb meg dagibb dobbermanál, mindegyik jó
2012. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Én is tavasszal szeretnék munkakutyát vásárolni,én is gondolkodtam ezekben a fajtákban is,de nekem kinti kutya lenne ,és mivel diák vagyok hétköznap olyan 1,5 óra hétvégén meg 2,5 óra is jutna rá.. plusz kutyasuli

Rottweilert inkább kinti tartásra javaslok,mert jobban bírja a hideget,kicsit kevesebb mozgást igényel mint dobermann,de azért őt is rendesen le kell mozgatni,megbízható,bár nagyon erős kézzel és következetesen kell nevelni..

én dobermannt választanám inkább,ahogy írtad,mert benti kutyád is lenne,így igen,de Dobermannból figyelj oda,mert nagyon sok egészségügyi gondjaik lehetnek,sok kutya meghal 5-6 évesen szívbetegségben,ezért dobermannt Mo-n én csak innen vennék:

[link]

elég sok szűréseik vannak a kutyáknak,munkavizsgák és kiállítási eredmények is vannak azért..

Persze nem garancia a szűrés,de mégis csak többet jelent,mint amelyik kutya csak 1-2 dologra van jobb esetben megszűrve...

Én kettő közül inkább őt ajánlom,neki is nagyon kemény kezű nevelés kell,de talán annyira nem agresszív és domináns mint a rottweiler,persze nevelés kérdése ez is.


Én ebben a súlycsoportban és munkakutyák közül óriás schnauzert és orosz fekete terriert ajánlanám...

Tudom az ő szőrükkel meg kell azért küzdeni de szerintem nem vészes..

minden héten 1x ki kell kefélni,szemöldök,szakállukat meg kell fésülni gyakrabban,evés után bajszukat meg kell mosni majd szárazra törölni és évi 2-3x trimmelés,szerintem kibírható.

És ők tényleg nagyon jó munkakutyák

egészségesek (egészségesebbek mint a dobermann)

nem fáznak,kiváló munka kutyák,

jó örző-védő képesség,könnyen kiképezhetőek,

nem agresszívek de nem is félősek,más kutyákkal barátságosak és ők nem provokálnak...

Nekem ez a 2 fajta jön be,de te döntésed...

2012. okt. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Hú, az óriás snaci most megfogott. Rá nem is gondoltam eddig, utána fogok olvasni. Az nekem fontos, hogy sokat tudjon futni, mivel a meglévő két kutyámat rendszeresen viszem futtatni, azt szeretném, hogy passzoljon a csapatba, jó kis aktív kutya legyen.
2012. okt. 15. 18:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!