Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a keverék...

Mi a véleményetek a keverék kutyusokról?

Figyelt kérdés
Valahogy nekem jobban tetszenek, mint a beltenyészet fajtiszták. Mert lehet törzskönyve, attól még beltenyészet marad.

2012. okt. 26. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
47%

A kutya az kutya. Teljesen mindegy, hogy FAJTATISZTA vagy keverék.

Nekem a fajtajellegű keverékek tetszenek leginkább.

2012. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

Hát nálam fajtája válogatja, illetve keveréke is!


Múltkor tüneményes szálkásszőrű keverék valamit láttam illetve van egy keverék spániel a tömbben az is édes!


De vannak keverékek amik nagyon nem, illetve vannak fajtatiszták is amik nagyon nem tetszenek.


Keveréket én nem tartanék, amíg nem állíthatnám magamról, h gyakorlott kutyás vagyok, mert ki tudja milyen fajták, és azoknak milyen jellembeli tulajdonságaik keveredtek.

2012. okt. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Emberek annyira szeretnek beltenyészetről beszélni mert ezt halották az ismerős ismerősétől aki hű de okos.. miközben fogalmuk sincs a tenyésztésről. Sok szűrésen esnek át a tenyésztett kutyák.. amivel csökkentik 1-2betegség kialakulását. A keverék kutyáknak egy előnye van hogy nincs fajta betegségük bár 1-1nél előjön ez-az így is :/
2012. okt. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szerintem sokkal változatosabb génállománnyal rendelkeznek a keverékek, és az sokat számít.

Nekem volt egy törzskönyvezet németjhászom. Nagyon drágán vettem, a legjobb tápokat kapta, mégis elpusztult 6 évesen egy éve.:(

2012. okt. 26. 11:13
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Nem feltétlenül beltenyésztett egy kutya attól, hogy fajtatiszta. Ez függ a fajtától, párosítástól, vérvonaltól stb. A fajtatiszták között is nagyon sok szívós, egészséges kutya van. Ezt a hülyeséget azok terjesztik, akiknek f*ngjuk nincs a tenyésztésről. Ráadásul a tenyésztők szűrik örökletes betegségekre a kutyákat, míg a a keverékeket senki nem szűri. Ismerek keveréket, aki 30 különböző dologra allergiás, egyetlen olyan táp van, amit megehet.

Amúgy nincs különösebb véleményem a keverékekről, a kutya az kutya. Nekem 1-2 fajta van, ami nagyon tetszik, lehetőleg őket szeretném tartani, de ha egyszer úgy alakulna, hogy nem lehet, akkor lehet, hogy keveréket választanék menhelyről.

2012. okt. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Imádom őket :) csak egyszer volt fajtiszta kutyánk, semmivel se volt több, mint a keverékek. Mindig is utáltam ezt a fajtiszta mániát, főleg ha a keveréket korcsnak nevezik...
2012. okt. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Szóval egy kutya pusztulása már statisztika? Akkor két kutya pusztulása mi lenne? Isteni törvény?
2012. okt. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
bizony, ez a beltenyészet dolog egy buta közhely, általános szófordulat. kissé túlozva olyan, mintha azt mondanád, h fehár embernek fehér emberrel babát vállani hülyeség, mert nem elég változatos a génállomány. amúgy vannak nagyon cuki keverékek, de nagyon cuki fajtatiszták is. ez aztán már abszolút ízlés kérdése, h kinek mi jön be. nekem is volt német juhászom. nem volt "beteges", 14 évig élt és ő szerettette meg velem a kutyákat egy életre. most egy 4 éves keverékem van akit nem is külső alapján választottam, sőt nem is választottam. mentett kutya, még soha nem is láttam, amikor azt mondtam a telefonban, h biztosra vehetik, h elviszem a kutyát. a kutyának fogalma sincs külsőről, meg fajtákról. ez csak az embereknek számít. ha neked a keverékek tetszenek, az uolyan előítélet, mintha csak díjnyertes szülők kölykeivel lennél hajlandó szóba állni. amúgy a fajtatiszta kutyák között is annyi féle van, h nem is értem, hogyan lehet álatlánosságban kijelenteni, h egyik sem tetszik. vajon hogy hasonlíthattál össze/tettél egy kalap alá mondjuk egy tacskót egy KÁJ-jal...?
2012. okt. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez még nem statisztika, csak egy bizonyiték arra, hogy egy díjnyertes génekkel rendelkező, törzskönyvezett kutya semmivel se különb egy törzskönyv nélkülinél.
2012. okt. 26. 11:25
 10/18 anonim ***** válasza:

ez ebben a formában nem igaz...

nem értem, h a válaszod melyik ponton kapcsolódik az általam leírtakhoz...

2012. okt. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!