Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt idegesíti a kutyáinkat,...

Direkt idegesíti a kutyáinkat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, kettőt az utcáról fogadtunk be.

Azt hittük, találunk nekik gazdit, de nem így történt.

Ezt csak azért írom le, hogy nem szórakozásból vállaltunk ennyit, segíteni akartunk.

Sajnos a kerítésünk még nincsen kész, drótháló helyettesíti.


Egy ismerős nő a golden retrieverjével rendszeresen elsétálgat a kerítés mellett, de nem ezzel van a baj, miért ne tehetné. Nemrégiben észrevettem, hogy direkt lassít és hergeli a kutyáinkat, szorosan a kerítés(kezdemény) mellett viszi a kutyáját, néha meg is áll. A kutyáink teljesen kiborulnak ilyenkor ugatnak, és most legutóbb egymásra is támadtak, pont ki tudtam rohanni. Természetesen a hölgy gyorsan elsétált, nem tudtam már neki szólni.

De világosan láttam, hogy élvezi a kutyáink marakodását.

Az egyiknek véres sebe is lett a a fején.


Mit lehetne tenni? Szólok neki, tagadni fogja és ha nem vagyok itthon, ugyanúgy folytatni fogja...

Egyáltalán, kutyatartó, aki szereti az állatokat, hogy vetemedhet ilyenre?


Válaszokat előre is köszönöm!


2012. okt. 26. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs rendes kerítés, veszel nádat és felteszed.
2012. okt. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Annyira egyszerű megoldás és nem jutott eszembe.

Köszi!

2012. okt. 26. 14:09
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
csináljatok jó kerítést mert nem hagyja abba ...ha kész lesz meg majd koppan mert be se lát majd...de szerintem értelmesebb ha szólsz neki...aztán vagy megérti vagy nem...fenyegesd meg hogy kiengeded a 3 kutyádat...:) bár ha olyan helyen laksz megbüntetnek...nálunk itt ez nagyon jó ötlet lenne
2012. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze, nem biztos, hogy a kutyáid ne észlelnék így is a kerítés túloldalán a másik kutyát. De valamit biztos segít. Még megpróbálhatsz beszélni a nővel, ha sikerül meglátnod. Mond meg neki, a kutyája miatt a tieid összekapnak. ha szerencséd van, normálisan fog hozzáállni.
2012. okt. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom milyen kerítést tervezel, de tudod elég egy kis 1-2 centis rés vagy hézag, azon már kilátnak simán, és mivel a kutyáknak jó fülük van, még na nem látnak ki, akkor is észreveszik, ha kint másik kutya van. Persze lényegesen jobb lesz a helyzet, és igen, már a nád is sokat segít.


Mást nem tudsz tenni, mert a te kutyáid is kíváncsiak, meg az arra sétálók is.

Esetleg ha nem közvetlen a kerítés mellett van a járda, akkor ültethetsz növényeket elé, és külön kis kerítéssel elkerítheted, mert akkor nem tud az idegen kutya közvetlen a kerítésedhez jönni. Hát egy kis meló meg pénz, már ha megoldható.


A sétáltató asszonyságnak meg szólj, de ne támadóan, hanem kérve..., lehetséges, hogy meg fogja érteni. Elképzelhető, hogy nincs annyi esze, hogy magától észrevegye a problémát...


Tudod az ő kutyája is biztosan érdeklődik a te kutyáid iránt, és valószínűleg ösztönösen megy oda, netán húzza a gazdáját is magával. Gazda meg ráér, talán azt gondolja, hogy milyen aranyosak ezek az állatok, ismerkednek, vagy éppen ugatnak egymásra, stb. Őt nem zavarja a ricsaj, és nem siet, megvárja, míg a kutyája magától tovább indul. persze az meg kutya, és érdekesebb számára a többi kutya, mint az utca kutyátlan része...

Szóval ilyenkor határozottabbnak kellene lennie, és tovább vonszolni a kutyáját, akármennyire is maradni akar.

Aztán lehet észrevette, hogy ölik egymást a kutyáid, és akkor mégis tovább battyogott...


Csak annyit kérj tőle, hogy ha lehet, inkább az út másik oldalán vigye a kutyáját, vagy gyorsabban battyogjon és elmondod miért.

Hátha tényleg nem direkt csinálta, és így megért. Ha viszont beolvasol neki, akkor tuti direkt meg fog állni..

2012. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
65%
Ha a kutyáid a golden miatt összekapnak, akkor más kutyák miatt is összekaphatnak bármikor :O Ezen egyedül neveléssel tudsz segíteni...
2012. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Nem normális dolog hogy egy kerítésen túli, idegen kutya miatt a te három kutyád egymásnak esik. Inkább ezen gondolkozzál el, hogy miért lehet ez? Neveléssel el lehet érni hogy ne bántsák egymást ha van a közelben egy idegen kutya.


A nő meg ott sétáltatja és áll meg egy pillanatra a goldijával, ahol akar, ezen tényleg nem lehet változtatni, és elég hülyén jönne ki ha megmondanád neki hogy "legyen szíves ne itt sétáltassa a kutyát", "kérem ne jöjjön ennyire közel a kerítéshez a kutyájával, mert az enyémek itt összekapnak..." "ne álljon meg a ház előtt mert..."


Szerintem vagy kinevetne, vagy nem tudná hova tenni a dolgot..

Nem az ő problémája,hibája, hogy a te kutyáid idegen kutya hatására agresszívek lesznek egymással.

2012. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, mindenkit felpontoztam!

Nevelés kérdése...mint írtam, két kuytus talált, idősebb korban, rossz állapotban vettük már magunkhoz. Elég nehéz őket nevelni, rendes orvosi ellátást kapnak. Megpróbáltam/juk maximálisan törődni velük.


A hölgy amúgy bottal járkál, néha benyúl a kerítésen is.

Na mindegy. köszi a válaszokat.

2012. okt. 26. 16:27
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kerítés kell ahol nem lehet belátni. Ez az első megoldás. A második hogy beszélsz a hölggyel, elmondod hogy mi tájba az idő, és légyszives ne piszkálja a kutyákat. Elmondhatod hogy idős kutyák, idegileg kivannak, utcáról fogadtad be őket, stb és ne idegesitse már őket.
2012. okt. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%

ma 14:53


Gratulálok!


Kíváncsi vagyok Te befogadnál e két kóbor, idős kutyát fizetnéd e az orvosi költségeket...Ja hogy nem. De kioktatni azt tudsz.


Inkább megbecsülni kéne az ilyen embereket, mint a kérdező, nem lecseszni.

2012. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!