Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Direkt idegesíti a kutyáinkat,...

Direkt idegesíti a kutyáinkat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Három kutyánk van, kettőt az utcáról fogadtunk be.

Azt hittük, találunk nekik gazdit, de nem így történt.

Ezt csak azért írom le, hogy nem szórakozásból vállaltunk ennyit, segíteni akartunk.

Sajnos a kerítésünk még nincsen kész, drótháló helyettesíti.


Egy ismerős nő a golden retrieverjével rendszeresen elsétálgat a kerítés mellett, de nem ezzel van a baj, miért ne tehetné. Nemrégiben észrevettem, hogy direkt lassít és hergeli a kutyáinkat, szorosan a kerítés(kezdemény) mellett viszi a kutyáját, néha meg is áll. A kutyáink teljesen kiborulnak ilyenkor ugatnak, és most legutóbb egymásra is támadtak, pont ki tudtam rohanni. Természetesen a hölgy gyorsan elsétált, nem tudtam már neki szólni.

De világosan láttam, hogy élvezi a kutyáink marakodását.

Az egyiknek véres sebe is lett a a fején.


Mit lehetne tenni? Szólok neki, tagadni fogja és ha nem vagyok itthon, ugyanúgy folytatni fogja...

Egyáltalán, kutyatartó, aki szereti az állatokat, hogy vetemedhet ilyenre?


Válaszokat előre is köszönöm!


2012. okt. 26. 14:05
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Nem lecseszés, de nehogy már a kutyát sétáltató legyen hibás, ha csak áthalad egy kert előtt, ahol a kutyák összevesznek!!! Én is rendszeresen járok úgy, hogy kutyámmal sétálunk az utcán és a kerten belül tartott két-három kutya szó szerint őrjöngeni kezd, majd egymást tépik-harapják visítva...ez azért nem normális.


DE!!! Abban az esetben, amit a kérdező ír, hogy a nőci bottal provokálja a kutyákat, én először szólnék szépen, hogy tessék tempósan továbbhaladni és nem bosszantani a kutyákat...ha nem használ, akkor keményebben kiosztanám, az tuti.


Az szép, ha az ember befogad kóbor kutyákat és aztán ellátja őket!


Én is szívesen hazahoznék még két-három kutyát, de jelenleg NEM TEHETEM MEG, mert sem az anyagiak, sem egyéb körülmények nem teszik lehetővé...

2012. okt. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

14:53-as vagyok.


Ha bottal bepiszkál, az persze más. Akkor próbálj meg vele szót érteni.


Igen, idős, utcáról mentett kutyát nehezebb tanítani, nevelni.. Megértelek.


És csak a miheztartás képpen, utcáról mentett cicám van, a halál torkából mentettem meg és vettem magamhoz. Bár benti cica, mégis minden oltást megkapott hogy még véletlenül se kapjon el semmilyen betegséget. (Sok lakásban tartott cica nem kap oltást) A legjobb, legdrágább prémium tápokat kapja, a lehető legjobb életet biztosítom neki. Sokat költöttem rá idáig is, és még fogok is remélem. :) (A pénz nem számít.)


Az állatszeretet, nem (csak) ott kezdődik hogy utcáról megmentem...és mindenféle jóval elhalmozom.

Az állatszeretetet nem is lehet igazán megfogalmazni, az ott belül van.. egy érzés a hasadba..szavak nélkül.


Azzal hogy megmentünk valakit, nem kell kérkedni. Ezt annak üzenem, aki ezzel felvágni próbált. Nemes, jó cselekedet utcáról befogadni egy állatot, de azzal hogy ezt pajzsként tartjuk magunk elé, megtörik a varázs..., és máris nem olyan őszinte az illető cselekedete a szememben.

2012. okt. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
usd agyon
2012. okt. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!