Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám azt akarja, hogy...

Apukám azt akarja, hogy kivigyük a kutyáinkat a sintértelepre, mert nem akar adót fizetni. Hogyan győzhetném meg?

Figyelt kérdés

Ahol élünk, sajnos bevezetik az ebadót. Apum nem hajlandó fizetni a kutyákért (2 szuka). Neki a kutya "csak úgy van" a kertben, maradékot, olcsó tápot esznek, oltani nem oltatjuk, mert erre nem szán pénzt.

Az ebadó miatt ki akarja vinni őket a sintértelepre :(

Én nem szeretném, mert szeretem őket, csak én foglalkozok velük.

A városban egyre több kutya van az utcákon, néhol már bandákba verődve szedik le az embereket a bicikliről... Nem akarom, hogy a mieink is erre a sorsra jussanak :( 12/L


2012. jan. 23. 15:31
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
Ivartalanított kutyákért nem kell fizetni.
2012. jan. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ha az ebadóért meg az oltásért nem fizet, akkor a 18000/kutya ivartalanítást sem fogja...
2012. jan. 23. 15:34
 3/25 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok! Én meg azért szenvedek most, hogy nem akarom kiheréltetni. Ugyanis mondom, herélt és ivartalanított kutyáért nem kell fizetni. Szukánál meg mindegy hogy ivartalanítva van-e vagy se.
2012. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
mm nem mindegy de tulajdonság szempontjából mindegy, a szukákat ugyan úgy ivartalanítani kell.
2012. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
98%
Tudod, a szüleid állattartási szokásai mellett jobb is, ha soha többé nem tartanak kutyát. Semmi oltás, csak azért, hogy ott legyenek, pont e miatt is vezették be az adót.
2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyának jobb helye lenne egy menhelyen mint nálatok ahol oltást sem kap.Miért tart apád kutyát?Milyen fajta?Esetleg probálkozhatnám fajtaentőknél.Apukádat meg feljelenteném neharagudj h ilyet mondok,de ha megharap a kutya ne adj isten téged igy oltás nélkül még bele is halhatsz.Felelőtlen ez apukádtól,de nem célom szidni.de ez nem normális.
2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer kell kifizetni. Előbb kérdezd meg. Nem tudom apád hogy lehet ilyen. A kutyát nem csak pénz nyelés végett kell oltatni, hanem hogy ne kapjanak el betegséget és hogy ti se kapjatok el egyéb fertőző betegségeket. Mi nekünk se kapnak drága tápot. A kaja oly mindegy. Apád nem normális ilyen téren. Kezdjük azzal hogy kutyát se kellett volna így vállalni. Ez most már az ő felelőssége.
2012. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
97%

Nem fogják úgy sem ivartalaníttatni ezeket a kutyákat. Ha az oltást nem fizetik ki, a nem olcsó ivartalanítási műtétet mégkevésbé fogják.

Kérdező, a leírtak alapján nektek nagyon nem való kutya, ha így elhanyagoljátok őket. Ne sintértelepre, hanem menhelyre próbáljátok elvinni őket, ahol legalább esélyük lenne, illetve próbálj nekik új gazdit keresni. Ne tartsatok kutyát, ha se az etetést, se az egészségüket, orvosi ellátásukat nem vagytok hajlandóak biztosítani nekik. Aztán ha megbetegszik az egyik kutya, akkor az udvaron fog szenvedni és elpusztulni, mert nem fogtok "kidobni pénzt" az orvosi költségekre? A sintértelep az egyik legrosszabb döntés, amit tehettek, és aki szándékosan odaviszi a kutyáját, hogy megöljék, az igenis állatkínzónak számít.

2012. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%
A táp mondjuk annyira nem mindegy,de ebben az esetben ez a legkevesebb probléma.
2012. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
A kutya tartás sincs ingyen, gondolok itt az éves oltásokra, féregtelenítésre, etetésre, orvosi ellátásokra. Ha valaki nem tudja vagy nem is akarja ezt belátni, annak jobb, ha nincs kutyája. Mivel még kiskorú vagy és nincs saját jövedelmed, amiből finanszírozhatnád ezeket a költségeket, az ivartalanítást, chippet, nagyon nincs beleszólásod. De mivel nincsenek beoltva a kutyák, és ha ezt megtudja a hatóság, súlyos pénzbeli büntetést kaphat apukád. Tehát pénzügyileg nem ússza meg...
2012. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!