Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni Pásztort szeretnék...

Berni Pásztort szeretnék venni! Van valakinek javaslata, tapasztalata, hogy hol vegyek?

Figyelt kérdés
Sajnos tenyésztőknél 160 ezerért nem tudok venni! De 1 éve gyűjtöm a pénzt,és 100 körüli vétel árra gondoltam!

2012. okt. 26. 15:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
akkor gyűjts még egy évet, és nem kell egy selejtes kutyát venned szaporítótól, amire a többszörösét költheted majd!
2012. okt. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha van már százezred, akkor mindenképp tenyésztőnél vedd, vagy talán ennyit akarsz adni egy szaporítónak?
2012. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Itt kérhetsz tanácsot, vannak tenyésztők is:)

[link]

2012. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Csivibaba ***** válasza:
50%
2012. okt. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem !!Szaporítónak semmi féle képpen nem fizetnék ! A belinkelt Facebokk kos oldalról csak annyit,hogy ott már tag vagyok,és azon kívül,hogy néhány ember bele köt a másikba,és csak az okoskodás megy,hasznos tanács ritkán hangzik el! Akinek ott törzskönyv nélküli kutyája van,az csak köpködi a másikat,a tenyésztők meg nem nagyon állnak az emberrel szóba ott!! Privátba már beszéltem néhánnyal,és tényleg inkább gyűjtök még tovább!!

Mindenki válaszát köszönöm !

2012. okt. 26. 16:18
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
Ha azon az oldalon nem tudsz választani tenyésztőt, nem akarsz igazán kutyát! Ott fenn van az ország majd minden tenyésztője! A kutya vételnél soha nem lehetsz biztos mit veszel! A gének kiszámíthatatlanok! Annak a hülye törzskönyv, meg szaporító dumának ne dőlj be! A "nagy" tenyésztők között is vannak csalók, és az úgymond szaporítók között is becsületesek! Sőt az meg egyszerűen baromság, hogy a "szaporító" csak beteg kutyát fog neked eladni!Sajnos, egy kicsit kis összeget írtál, mert akik kaszálni akarnak, és a hobbijukból élnek, sokszor 200-250 ezret is elkérnek! A vételnél az is szempont kell hogy legyen, mire kell a kutyus. Kell- e neked egyáltalán származási igazolás? A TK.-ás szerződéssel, kiváló tenyésztőtől vett kutyára példa! Ha láttál már szerződést, tudhatod, hogy a tenyésztő érdemi dologra nem vállal felelősséget! Én is így jártam! 180- 180 ezer volt a kutyáknak darabja, amit kiállítási kutyának vettem, de még az utcára se nagyon merem kivinni őket,olyan gyenge minőségűek. Aztán van egy se nevű tenyésztőtől, az a büszkeségem, az "csak" 100 ezer volt. Ha szeretnél beszélni ezekről a dolgokról, privát írj, mert itt a sok laikus, minden marhaságot bele magyaráz!
2012. okt. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nekünk kb 12 éve mindig volt-van bernink. Három tenyésztőt tudok Neked ajánlani, akik valóban rendkivül lelkiismeretes, kiváló emberek és olyan kutyát kapsz, amilyet szeretnél. Az egyik Urbán Anikó, övé a von Swissy kennel. Innen a miénk volt Elke von Swissy. A másik tenyésztő Tacsiné Alice, a Mókusvölgyi kennel tulajdonosa, szintén komoly megbizható ember. És végül abszzolut favorit nálam Pillár Zsófia az Öreghegyi-Mackó kennel tulajdonosa. Jelenleg is tőlük van kutyusunk. Mindhármukat nyugodt szivvel ajánlom Neked, próbáld privátban megkeresni, kutyát ugyis előre kell lefoglalni, ha már tudják, hogy mikor lesz uj alom. És akkor jelezheted, hogy csak hobbi kutyát vagy versenyre akarsz, fiut vagy lányt, stb. Ne add fel, ez egy csodálatos kutyafajta és érdemes minőségi kutyát venni, mert sajnos a szaporitóknál sok a beteg kutya, azzal csak az orvost fogod gazdagitani. Jó kutyázást. És ha tudok segiteni, akár a kapcsolatfelvételben, jelezd . Szia. Zsuzsa

2012. okt. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Bocs! Nem azt írtam,hogy nem találtam ott tenyésztőt,azon az oldalon,de ott a tenyésztők nem állnak szóba nagyon az emberekkel! Találtam ott tenyésztőket,akikkel már fel is vettem a kapcsolatot,de aki érdekel,annak vagy még nincs alma,vagy most volt,igy inkább még gyűjtök,és mire lesznek kölykök,már meg lesz a pénzem is! Tudom,hogy tenyésztők se vállalnak mindenre garanciát,de a lehető legjobb esélyt még is szeretném elkapni!


Utolsónak köszönöm a segítséget,ha elakadnék,akkor keresni foglak. Öreghegyi kennelt nem ismerem,honlapjuk nincs frissítve. De köszönöm,és jobban utána nézek !

2012. okt. 28. 08:16
 9/25 A kérdező kommentje:
Most azért,mert nem tőled kértem tanácsot privátba,már naiv is vagyok ? Tapasztalok,majd a saját káromon!!!! Nem innen tapasztalok! Itt csupán néhány olyan kennel névre lettem volna kíváncsi,amit esetleg még nem fedeztem fel,és ennyi !
2012. okt. 28. 11:41
 10/25 anonim ***** válasza:
21%
Ehhez már nem lehet semmit hozzáfűzni! Ennyit a segítség kérésről!Ha igazán segítségre lenne szükséged, talán nem itt keresnéd!- és még valamit! Egy valamit magára adó kennel, nagyon ritkán fog veled levelezni a neten! Talán ha telefonon próbálkozol, szívesebben szóba állnak veled! Persze, ha a korod is meg van hozzá, mert"gyerekekkel" nem igazán szeretnek csevegni!
2012. okt. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!