Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetek tenyésztő?

Hogy lehetek tenyésztő?

Figyelt kérdés

Még mielőtt bárki beszól, még egy kölyök sem született nálam, csak nemrég kaptam egy kiskutyát, és annyira belészerelmesedtem, hogy úgy érzem muszály velük foglalkoznom.(amerikai bulldog)

A biológiával teljesen tisztában vagyok, mivel emelt szinten fogok érettségizni, és a végcélom eddig is az állatokkal való foglalkozás volt, csak most szűkült a kör.

Ezt a tenyésztés dolgot nem most gondolom, hanem amikor önellátó leszek, szóval időm van még, csak érdeklődök.

A genetikával is tisztában vagyok, de elkezdtem még jobban beleásni magam a téma mélyébe, úgyhogy ezzel nem lesz gond.

Az én kutyám is törzskönyves,tenyésztőtől származik.

Tudnátok tippeket adni, hogy mi az, amit már most elkezdhetek (nem a szaporításra gondolok) mi az, amit egy tenyésztőnek tudnia kell, hogyan lehet kennel nevet kiváltani, meg ilyen hasonlók.

A válaszokat előre is köszönöm


2012. okt. 27. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

hűűű én biológiából diplomáztam még se állítanám, hogy tisztában vagyok a genetikával... az öröklődéstan hihetetlenül bonyolult és sok ismeretlenes szóval bátor dolog kijelenteni, hogy tisztában vagy vele.


Kezdetnek ajánlok néhány tucat kutyakiállításra való elmenetelt ott megismerheted a fajtát, a többi tenyésztőt stb.

Ha ezek után még kutyát akarsz majd tenyészteni akkor már meglesz hozzá a megfelelő mennyiségű információd már ami az alapokat illeti... majd 20 év után pedig elmondhatod, hogy kb értesz hozzá, 30 év után meg rájössz, hogy csak abban vagy biztos, hogy semmi se biztos...

2012. okt. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első mindent leírt.

Sok sikert kívánok, légy minél jobb tenyésztő!!!

(muszáj és nem muszály, ne hari, nem bírtam ki)

2012. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2012. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

jah és ugye ajánlom ezen oldal áttanulmányozását:


[link]


de ha jól tudom van olyan szak/szakma hogy állattenyésztői, annak is érdemes utáan nézni

2012. okt. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetemeken tanítanak állattenyésztést, barátnőm abból diplomázott, de állítása szerint még így sincs annyi tudása, hogy nekiállna jó szívvel tenyészteni. Ha normálisan akarod csinálni, akkor elég komolyan el kellene kezdeni foglalkozni vele már most. Kiállítások stb...
2012. okt. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. okt. 28. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!