Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a reális viselkedés kutyáko...

Mi a reális viselkedés kutyákon való segítséggel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szóval már van két kutyám. És sokat gondolkodok, kicsit lelkiismeretfurdalásom van. Annyi kilátástalan sorsú gazdikereső kutyáról olvasok. Időnként azt gondolom, de hisz elférne itt egy harmadik. Aztán meg azt, hogy normálisan foglalkozni vele, tanítani, sétálni velük a kettő is bőven elég. Aztán meg azt mondom, de a harmadik kutyának a mostani, sintértelepi életéhez képest az is sokkal jobb lenne, ha nálam lenne, de nem tudnék vele olyan 100%-osan foglalkozni, csak picit kevesebbet. Értitek a dilemmát? Ha az embernek már van kutyája, az azt jelenti, hogy amíg ők élnek, 10, akár 15 évig nem lehet több kutyám, nem csinálhatok a házunkból menhelyet.... De közben naponta látom a gazdikeresőket, és tudom, hogy nálam még sokadikként is jobb életük lenne, mint most van. De mit érdemes bevállalni? Mi a jó döntés? Ti ezt hogy érzitek, mit lehet tenni?
2012. okt. 28. 00:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"a harmadik kutyának a mostani, sintértelepi életéhez képest az is sokkal jobb lenne, ha nálam lenne, de nem tudnék vele olyan 100%-osan foglalkozni, csak picit kevesebbet. "

Ha így állsz hozzá, pár év múlva lesz vagy 10, mert minddel csak egy kicsit tudtál kevesebbet foglalkozni, mint az előzőekkel.

Lehet, hogy a harmadik kutyának jobb lenne nálad, mint a sintértelepen, de te elsősorban a saját kutyáidért vagy felelős. Ha nekik mindent meg tudsz adni akkor is, ha van egy új kutya, akkor jöhet. Egyébként nem.

Arany középútként javasolnám az ideiglenes örökbefogadást, ha tényleg úgy érzed, van még kapacitásod egy harmadik kutyára.

2012. okt. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, jobb most nemet mondani. Kettőt képes vagy ellátni, viszont a harmadikkal kapcsolatban vannak kétségeid. Minden kutyát nem tudsz megmenteni, ne is törekedj rá, nem a te feladatod. Foglalkozz azokkal, aki már nálad vannak. Azt viszont megteheted, hogy ha hallasz ismerőst, hogy kutyát szeretne venni, beszéld rá a menhelyre.
2012. okt. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Járj ki menhelyre önkéntesnek, így lehetőséged lesz valóban segíteni a gazdátlan kutyusoknak! Hidd el, ők egy kis törődést is nagyon meghálálnak.
2012. okt. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekszem segíteni a menhelyen, pont ezért vagyok elkeseredve. Most is van ez a kutyus, nem jön érte senki, pedig annyira aranyos, szuper kutya. Persze hirdetem is őt, facebookon, ismerősök között, de semmi:(
2012. okt. 28. 11:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek. Én is önkénteskedem egy menhelyen és nagyon nehéz feldolgozni azt, amikor megismersz egy tökéletes kutyust és mégsem viszi haza senki...Ha gondolod, küldd át a facebook linkjét a kutyusnak és segítek hirdetni! Hidd el, előbb-utóbb valaki eljön érte is!
2012. okt. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!