Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne a kutyám bátrabb?

Hogyan lehetne a kutyám bátrabb?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves vizsla leányzóm :) Imádom, nagyon okos és rengeteg szeretet árad belőle. Nagyon korán kellett elhoznom az anyjától (alig volt 5 hetes), mert az anyjuk nem szerette a picinyeit, és szopizni sem engedte őket már, mert teljesen összeharapdálták a cicijeit és fájt neki. A problémám az, hogy Dézi nagyon félős kutyus. Emberek közül csak a családot fogadja el, ha valaki jön hozzánk, akkor csak messziről ugatja. Ha nem akarják minden áron megsimogatni, akkor előbb-utóbb odamegy magától is, és kb. negyedóra elteltével már az idegennel is olyan, mint a családtagokkal. És általában is mindentől megijed ami hangos, nem szokványos, nagyméretű.. Nem lehet megszidni sem, mert teljesen összeomlik, kiabálva, hangosan meg végképp nem, mert az már "a véget" jelenti neki. Ha rosszat csinál akkor a 'rossz kutya' (teljesen normál hangnemben, indulatok nélkül) használható csak; olyankor nagyon szomorú lesz...
2012. okt. 28. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A vizslák általában barátságosak. Valószínü hogy rosszat tett neki az is hogy 5hetesen hoztad el. Meg igen valószínű az is hogy valamilyen nevelési probléma áll a háttérben. Milyen gyakran sétáltok vele? Kutyákkal hogy jön ki? Jártatok oviba? Iskolába?
2012. okt. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sétálni ritkán visszük, mert nagyon nagy kertünk van, ahol szabadon, kedvére kiszaladgálhatja magát. Viszont sokat játszunk vele -ezt nagyon igényli is-. Viszont sokszor visszük magunkkal, mivel hétvégén a pároméknál, hétköznap pedig a szüleimnél vagyunk. Ezért imád autózni. A pároméknál van még 2 kutyus: egy kuvasz, aki csak 1 hónappal idősebb nála -ezért egy szellemi szinten vannak :)- és egy tacsi. Sok mindenre a kuvasz tanította meg: ugatni -kb. 4 hónapos koráig egyáltalán nem akart-, ellenni az udvaron -otthon addig csak állandóan követett minket mindenhová-, és lehet, hogy furcsa, de pl. a földre is azóta fekszik/ ül le, amióta látta ezeket a többi kutyától -addig vagy nem ült le kint, vagy csak a lábtörlőre vagy egyszerűen kirámolta a kosarából a pokrócokat és oda vitte, ahová le akart feküdni... Szóval ilyen kis királylány módjára viselkedett, ami azóta azért már sokat javult. Iskolába nem vittük, mert ennek ellenére nagyon okos és gyorsan megtanulja, amit kérünk tőle, ezért nem tartottuk szükségesnek. Egy valami gyanús nekem és már mondtam az állatorvosnak is, de nem lehet kivizsgálni, mint az embernél: szerintem nem lát jól messzire, mert sokszor engem is megugat, ha messzebb vagyok és csak később veszi észre, hogy én vagyok; vagy pl. ha messzebbre dobom a játékot vagy nem is megy utána vagy csak nagy nehezen már féltávtól szimatolva találja meg. Lehet, hogy ezért bizalmatlan?
2012. okt. 28. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!