Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotveiller vagy Dobbermann?...

Rotveiller vagy Dobbermann? Melyik az okosabb, jobb fajta?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 14:46
1 2
 1/12 anonim válasza:
28%
Attól függ, hogy mire kell? Ha munkára akkor a Rotit ajánlom
2009. aug. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Hát mind a kettő okos de a rotweilert inkább ajánlani tudom őrző-védő a gazdáit segíti és nem bántja őket.Értelmes szabadban mindent felderít amit még nem látott. És nagyon szép. A doberman az erős kutya bár nekem nem tetszik munkakutya ,hűséges inteligens.
2009. aug. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
dobermannt csak akkor vegyél ha az elkövetkezendő 10 évben rá tudsz szánni napi 12 órát legalább.. én láttam nem egy nem két dobit akikkel nem bírtak egy idő után mert úgy gondolta a gazdája hogy már megnevelte nem kell vele foglalkozni annyit, és el kellett adnia mindkettőt. amúgy jó kutyák, intelligens , de mindig ott akar lenni ahol a falkavezér
2009. aug. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
mire kell? írj privátot,nekem dobim van :) a szomszédnak meg rotija :D
2009. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

roti

(L)(L)

2009. aug. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem dobbermann! Ha tudod képezni, elképesztően okos, tanulékony csak meg kell nevelni, ha rosszul nevelik bevadul, de ez a rotira is igaz. A dobermann szerintem jobb lenne bár nem tudom mire kell, a roti annyiban jobb hogy nyugodtabb ha családi kutya kell akkor inkább őt. De nekem pl a dobi sokkal szimpatikusabb noha én inkább az önálló területőrzőket szeretem (komondor, kuvasz, délorosz juhász). Sok sikert.
2009. aug. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

A rottweiler okosabb.

A két kutyafajta, nem csak küllemében, de jellemében is eltér. Robosztus, nyugodt, intelligens, megfontolt "maci"aki gyors, ha kell a harcban, ő a rottweiler.

Izgága, éles, "minden lében kanál", harmonikus és atletikus, mozgékony, ő a dobermann,

2009. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
mind a 2 kutya munkakutya, szóval ilyen szemponból olyan nagy különbség nincs. a dobik kicsit fázósak, úgy hallottam. nekem mondjuk jobban tetszik a dobi (vágott füllel)
2009. aug. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A retriver is munkakutya, a tacskó is, mégis más.

Az őrző-védő fajták bizony eltérnek egymástól, a fajtán belül is ,MINDEN KUTYA MÁS JELLEM, más temperamentum. Bizony jelentősen!Ezért használható sok területen.

Van okos dobi, okos rottweiler, aztán van buta dobi, buta rottweiler. A nevelés, a szocializáció segíthet, sokkal "okosabbá" tenni a kutyákat.

2009. aug. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Eztígy nem lehet megmondani. Menj el kiállításokra, tenyésztőkhöz és ismerkedj meg mind a két fajtával, ne csak ajánlások alapján válassz. Nehogy pórul járj.

Mind a két fajta nagyon szuper, mindkettővel volt tapasztalatom. Hasonló kutyák, még is egészen mások. Ehhez ismernünk kellene a te természeted is, h tudjuk valamelyiket is ajánlani.

A dobi sokkal pörgősebb, kicsit idegesebb fajta, míg a rotti egy igazi öleb. :D De rettenthetetlen testőr, házőrző. Ez a dobira is igaz.

2009. aug. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!