Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggel vagy este egyen a kutyám?

Reggel vagy este egyen a kutyám?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Te is csak 1x egyél 1 nap.. -.-
2012. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
este
2012. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Attól függ, hogy milyen célra tartod. Ha nagy termetű, kifejezetten házőrző, akkor inkább este lakjon jól, és meg kell tanítani arra, hogy idegentől ne fogadjon el kaját. Ha nem éhes, akkor kevésbé tudják rossz szándékkal megvesztegetni.

Ha nem házőrző, akkor elvileg mindegy, a lényeg, hogy mindig ugyanabban az időben kapjon enni. az időpontot különben egy idő után megszokja és ő maga is jelzi, hogy "jöhet a kaja". Nekem pl. volt olyan kutyám, amelyik du. 4 óra körül fogta az edényét és azzal ügetett az udvarban és a kerítés mellett.

2012. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
mi úgy szoktuk, hogy a napi adagot elosztjuk két részre: reggel kapja a nagyobbik felét, este a kisebbet
2012. okt. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban az időpontban etess, amikor meg tudod oldani utána a megfelelő pihenő állapotot az emésztéshez. Ez főleg nagytestűeknél ajánlatos.
2012. okt. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én este adok a kutyámnak mindig. Valahol olvastam, hogy ha kaja után sokat futkározik felfúvódhat.
2012. okt. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi kétszer etetünk. Reggel mielőtt dolgozni megyek séta után, akkor a kutya úgyis aludna, így emészthet nyugodtan, és nem kell gyomorcsavarodástól félni. Este pedig az utolsó séta után, miután már nem "piszkálja" senki. Szerintem ez jobb az emésztésének, így a napi adagját kapja ketté osztva.
2012. okt. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

labradorom van és azért adok neki naponta csak 1x (reggel) mert fél adaggal egyáltalán nem lakik jól..

amúgy panel kutya és reggel az első séta után eszik és pihen!

de akkor reggel első séta után vagy este az ucsó séta után egyen?

2012. okt. 28. 18:42
 9/12 anonim ***** válasza:
A kutyának nem kell, hogy jól lakjon. Amúgy ha minden áron egyszer akarod etetni, akkor este, hogy nyugiban emészthessen, ne ugráljon már utána. Nagytestű kutyád van, a nagytestűeknél könnyebben fordulhat elő gyomorcsavarodás, ha evés után nem pihen, hanem ugrabugrál.
2012. okt. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

A kölyökkutyákat napi kétszer ajánlott etetni. Körülbelül két éves korukig, utána lehet őket a napi egyszeri étkezésre átszoktatni.

De most, hogy jön a tél és a nagy hidegek, nem biztos, hogy elég a napi egyszeri etetés. Főleg ha kerti kutyáról van szó vagy aktívan sprotol/versenyzik.

Mondják azt is, hogy egy héten egyszer kimaradós napot kell tartani, hiszen ha a vadonban élne, akkor sem jutna minden nap táplálékhoz. Én ennek az elvnek az alapján tartottam a németjuhász kutyám (kinti eb volt, nem jártam vele tréningre, csak otthon játszottunk vele) és egy igen kiegyensúlyozott eb volt.

Viszont minden kutya egyedi. Figyelembe kell venni, hogy milyen idős, mennyit mozog, és hol él. És ez most csúnyán fog hangozni, de kikell kísérletezni, hogy mi az ebnek a legjobb. Mert az sem mindegy milyen táppal/konzervvel/netán főtt kajával (nem, amit te eszel meg, hanem amit külön főzöl neki) eteted. Vannak tápok, amikből kétszer annyit kell adni, mint egy jobb (de drágább) tápból. Mindenképpen olvasd el a csomagoláson lévő útmutató.

Én azt tudom javasolni, hogy válassz ki egy szimpatikus eledelt és egy ideig ez legyen a fő tápláléka, ha boldog a kutyusod, akkor nyert ügyed van. De mindenképpen figyelembe kell venni, hogy nem lehet állandóan csak egyfélét adni neki, ahogy te sem csak rántottát eszel.

2012. okt. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!